26 grudnia 2022

Wkracza nowa Cabrinha Nitro 2023!

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Na rynku właśnie pojawia się nowa maszyna do big air'u! Cabrinha Nitro 2023. Co wiemy o tym latawcu? Czy będzie konkurencyjnym produktem dla już dobrze znanych latawcy do wysokich lotów, które już mają ugruntowaną pozycję na rynku? Pete Goodman jest przekonany o sukcesie swojego projektu, a zawodnicy potwierdzają możliwości, jakie daje im nowy produkt od Cabrinhy!

Nieco ponad 20 lat temu w małej wiosce Haiku Cannery na wyspie Maui pośrodku Oceanu Spokojnego, Dan Bolfing i Pete Cabrinha zaczęli produkować latawce pod marką projektową Cabrinha. Praca, którą wykonywali była bez wątpienia czymś, co zmieniło cały nasz kitesurfing i wyniosło go na zupełnie inny poziom. Z pewnością nikomu w tamtych czasach nie przeszło przez myśli, że tych dwoje młodych ludzi stworzy w swoim garażu wyjątkową dyscyplinę, jaką jest kitesurfing i jego formę, jaką znamy z wody dzisiaj. Marka ta jak doskonale wiemy borykała się od kilku lat z dość dużymi problemami jakościowymi oraz marketingowymi, czy więc Nitro jest tym latawcem, który przerwie złą passę Cabrinhy?

 

 


W ciągu ostatnich kilku lat byliśmy świadkami tego, jak scena big air dosłownie eksplodowała swoim zawrotnym rozwojem: dotyczy się to ekspansji nowych trików, trudności ich wykonywania, ale też popularności, jaką budzą wśród kitesurferów najwyższe loty. Zawody takie jak Big Air Kite League, King of the Air czy Cold Hawaii Games pokazują, że big air jest pewnego rodzaju przyszłością kitesurfingu i jest obecnie najchętniej wybierany przez wielu riderów. Team Cabrinha mówi, że latawiec Nitro 2023 został zaprojektowany przez nich tak, aby utrzymać team najlepszych riderów w czołówce światowej, ale także aby dać dzisiejszym zawodnikom big air najlepszy latawiec, jaki kiedykolwiek trzymali w rękach. Cabrinha Nitro 2023 to czasza 5-tubowa o otwartym profilu, a to przekłada się wg. producentów to na jej wyjątkowy hangtime i szybką pracę w oknie wiatrowym. Dodatkową zaletą tego latawca ma być nie tylko hangtime, ale także duży zakres wiatrowy i stabilna konstrukcja zapewniająca maksymalne osiągi z Nitro. Według projektantów latawiec pozostaje stabilny w powietrzu nawet w najtrudniejszych i najbardziej porywistych warunkach wiatrowych i zapewnia większy komfort na wodzie. Dzięki niewielkiej wadze własnej latawiec kręci loopy bardzo szybko i ciągnie w górę, dzięki czemu kitesurfer zostaje "natychmiast złapany". Cabrinha Nitro 2023 to produkt, który pojawił się na wodzie z ogromnym przytupem, a to za sprawą Lorenzo Casatiego (który zdobył tytuł mistrza King Of The Air 2022 i zmienił barwy teamowe właśnie na Cabrinhę), Stijna Mula oraz Camdyna Kalletta.
 
 

 

 


 

Emocje związane z premierą Cabrinha Nitro udzielają się wszystkim. Jak mówi główny projektant tego latawca Pat Goodman „Obserwowanie, jak nowa generacja rierów przenosi kitesurfing na zupełnie nowy poziom, jest niebywale ekscytujące! Niewiarygodne, co teraz Ci młodzi ludzie osiągają! Wspaniale jest być tego częścią i widzieć, jak sport zatacza koło i wracać do korzeni-to dlatego wciągnął nas ten sport. Z zupełnie nowym składem utalentowanych i nieustraszonych riderów big air w połączeniu z nowym latawcem Nitro Big Air, Cabrinha jest gotowa ponownie „zredefiniować” kiteboarding big air! -Pata Goodmana. Mamy nadzieję, że doświadczenie i dobre przeczucia nie zawiodły Goodmana i faktycznie stworzył latawiec, który może równać się doskonale wszystkim znanym Orbitem od Northa czy pozostałą czołówką najlepszych latawcy big air. 

 

 

"Całkowicie nowy Nitro daje mi dużo pewności siebie podczas moich sesji kitesurfingowych na wodzie. Latawiec sprawia, że ​​sesja jest o wiele przyjemniejsza i daje mi motywację do ćwiczenia nowych sztuczek w powietrzu. Latawiec jest super niezawodny i możesz dzięki niemu latać niesamowicie wysoko, pozwala mi to bez problemu wykonywać wiele rotacji podczas kiteloopa, a także zdejmować deskę, gdy lecę do góry nogami. W każdej sesji ląduję nowe triki. Jestem pewien, że w tym roku pobiję nowe rekordy wysokości przy silnym wietrze. W zeszłym tygodniu zlądowałem swoj pierwszego doubie loopa i s-loopa, wylądowałem je bez żadnego strachu / niepokoju. To zmieniające grę uczucie latawca. ” – Stino Mul

 

 


 

 

 


Czym wyróżnia się nowa Cabrinha Nitro 2023 od pozostałych latawców wg. porducenta?

 

 


Cechy ogólne i innowacje zostosowane w Cabrinha Nitro 2023:
 

NOWOŚĆ: Lekka konstrukcja czaszy , większa reaktywność
NOWOŚĆ: Ultralite dla ogólnie lżejszego latawca
NOWOŚĆ: Listwy usztywniające EVA na krawędzi spływu
Nano Ripstop Canopy: Trwałość, stabilność i responsywność
NOWOŚĆ: Ultra HT - mocny, stabilny i responsywny materiał, dostępny wyłącznie w latawcach NITRO
NOWOŚĆ: Solidne "ochraniacze" krawędzi natarcia wykonane z TPU
NOWOŚĆ: Dwukierunkowe panele Pure Profile-najbardziej gładki i poprawny 3D kształt czaszy.

 

 


Kluczowe cechy w Cabrinha NITRO 2023:


TAKE TO THE SKY: Najlepszy latawiec Cabrinha z najlepszym hang time.


DWUKIERUNKOWE PANELE PROFILU: Najgładszy i poprawny kształt czaszy, jaki kiedykolwiek został stworzony umożliwiający płynne przejście między krawędzią natarcia, a zakrzywioną powierzchnią czaszą.


ZWĘŻONE TIPY: Nowa, wąska konstrukcja końcówki skrzydła zapewnia większą powierzchnię czaszy w środkowej części latawca, poprawiając rzutowany obszar i zwiększając wydajność przepływu powietrza.


HIGH SWEEP, HIGH ASPECT: Potężny, dobrze wyważony i responsywny, bezpośredni reaktywny w czasie potężnych kiteloop'ów.


WYSOKIE POINTING: Unikalny profil czaszy pozwala na bezwysiłkową jazdę pod wiatr.


ULTRA HT: Ultra HT zmniejsza wagę krawędzi natarcia i tub poprzecznych, jednocześnie oferując niewiarygodnie wydłużenie i reakcję. Unikalny i zastrzeżony proces powlekania (impregnacji) zwiększa trwałość i wydajność w przeciwieństwie do wszystkiego, co czułeś wcześniej.

 


Technologia zastosowana w Cabrinha NITRO 2023:


ULTRA HT: Ten mocny, stabilny i responsywny nowy materiał, opracowany wyłącznie dla latawców Cabrinha jest dostępny wyłącznie w latawcach NITRO. Zmniejsza wagę krawędzi natarcia i tub poprzecznych jednocześnie oferując niewiarygodnie osiągi. W procesie impregnacji zastosowano nowoczesną, niekonwencjonalną technologię zwiększającą trwałość i wydajność.

 

SPRINT 3.0: Nowy system pompowania Sprint 3.0 zwiększa przepływ powietrza od krawędzi natarcia do tub poprzecznych. Nowe proste i kątowe zawory pozwalają uniknąć załamań wężykow łączacych te dwa elementy. Jego bezpieczna konstrukcja pozwala również na łatwą konserwację.
ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA STRUT: Udoskonalony kształt płata brytów dla lepszego przepływu powietrza i wydajności.Produkowane rozmiary: 6m / 7m / 8m / 9m / 10m / 12m

 Czekamy niecierpliwie na pierwsze testy tej maszyny na naszym rynku i pierwszych opinie zawodników na naszych akwenach.