1 grudnia 2020

Spoty kitesurfingowe, jak znaleźć najlepszy ?

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Spot kitesurfingowy to inaczej miejsce, w którym możesz bezpiecznie uprawiać kitesurfing. Spoty kitesurfingowe dysponują szerokim wachlarzem propozycji. Masz do wyboru spot kitesurfingowy z falą (nazywane przez nas wave'owymi), spot kitesurfingowy z płaską wodą (flat) oraz spot kitesurfingowy z głęboką wodą, albo z wodą płytką. W zależności od Twoich umiejętności powinieneś wybierać przede wszystkim spoty adekwatne do Twojego poziomu, w których pływanie z latawcem będzie przede wszystkim bezpieczne.

Spot kitesurfingowy zwykle wybieramy pod kątem stylu, w jakim pływamy kitesurfing. Jeśli jesteś fanem kitesurfingu w wersji freestyle to zdecydowanie poszukujesz umiarkowanie wietrznych spotów z płaską wodą. Przykładem takiego miejsca może być wszystkim dobrze znana El Gouna w Egipcie (poczytaj więcej TUTAJ). Na pięknych, lazurowych wodach Morza Czerwonego masz do dyspozycji idealny spot kitesurfingowy dla fanów jazdy w stylu freestyle. Znajdziesz tutaj wiele szkół kitesurfingu, które dysponują świetnie rozwiniętymi bazami, ale przede wszystkim niezatłoczonym spotem, który jest płytki i płaski. Każdy freestylowiec z pewnością doceni panujące tu warunki. Do dyspozycji odwiedzających jest piękna szeroka plaża, ciepła woda i wiatr typu side shore przez większą część roku.

 

 

 

Jak wybrać najlepszy spot kitesurfingowy?

 

Gdybyś jednak chciałbyś udać się w nieco bardziej egzotyczne zakątki świata w poszukiwaniu spotu kitesurfingowego dla fanów freestyle to zachęcamy do odwiedzenia Madagaskaru. To miejsce jest jeszcze słabo znane na arenie kitesurfingu, ale z roku na rok staje się coraz popularniejszym spotem kitesurfingowym. Takie egzotyczne cele podróży zdecydowanie umilą Twoje uprawianie kitesurfingu. Na wyspie znajdziesz idealne warunki wiatrowe oraz kilka kite spotów wartych uwagi. Jednym z nich zdecydowanie jest Babaomby. Ta lazurowa laguna to miejsce, w którym podszlifujesz swoje najbardziej wymagające triki unhooked  i wiele więcej ewolucji. Będziesz miał do dyspozycji ogromną lagunę, która w większości swojej powierzchni jest płytkim akwenem.

 

 

 

Spoty kitesurfingowe wave.

 

Spoty kitesurfingowe to jednak nie tylko idealnie płaskie wody. Wielu kitesurferów oczekując bardziej wymagających spotów kitesurfingowych poszukują długiej solidnej fali, by szkolić swoje umiejętności wave. Takie spoty kitesurfingowe to przede wszystkim spoty z głęboką wodą- wynika to zwykle ze sposobu, w jakim buduje się fala. Wave'owe plaże więc są skierowane głównie do zawodników bardziej zaawansowanych. Jeśli jednak Twój poziom umiejętności pozwala na uprawianie kitesurfingu na spocie z falą, warto byś rozważył podróż na Wyspy Zielonego przylądka. Tutaj w południowo-zachodniej części wyspy znajdziesz legendarny spot wave Ponta Pertu.. Dysponuje on długą, równą falą, która przyciąga miłośników takich spotów kitesurfingowych z całego świata. Jednak uprawianie kitesurfinguna Ponta Pretu wymaga od Ciebie ogromnego doświadczenia i umiejętności, ponieważ wiejący tu wiat ma kierunek off shore. Tak więc w przypadku upadku, będzie niezbędna askuracja na wodzie, ponieważ samodzielnie nie będziesz mógł dostać się na brzeg.

 

 

 

 

Wyszukiwarka spotów kitesurfingowych www.malayka.pl

 

Spoty kitesurfingowe dają nam mnóstwo możliwości i sprawiają, że uprawianie kitesurfingu to niekończąca się, fantastyczna podróż. Każdy miłośnik kitesurfingu z pewnością odwiedził już niejedną plażę w poszukiwaniu wymarzonych warunków. Jeśli jednak nadal masz z tym problem lub brakuje Ci pomysłów koniecznie skorzystaj z naszej wyszukiwarki spotów kitesurfingowych i sam wybierz swój wymarzony spot kite. Pamiętaj przy tym, by wybierać spot, który nie przewyższa Twoich umiejętności i spraw by za każdym razem odkrywanie Twoich spotów kitesurfingowych było bezpieczne no i oczywiście satysfakcjonujące. 

 

 

Kliknij w mapę i dowiedź się więcej.