Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień , Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW:AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

60 - 70%

MAR

30 - 40%

APR

50 - 60%

MAY

80 - 90%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

50 - 60%

NOV

20 - 30%

DEC

30 - 40%

Miejsce

Spot image

Watamu to małe miasteczko położone około 105 km na północ od Mombasy i około 15 km na południe od Malindi na Oceanie Indyjskim. Usytuowany na cyplu pomiędzy Zatoką Watamu i Zatoką Błękitną Lagunę, jest częścią hrabstwa Kilifi. Jego główną działalnością gospodarczą jest turystyka i rybołówstwo. Watamu słynie ze sportów wodnych, takich jak nurkowanie z rurką, nurkowanie i jazda na nartach ale przede wszystkim jest to idealne miejsce do uprawiania kitesurfingu. Nazwa Watamu jest słowem suahili oznaczającym "łagodnych ludzi", a obszar ten został nazwany w odniesieniu do ludzi i mieszkańców Suahili przyjaznych, którzy zamieszkują ten obszar. Jednak inne teorie sugerują, że Arabowie używali słodyczy, aby przyciągnąć lokalnych, a następnie uchwycić ich jako niewolników.

Ciągłe wiatry, szeroki wybór sandbar’ów, pięć kilometrów piaszczystych plaż i duże letnie fale sprawiają, że Watamu to wspaniały plac zabaw dla kitesurferów na wszystkich poziomach. Watamu to także miejsce o światowym dziedzictwie, które jest chronionym obszarem o wyjątkowej urodzie z rezerwatami safari, a także wieloma innymi atrakcjami w pobliżu.

Spot image
Spot image

W Watamu jak i w całej Kenii są dwie pory wiatrowe: Kaskazi wieje od grudnia do kwietnia z północnego wschodu, średnio około 20-25 węzłów. W sezonie Kaskazi będziesz dużo korzystał z 9m i 12 do późnego wieczora. Kuzi natomiast wieje od czerwca do września z południowego wschodu i jest to najbardziej wietrzna pora roku, kiedy wiatry osiągają średnio 25 węzłów, czasami zwiększając się do ponad 30 węzłów, więc wrzuć swoje 7m do torby, jeśli wyjdziesz w tym czasie i ważysz ok. 65kg. Ponieważ są to wiatry równikowe, oba te systemy są niezwykle stałe i wieją wzdłuż plaży, tworząc tym samym bezpieczne warunki jazdy. Najlepsze fale pojawiają się w sezonie Kuzi. Watamu ma wiele świetnych okazji, aby cieszyć się, jak duże fale Oceanu Indyjskiego spotykają się z rafą i piaskami. Temperatura powietrza może osiągnąć 36 ° C podczas sezonu Kaskazi. Czas Kuzi temperatura powietrza jest czasami trochę chłodniej, ale nie za dużo. Temperatura wody waha się w granicach 25-30 ° C przez cały rok, więc zdecydowanie nie przyda Ci się tutaj pianka!

Video

Język komunikacyjny

angielski , suahili

Obowiązująca religia

84% cheścijanie, 7,6% islam

Strefa czasowa

UTC +3 AKTUALNY CZAS

Szyling Kenijski : 1 PLN ~ 25 KES. AKTUALNY KURS

Jednostką monetarną Kenii jest szyling kenijski (Kes), który dzieli się na 100 centów (cents). W centrum Mombasy i na wybrzeżu jest wiele banków. Otwarte są one od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00–12.30, a w soboty, w godzinach 9.00– 11.00. Barclay's Bank czynny jest także popołudniami. Pieniądze można również wymienić w hotelu, jednak kursy różnią się od bankowych. Za udział w wycieczkach i safari można płacić w euro lub dolarach amerykańskich – gotówką, czekami podróżnymi i euroczekami oraz kartami kredytowymi Visa i Mastercard.

WAŻNE! Walutę miejscową można wywozić z kraju do wartości 100 000 Kes. Wymiana szylingów kenijskich na walutę obcą możliwa jest w banku narodowym na lotnisku. Kurs jest tu jednak niekorzystny. Warto jednak wiedzieć, że w większości miejsc dolary sprzed 1999 roku nie są akceptowane !

 

prąd: 220 V / 50 hz
(Koniecznie zapakuj ze sobą adapter lub wypożycz w recepcji hotelu).

Kenia jest stosunkowo tanim krajem, nawet jak na afrykańskie warunki. Tutejsze ceny są porównywalne z cenami w Egipcie albo w Indiach. Ceny w Kenii są bardzo zróżnicowane i prawie zawsze (poza żywnością i supermarketami) podlegają negocjacjom. Zwłaszcza ceny pamiątek i biżuterii można wytargować do poziomu 50% i niżej. Jedzenie w lokalnych barach i restauracjach jest bardzo tanie. W lepszych jadłodajniach można bardzo dobrze zjeść, ale ceny są na poziomie zachodnioeuropejskim.

Chleb, warzywa i owoce są w Kenii tanie, ponieważ korzystny lokalny klimat sprzyja ich produkcji. Wiele towarów importowanych kosztuje odpowiednio drogo.

Obiad dla 2 osób, restauracja średniej klasy

2265

Obiad w taniej restauracji

300

Posiłek fast food

503

Piwo krajowe 0,5 l

158

Piwo importowane 0,33 l

200

Cola / pepsi 0,33 l

50

Kawa cappuccino

150

Woda

50

Chleb 0,5 kg

50

Mleko 1 l

86

Jajka 12 szt.

145

Ser świeży 1 kg

1199

Mięso drobiowe (bez kości) 1 kg

480

 

wiza: ok. 50$

Turyści podróżujący z Polski muszą mieć wizę pobytową, którą można uzyskać bezpośrednio po przylocie na lotnisku międzynarodowym w Nairobi lub w Mombasie oraz w każdym przejściu lądowym i w porcie w Mombasie. Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

obowiązek szczepień: brak
Od osób przybywających z Europy nie jest wymagane świadectwo szczepienia przeciw żółtej febrze. Może ono być potrzebne, jeśli turysta ma zamiar pojechać z Kenii do innych krajów afrykańskich (np. do Tanzanii) lub wjechać do Kenii z innego kraju afrykańskiego. Na wybrzeżu kenijskim oraz na zachodzie kraju występuje całoroczne zagrożenie malarią.

W Kenii jest dość bezpiecznie. Należy jednak pamiętać by wszelkie wyprawy, wieczorne spacery po ulicach miast, parkach czy plażach nie odbywały się samotnie. W miastach coraz powszechniejszym zjawiskiem stają się kradzieże kieszonkowe, wyrywanie toreb, aparatów fotograficznych i kamer oraz łańcuszków czy kolczyków. Turystom odradza się także podróżowanie w strefie granicy z Sudanem i Somalią. Równie niebezpieczne są wyprawy w obszary znajdujące się na północ od masywu górskiego Mt. Kenya oraz w centralną i zachodnią część kraju. Chcąc zwiedzać parki narodowe najlepiej wybrać się zorganizowaną grupą pod opieką uzbrojonego strażnika, który za niewielką opłatą może być nam także przewodnikiem.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

DIANI BEACH

DIANI BEACH

Płytko

60-80%

Początkujący

MALINDI BEACH

MALINDI BEACH

Płytko

60-80%

Początkujący

WATAMAU BEACH

WATAMAU BEACH

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG