Kitesurfing SYDVESTPYNTEN - spoty kite
DANIA
Płaska woda / brak fal
60-80%
Początkujący
Informacje
Warto wiedzieć
Statystyki wiatru
JAN
70 - 80%
FEB
70 - 80%
MAR
70 - 80%
APR
60 - 70%
MAY
60 - 70%
JUN
60 - 70%
JUL
60 - 70%
AUG
60 - 70%
SEP
60 - 70%
OCT
70 - 80%
NOV
70 - 80%
DEC
70 - 80%
Miejsce
Zaledwie 30 minut drogi z Kopenhagi możesz odkryć niewielki spot dla początkujących o mocno skomplikowanej nazwie: Sydvestpynten. Spot znajduje się na terenie Naturpark Amager dlatego ważne jest, aby przestrzegać zasad ochrony przyrody. Jest to najlepszy spot przy kierunkach W i NW. Spot o ile dostępny dla odwiedzających przez cały rok, posiada strefe rezerwatu wyłączoną przez większą cześć roku z uprawiania sportów wodnych. Strefa znajduje się na południe od spotu SVP ,blisko wybrzeża (200m - mniej więcej odległość do wraku łodzi) można latać tylko od 15 lipca do 31 października. W pozostałych miejscach spokonie można uprawiać kitesurfing od 1 kwietnia do 31 października.
Znajdziesz tutaj jedno jezioro o płytkiej płaksiej wodzie, to ono jest najczęściej odwiedzane przez początkujących kitesurferów lub lokalne szkoły kitesurfingu. Dzięki dogodnemu dostępowi do parkingu i łagodnemu wjeściu do wody w wietrzne dni przyciąga wielku spragnionych surfowania. Zdarza się że jezioro bywa zatłoczone, w takiej sytuacj możesz skorzystać z plaży morskiej. Fale są tu niewysokie, wiec nawet początkujący sobie z nimi poradzi. Wybierając się tutaj watro zabrać ze sobą przekąski i wodę, ponieważ w najbliższej okolicy spotu cieżko spotkać sklep.
Mała wioska oferuje doskonałe warunki dla każdego kitesurfera bez względu na poziom umiejętności. Jeśli planujesz nauczyć się kitesurfingu to tutaj możesz nauczyć się pływać w płytkiej wodzie jeziora lub jako zaawansowany kitesurfer zmienić stronę mierzei i zaliczyć sesję na morzu. Po stronie morskiej masz do swojej dyspozycji również bardzo szeroką piaszczystą plażę i dużo przestrzeni na wodzie. Jeśli przyjeżdżasz tutaj w okresie letnim koniecznie zabierz ze sobą piankę 3/2 mm, a jeśli przed lub po sezonie 5/4mm
Video
Język komunikacyjny
duński, angielski
Obowiązująca religia
luteranizm 78%
Korona Duńska AKTUALNY KURS
Walutą obowiązującą w Danii jest korona duńska, oznaczana międzynarodowym skrótem DKK. Korona duńska jest środkiem płatniczym Danii od 1873 roku. Powstała w wyniku utworzenia Skandynawskiej Unii Monetarnej. Innymi członkami należącymi do Unii były Norwegia oraz Szwecja. Po rozpadzie Unii, mającym miejsce po zakończeniu I wojny światowej, państwa skandynawskie podjęły decyzję o zachowaniu istniejącej nazwy waluty – korony duńskiej.
230V , wtyczki typu E oraz C ( takie same jak w Polsce)
Typ E – wtyczka „europejska” z uziemieniem, która ma dwa okrągłe bolce oraz otwór przeznaczony na uziemienie znajdujące się w gniazdku. Wtyczki tego rodzaju stosowane są powszechnie w Polsce, także we Francji, Belgii.
Typ C – zwykła wtyczka „europejska” bez uziemienia. Ma dwa równolegle położone bolce. To najbardziej popularna wtyczka w krajach europejskich, jednak nie jest stosowana w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Marcie i na Cyprze. Stosowana jest ze standardem napięcia 220V-230V.
Dania należy do najdroższych krajów europejskich. Dla Polaków ceny w Danii są bardzo wysokie. Walutą obowiązującą w Danii jest korona duńska, 1 DKK = ok. 0,55 zł. Koszt najtańszego pobytu to ok. 150 – 180 koron za nocleg. Ceny żywności w Danii są wysokie. Najtańsze zakupy zrobimy w dyskontach, takich jak Netto, Fakta, Spar, Aldi. Oto przykładowe ceny niektórych produktów:
chleb – 4-5 koron,
1l mleka- 9 koron,
jajka (10 szt.)- 19 koron,
herbata ekspresowa – 17 koron,
woda mineralna – 4-7 koron,
piwo 0,5l – 5-6 koron,
wędlina krojona (80g) – 11 – 13 koron,
paczka papierosów Marlboro – 33 – 39 koron.
Najtańszy obiad to wydatek ok. 20 – 25 koron. Obiad w restauracji – dwa dania, napój , deser – 250 – 300 koron.
Obywatele Polski nie są zobowiązani do posiadania wizy, wjazd możliwy na paszport lub dowód osobisty. Jeżeli wybierasz się do Danii z obywatelstwem innego kraju wcześniej sprawdź czy wymagana jest wiza turystyczna. Z dniem 1 maja 2004 r. obywatele państw Unii Europejskiej korzystają z prawa do bezwizowego swobodnego przepływu ludności w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EU/EOG).
Na terenie Danii nie występują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie ma obowiązku szczepień. Przed wyjazdem osoby podlegające ubezpieczeniu zdrowotnemu w ramach NFZ powinny zaopatrzyć się w oddziale NFZ właściwym ze względu na ich miejsce zamieszkania w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
Dania jest krajem bezpiecznym dla cudzoziemców. Zagrożenie przestępczością jest niewielkie.
Aktualna prognoza
Co warto zabrać
Okulary z filtrem UV
pianka neoprenowa 3.2 mm
pianka neoprenowa 5.4 mm
wodoodporny krem z filtrem SPF 50
Podobne lokalizacje
Jaki latawiec wybrać?
Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.