Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, Grudzień , Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW; AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

60 - 70%

MAR

30 - 40%

APR

50 - 60%

MAY

80 - 90%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

80 - 90%

SEP

80 - 90%

OCT

50 - 60%

NOV

20 - 30%

DEC

30 - 40%

Miejsce

Spot image

Diani Beach jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych Kenii i znajduje się na południowym wybrzeżu w odległości 25 km od Mombasy . Idąc w dół drogi C 106, która prowadzi w Tanzanii, można dojść do miasta Ukunda, a więc biorąc odcinku drogi po lewej stronie prowadzącej do morza, można dojechać w około dwa i pół kilometrów Diani Road, wzdłuż której rozwija Diani Beach. Długa i piękna plaża Diani Beach rozciąga się na 25 kilometrów. Plaża jest bardzo głęboka, jej długość znacznie się zmienia w ciągu dnia, w zależności od przypływów. W odległości około kilkuset mietrów od brzegu znajduje się rafa, naturalna bariera, która pozwala znaleźć warunki panujące w wodzie wewnątrz i warunki falowe w pobliżu rafy. Nie ma żadnych rekinów, ale można spotkać fajnych żółwi nawet w pobliżu plaży.

Miejsce jest odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i dla ekspertów i jest dużo miejsca do startu oraz lądowania latawca. W Diani wiatr, dzięki monsunom, jest prawie zawsze obecny i nieustannie wiejący,a woda gorąca. Jest to miejsce w którym zdecydowanie nie potrzebujesz pianki, ale co najwyżej lycry, okaz kremu z wysokim filtrem, aby chronić się przed słońcem. Wiatry tu wiejące mają swoje nazwy: KAZI, który wieje od czerwca do końca września, jest to sideshore od prawej strony( południowy kierunek). W tym okresie temperatura powietrza waha się od 25 ° do 30 °, a średnie natężenie wiatru waha się od 15 do 25 węzłów. Natomiast KASKAZI, wieje od końca listopada do kwietnia, to sideshore od lewej (wiatr północny) .

Spot image
Spot image

W tym okresie temperatura powietrza waha się od 30 ° do 35 °, a średnie natężenie wiatru waha się od 13 do 25 węzłów .Warunki te czynią to miejsce bardzo atrakcyjnym pod kątem wyjazdów zagranicznych w okresie europejskiej zimy Pamiętaj jednak, żeby dopasować do swojej walizki buty neoprenowe, zwłaszcza jeśli jesteś osobą początkującą. NIestety znajduje się tutaj dość dużo jeżowców, które mogą Ci się bardzo szybko wbić w stopę i zepsuć wakacje. Diani to przyjazne, małe tropikalne miasteczko na plaży, które jest łatwo dostępne i bezpieczne, a zarazem pełne przygód i egzotyczne. Pełne przyrody i przyrody z ogromną, piękną plażą, gdzie ocean jest ciepły i przytulny przez cały rok. Wszystkie udogodnienia i udogodnienia w Europie jeszcze w łatwy sposób "hakuna matata" Afryki sposób. Idealny dla wszystkich grup wiekowych, rodzin i osób podróżujących w pojedynkę, par i grup :). PAMIĘTAJ, żeby spakować ze sobą buty neoprenowe, ponieważ zdażają się tutaj jeżowce.

Video

Język komunikacyjny

angielski , suahili

Obowiązująca religia

84% cheścijanie, 7,6% islam

Strefa czasowa

UTC +3 AKTUALNY CZAS

Szyling Kenijski : 1 PLN ~ 25 KES. AKTUALNY KURS

Jednostką monetarną Kenii jest szyling kenijski (Kes), który dzieli się na 100 centów (cents). W centrum Mombasy i na wybrzeżu jest wiele banków. Otwarte są one od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00–12.30, a w soboty, w godzinach 9.00– 11.00. Barclay's Bank czynny jest także popołudniami. Pieniądze można również wymienić w hotelu, jednak kursy różnią się od bankowych. Za udział w wycieczkach i safari można płacić w euro lub dolarach amerykańskich – gotówką, czekami podróżnymi i euroczekami oraz kartami kredytowymi Visa i Mastercard.

Walutę miejscową można wywozić z kraju do wartości 100 000 Kes. Wymiana szylingów kenijskich na walutę obcą możliwa jest w banku narodowym na lotnisku. Kurs jest tu jednak niekorzystny. Warto jednak wiedzieć, że w większości miejsc dolary sprzed 1999 roku nie są akceptowane !

prąd: 220 V / 50 hz
(Koniecznie zapakuj ze sobą adapter lub wypożycz w recepcji hotelu).

Kenia jest stosunkowo tanim krajem, nawet jak na afrykańskie warunki. Tutejsze ceny są porównywalne z cenami w Egipcie albo w Indiach. Ceny w Kenii są bardzo zróżnicowane i prawie zawsze (poza żywnością i supermarketami) podlegają negocjacjom. Zwłaszcza ceny pamiątek i biżuterii można wytargować do poziomu 50% i niżej. Jedzenie w lokalnych barach i restauracjach jest bardzo tanie. W lepszych jadłodajniach można bardzo dobrze zjeść, ale ceny są na poziomie zachodnioeuropejskim.

Chleb, warzywa i owoce są w Kenii tanie, ponieważ korzystny lokalny klimat sprzyja ich produkcji. Wiele towarów importowanych kosztuje odpowiednio drogo.

Obiad dla 2 osób, restauracja średniej klasy

2265

Obiad w taniej restauracji

300

Posiłek fast food

503

Piwo krajowe 0,5 l

158

Piwo importowane 0,33 l

200

Cola / pepsi 0,33 l

50

Kawa cappuccino

150

Woda

50

Chleb 0,5 kg

50

Mleko 1 l

86

Jajka 12 szt.

145

Ser świeży 1 kg

1199

Mięso drobiowe (bez kości) 1 kg

480

 

wiza: ok. 50$

Turyści podróżujący z Polski muszą mieć wizę pobytową, którą można uzyskać bezpośrednio po przylocie na lotnisku międzynarodowym w Nairobi lub w Mombasie oraz w każdym przejściu lądowym i w porcie w Mombasie. Okres ważności paszportu nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty planowanego powrotu.

obowiązek szczepień: brak
Od osób przybywających z Europy nie jest wymagane świadectwo szczepienia przeciw żółtej febrze. Może ono być potrzebne, jeśli turysta ma zamiar pojechać z Kenii do innych krajów afrykańskich (np. do Tanzanii) lub wjechać do Kenii z innego kraju afrykańskiego. Na wybrzeżu kenijskim oraz na zachodzie kraju występuje całoroczne zagrożenie malarią.

W Kenii jest dość bezpiecznie. Należy jednak pamiętać by wszelkie wyprawy, wieczorne spacery po ulicach miast, parkach czy plażach nie odbywały się samotnie. W miastach coraz powszechniejszym zjawiskiem stają się kradzieże kieszonkowe, wyrywanie toreb, aparatów fotograficznych i kamer oraz łańcuszków czy kolczyków. Turystom odradza się także podróżowanie w strefie granicy z Sudanem i Somalią. Równie niebezpieczne są wyprawy w obszary znajdujące się na północ od masywu górskiego Mt. Kenya oraz w centralną i zachodnią część kraju. Chcąc zwiedzać parki narodowe najlepiej wybrać się zorganizowaną grupą pod opieką uzbrojonego strażnika, który za niewielką opłatą może być nam także przewodnikiem.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

DIANI BEACH

DIANI BEACH

Płytko

60-80%

Początkujący

MALINDI BEACH

MALINDI BEACH

Płytko

60-80%

Początkujący

WATAMAU BEACH

WATAMAU BEACH

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG