Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore, On shore, Off shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
maj-październik
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

60 - 70%

MAY

60 - 70%

JUN

60 - 70%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

70 - 80%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Nissum Fjord to wlot znajdujący się w zachodniej Jutlandii, na zachód od Vemb, oddzielony od Morza Północnego przesmykiem Bøvling Klit o szerokości 13 km. Ta długa mierzeja odgradza sporych rozmiarów akwen od wód morskich, który posiada łaczący je kanał ze śluzą w Thorsminde. Co ciekawe ten płytki zbiornik ma aż 7.000 ha. a średnia głębokość wody wynosi tylko około 1 metra. Jego najgłębsze miejsca znajdują się w obszarach w okolicy miast Felsted Kog, ale to tylko głębokość od 2 do 3 metrów. Północna część zatoki, zwana Bøvling Fjord, jest tak płytka, że ​​czasami jest całkowicie osuszana przez silne wiatry, które częto wieją w tym miejscu. Jest to idealne miejsce dla osób początkujących oraz dla tych którzy są fanami płytkiej wody. 

To tu, tuż nad Morzem Północnym duńczycy mają swój kitesurfingowy skarb i który w sezonie prezentuje około 70% dni wietrzych. W najbliższej miejscowości tj. Thorsminde dla wszystkich odwiedzających przewidziana jest skromna baza noclegowa. Można zakwaterować się w hotelu lub skorzystać z kemingów w stylu surferskim i wynająć tam przyczepę, domek albo namiot. Zejscie do wody jest łagodne, a plaża bardzo szeroka.  Kitesurfing przy Niusse Fjord można łatwo opisać w kilku słowach: duża różnorodność miejsc, bezpieczeństwo przy silnym wietrze, bezludne miejsca i niekończące się plaże. Brzmi jak idealny adres do kitesurfingu dlatego w sezonie letnim odwiedza go sporo amatorów sportów wodnych, co jednak nie stanowi tłoku na wodzie.

Spot image
Spot image

Mała wioska oferuje doskonałe warunki dla każdego kitesurfera bez względu na poziom umiejętności. Jeśli planujesz nauczyć się kitesurfingu to tutaj możesz nauczyć się pływać w płytkiej wodzie fiordu i ćwiczyć najnowsze sztuczki lub, jako zaawansowany kitesurfer zmienić stronę mierzei i zanurzyć się w falach Morza Północnego. Po stronie morskiej masz do swojej dyspozycji również bardzo szeroką piaszczystą plażę i dużo przestrzeni na wodzie. Jeśli przyjeżdżasz tutaj w okresie letnim koniecznie zabierz ze sobą piankę 3/2 mm, a jeśli przed lub po sezonie 5/4mm

Video

Język komunikacyjny

duński, angielski

Obowiązująca religia

luteranizm 78%

Strefa czasowa

UTC +2 / ten sam czas jak w Polsce

AKTUALNY CZAS 

Korona Duńska AKTUALNY KURS

Walutą obowiązującą w Danii jest korona duńska, oznaczana międzynarodowym skrótem DKK. Korona duńska jest środkiem płatniczym Danii od 1873 roku. Powstała w wyniku utworzenia Skandynawskiej Unii Monetarnej. Innymi członkami należącymi do Unii były Norwegia oraz Szwecja. Po rozpadzie Unii, mającym miejsce po zakończeniu I wojny światowej, państwa skandynawskie podjęły decyzję o zachowaniu istniejącej nazwy waluty – korony duńskiej.

230V , wtyczki typu E oraz C ( takie same jak w Polsce)

Typ E – wtyczka „europejska” z uziemieniem, która ma dwa okrągłe bolce oraz otwór przeznaczony na uziemienie znajdujące się w gniazdku. Wtyczki tego rodzaju stosowane są powszechnie w Polsce, także we Francji, Belgii.

Typ C – zwykła wtyczka „europejska” bez uziemienia. Ma dwa równolegle położone bolce. To najbardziej popularna wtyczka w krajach europejskich, jednak nie jest stosowana w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Marcie i na Cyprze. Stosowana jest ze standardem napięcia 220V-230V.

Dania należy do najdroższych krajów europejskich. Dla Polaków ceny w Danii są bardzo wysokie. Walutą obowiązującą w Danii jest korona duńska, 1 DKK = ok. 0,55 zł. Koszt najtańszego pobytu to ok. 150 – 180 koron za nocleg. Ceny żywności w Danii są wysokie. Najtańsze zakupy zrobimy w dyskontach, takich jak Netto, Fakta, Spar, Aldi. Oto przykładowe ceny niektórych produktów:

chleb – 4-5 koron,

1l mleka- 9 koron,

jajka (10 szt.)- 19 koron,

herbata ekspresowa – 17 koron,

woda mineralna – 4-7 koron,

piwo 0,5l – 5-6 koron,

wędlina krojona (80g) – 11 – 13 koron,

paczka papierosów Marlboro – 33 – 39 koron.

 

Najtańszy obiad to wydatek ok. 20 – 25 koron. Obiad w restauracji – dwa dania, napój , deser – 250 – 300 koron.

Obywatele Polski nie są zobowiązani do posiadania wizy, wjazd możliwy na paszport lub dowód osobisty. Jeżeli wybierasz się do Danii z obywatelstwem innego kraju wcześniej sprawdź czy wymagana jest wiza turystyczna. Z dniem 1 maja 2004 r. obywatele państw Unii Europejskiej korzystają z prawa do bezwizowego swobodnego przepływu ludności w ramach Unii Europejskiej/Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EU/EOG).

Na terenie Danii nie wy­stę­pują zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne, nie ma obo­wiąz­ku szczepień. Przed wyjazdem osoby podlegające ubez­pie­czeniu zdrowotnemu w ramach NFZ powinny zaopatrzyć się w oddziale NFZ właściwym ze względu na ich miejsce zamieszkania w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego

Dania jest krajem bezpiecznym dla cudzo­ziemców. Zagrożenie przestępczością jest niewielkie.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

pianka neoprenowa 3.2 mm

pianka neoprenowa 5.4 mm

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

Klitmøller

Klitmøller

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

NISSUM / Thorsminde

NISSUM / Thorsminde

Płytko

60-80%

Początkujący

SYDVESTPYNTEN

SYDVESTPYNTEN

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG