6 maja 2019

Pływanie unhooked - co to jest i jak to się robi ?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Zacząłeś już sobie całkiem dobrze radzić na wodzie. Jesteś już mistrzem prostych trików i zapragnęłeś więcej, a może dopiero zacząłeś swoja przygode z kitesurfingiem i chcesz dowiedzieć się co kryje się pod tajemniczą nazwą ‘UNHOOKED’ ?

 

Unhooked to najprościej mówiąc pływanie (skoki i tricki) na wypięciu się z haka. Tak zwana jazda z odczepionym latawcem- to podstawowa umiejętność we freestyle'u i kitesurfingu na falach, by jednak opanować to do perfekcji musisz popracować nad nauką pływania bez latawca na haku. Niezależnie od tego czy jeździsz na falach, czy wykonujesz nowe szkolne ewolucje, musisz opanować odhaczanie i podpinanie.

 

 

 

 

 

Podobnie jak w przypadku podstaw kitesurfingu trening jest najlepszym sposobem na osiągnięcie perfekcji. Jeśli zaczynasz od spokojnej jazdy i skorzysta z słabszego wiatru zdecydowanie łatwiej będzie Ci ćwiczyć pierwsze wypięcia. By czuć się komfortowo w czasie ćwiczeń warto wybrać taki akwen w którym woda jest głębokości +/- do pasa i co ważne zadbaj o wolną przestrzeń wokół Ciebie, żeby nikomu ani też Tobie nei stała się krzywda.

 

Wszystkie najcenniejsze wskazówki jak zrobić to dobrze i bezpiecznie znajdziesz w poniższym filmie: