Informacje

Plaża
kamienista
Wysokość fali
Duża fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Zaawansowany
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
maj-październik
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PROGNOZA FALOWA: AKTUALNE ZAFALOWANIE

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

10 - 20%

FEB

20 - 30%

MAR

50 - 60%

APR

50 - 60%

MAY

70 - 80%

JUN

80 - 90%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

30 - 40%

NOV

20 - 30%

DEC

20 - 30%

Miejsce

Spot image

Maui to druga co do wielkości wyspa hawajska z populacją około 145 000 mieszkańców. Tropikalny klimat Maui jest dość komfortowy, średnio w umiarkowanych temperaturach między 23,8 a 29,4 ° C na poziomie morza. Dominujące waitry to pasaty, niosą chmury deszczowe na północny koniec wyspy, tworząc suchszy południowy brzeg. 

Hookipa Beach cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ system raf rozciąga się na całą zatokę, umożliwiając łamanie się doskonałych fal o dobrym kształcie i długości. Stały wiatr na północnym wybrzeżu sprawia, że ​​jest to miejsce znane na całym świecie jako jedno znajlepszych miejsc do uprawiania windsurfingu oraz kitesurfingu na poziomie zawdoniczym. 

 

Ho'okipa oznacza „gościnność”, ale nie daj się zwieść. To miejsce z pewnością nie jest gościnne, dla osób początkujących lub średniozaawansowanych. Miejsce zdecydowanie jest dedykowane tylko zaawansowanym riderą, ponieważ fale zwykle są tu bardzo masywne, Jeśli masz ochotę spróbować swoich sił w pokonywaniu kilku gigantycznych fal, upewnij się, że masz wystarczające doświadczenie i wiedzę. Miejsce to jest uważane za jedno z najbardziej niebezpiecznych z racji skał znajdujących się na plaży i przy brzegu, dodatkowo masz tu do czynienia z bardzo mocnym prądem oceanicznym. Jeśli zdecydujesz się usiąść na uboczu i obserwować akcję, możesz skorzystać ze stołów piknikowych i tarasu widokowego. Zwykle jest tam jedna lub dwie ciężarówki z jedzeniem, które zadowolą tłumy lokalną kuchnią i świeżymi kokosami.

Spot image
Spot image

Kierunek wiatru jest południowo-zachodni, dzięki czemu fale mogą być kickerem na wiatr. Hookipa jest super-popularny przez cały rok, o czym świadczą stale zajęte parkingi w parku Hookipa Beach. Jeśli chcesz tem pływać rozważ również zabranie ze sobą butów neoprenowych, ponieważ możesz tutaj znaleść dużo jeżowców.

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

katolicy 78 % baptyści 11 %

Strefa czasowa

NOWY JORK : UTC -4 AKTUALNY CZAS

LOS ANGELES : UTC -7 AKTUALNY CZAS

dolar amerykański USD AKTUALNY KURS  

W Stanach Zjednoczonych praktycznie w każdym miejscu można płacić kartą kredytową. Nie posiadając karty kredytowej nie ma możliwości wypożyczenia samochodu. Karty, które są najczęściej używane to Visa, Master Card, czy American Express. Nie ma problemu z dostępem do bankomatów, są dostępne niemalże na każdym kroku.

110V / 60 Hz
Napięcie 110V, potrzebny jest adapter

Czy w USA jest drogo? Wybierając się na wycieczkę z pewnością musimy nastawić się, że większość zakupów będzie droższa niż w Polsce. Jeśli zamierzacie wyjechać do USA na stałe i tam pracować, to ceny wyglądają zdecydowanie lepiej. Amerykańskie sklepy trochę różnią się od tych znanych nam z Polski czy Europy. Przede wszystkim w Ameryce wszystko jest większe, zaczynając od samochodów, a kończąc na opakowaniach produktów spożywczych.

Obywatele polscy, aby wjechać na terytorium Stanów Zjednoczonych, muszą legitymować się ważną wizą. Jej kategoria musi być adekwatna do deklarowanego celu przyjazdu.

Wizy wydawane są przez konsulaty w Warszawie i Krakowie. Przed zgłoszeniem się do konsulatu należy się zarejestrować. Robi się to drogą elektroniczną.

Rozpatrzenie wniosku wizowego jest płatne (tzw. opłata manipulacyjna w wysokości 160 USD przeliczonego wg kursu ustalonego przez konsulat). Są honorowane przelewy elektroniczne oraz wpłaty gotówkowe poprzez Bank Pocztowy bezpośrednio w banku lub w placówkach pocztowych. W przypadku odmowy udzielenia wizy wniesiona opłata nie jest zwracana.

Otrzymana wiza w formie wklejki do paszportu ze zdjęciem w rzeczywistości jest promesą wizową. Ostateczną decyzję podejmuje każdorazowo pracownik imigracyjny przy przekraczaniu granicy Stanów Zjednoczonych. Może on odmówić prawa wjazdu do Stanów Zjednoczonych pomimo posiadanej promesy wizowej. Cała procedura jest czasochłonna, kosztowna i niezbyt przyjemna dla składającego wniosek.

obowiązek szczepień - BRAK

W związku z zagrożeniem zamachami terrorystycznymi w wielu miejscach publicznych nadal obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa, polegające przede wszystkim na wprowadzeniu kontroli bagażu i kontroli osobistej mieszkańców i turystów. Dotyczy to głównie lotnisk (krajowych i międzynarodowych) oraz innych miejsc publicznych, takich jak urzędy, stadiony, hale wystawowe, wejścia do wysokich budynków.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

PRAIA DE SANTIAGO

PRAIA DE SANTIAGO

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Zaawansowany

Lüderitz

Lüderitz

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Zaawansowany

PONTA PRETA / SAL

PONTA PRETA / SAL

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Zaawansowany

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG