Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-21 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY: aktualne pływy

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

60 - 70%

MAR

60 - 70%

APR

60 - 70%

MAY

60 - 70%

JUN

60 - 70%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

50 - 60%

OCT

40 - 50%

NOV

50 - 60%

DEC

60 - 70%

Miejsce

Spot image

Djerba jest to największa wyspa należąca do Tunezji, która położona jest w malowniczej Zatoce Mała Syrta na południe od Safkis. Charakteryzuje się nizinnym krajobrazem i została połączona groblą z miastem Zarzis. Zielona wyspa Tunezji słynie z szerokich, piaszczystych plaż, łagodnego klimatu i błękitnego morza. Dodatkowym atutem jest międzynarodowe lotnisko, rozbudowana sieć hoteli i restauracji oraz słynna gościnność mieszkańców wyspy. Bogata oferta dostosowana jest również do miłośników aktywnego wypoczynku, ponieważ znajdziesz tutaj co najmniej trzy spoty które koniecznie musisz odwiedzić w czasie swojego urlopu.

Latem wiatr wieje tutaj raczej z umiarkowaną siłą między 15-20 węzłów maksymalnie (w okresie wysokiego sezonu), ale stale od wschodu, dzięki czemu Djerba jest bardzo bezpiecznym miejscem dla wszystkich chcących uprawiać kitesurfing- bez względu jaki spot wybierzesz. Djerba nie jest miejscem o dużym natężeniu wiatru, ale jest idealnym miejscem dla początkujących i średniozaawansowanych ze względu na przeważające tutaj płycizny i płaską wodę. Najlepszy czas dla początkujących jest zdecydowanie w miesiącach letnich od czerwca do września, wtedy wiatr jest stosunkowo najrówniejszy. Jednym z miejsc jakie koniecznie powinieneś odwiedzić podczas swojego pobytu na tej uroczej wyspie bez wątpienia jest spot Souk el Guebli.

Spot image
Spot image

Jest to gigantyczna laguna znajdująca się w południowo-zachodniej części wyspy. Często jest nazywana jeziorem, ponieważ jej powierzchnia to aż 40 km 2!! Miejsce to charakteryzuje ogromna przestrzeń, zarówno na wodzie jak i na plaży. Masz tu tyle miejsca do dyspozycji ze spokojnie przygotujesz tu swój sprzęt. Jest tu niekończące się pole do zabawy i mały ruch na wodzie. Dodatkowo cały akwen jest wolny od koralowców, kamieni i innych przeszkód oraz ostrych elementów. Miejscami z racji na gatunek piasku na dnie, zdarza się ślisko i dość grząsko, ale nie będzie Ci to w niczym przeszkadzać. W tej lagunie woda jest zazwyczaj kilka stopni wyższa niż on otwartych akwenach więc spokojnie możesz tu przyjechać na wakacje bez pianki ! Tutaj również masz dostęp do kilku lokalnych szkółek, które chętnie poprowadzą Twoje szkolenie. Jeśli też zgłodniejesz warto wybrać się tutaj na lunch.

Video

Język komunikacyjny

arabski

Obowiązująca religia

99 % islam

Strefa czasowa

UTC +1 AKTUALNY CZAS

dinar tunezyjski 1 PLN ~ 0,7 TND AKTUALNY KURS

W Tunezji w związku z dużym ruchem turystycznym nie ma najmniejszego problemu z wypłatą środków z bankomatu. Wszystkie karty są tu obsługiwane, a ilość bankomatów dostateczna. Dodatkowo w większości restauracji , dużych sklepów, szkół kitesurfingowych istnieje możliwość płacenia kartą. Każdy, kto wybiera się do Tunezji powinien wiedzieć, że dinarów tunezyjskich nie można kupić nigdzie indziej niż w samej Tunezji. Najłatwiej jest wymienić na nie dolary, euro i funty; z pozostałymi walutami mogą być trudności. Ponadto, zgodnie z prawem tunezyjskim, wywożenie tej waluty poza granice kraju jest nielegalne. Koniecznie trzeba więc pamiętać o zachowaniu pokwitowania wymiany pieniędzy. Bez takiego kwitu nie będzie można ponownie wymienić pieniędzy przed wyjazdem z Tunezji. Co więcej, przy wyjeździe można wymienić tylko 1/3 zakupionych dinarów.

prąd: 230 V, 50 Hz
większość baz noclegowych posiada gniazdka brytyjskie dwa podłużne, poziome równoległe otwory u góry i jeden podłużny pionowy na dole pośrodku- warto zakupić adapter

Poziom życia w Tunezji jest raczej umiarkowany – ceny towarów i usług również nie są zbyt wygórowane. Bardzo tanie są tutaj przede wszystkim ryby, a świeże owoce i warzywa w przystępnej cenie sprawią radość każdemu miłośnikowi potraw wegetariańskich. W supermarketach półki są wprawdzie pełne towarów, ale wybór nie jest bogaty. Towary importowane są bardzo drogie, dotyczy to głównie serów i wieprzowiny. Mimo że Tunezja jest krajem muzułmańskim, napoje alkoholowe są tutaj dostępne w specjalnych sklepach, chociaż ich ceny są stosunkowo wysokie.

Woda 1,5 – od 0,90 TND
Oliwa z oliwek 1 l- od 11,96 TND
Piwo krajowe 0,5 – od 4,49 TND
Piwo importowane 0,33 l – od 3,59 TND Wino butelka 0,75 l – od 14,95 TND
Gin butelka 0,5 – 104,65 TND Papierosy – od 7,48 TND
Obiad w restauracji – od 40 TND Obiad w barze – od 6 TND
Piwo krajowe 0,5 l – od 5,98 TND
Piwo importowane 0,33 l – od 6,58 TND Pepsi 0,33 l – od 1,50 TND

wiza: BRAK

Brak konieczności posiadania wizy podczas podróży nie dłuższej niż 3 miesiące dotyczy zarówno osób podróżujących indywidualnie, jak i w grupach zorganizowanych przez biura podróży. Przepis ten wszedł w życie z dniem 8 sierpnia 2008 roku. Warto jednak pamiętać, że posiadany przez nas paszport powinien być ważny jeszcze co najmniej 3 miesiące od deklarowanej daty wyjazdu z Tunezji. Co więcej, aby ustrzec się problemów na granicy, dobrze jest aby paszport nie budził wątpliwości, co do jego autentyczności, czyli nie posiadał uszkodzeń mechanicznych i prezentował aktualne zdjęcie.

obowiązek szczepień / brak

Aby wjechać do Tunezji nie potrzeba mieć żółtej książeczki szczepień, gdyż nie ma żadnych szczepień, które byłyby wymagane. Należy jednak pamiętać, że w kraju tym nadal zdarzają się zachorowania na febrę, cholerę, tyfus i żółtaczkę. Są to jednak sporadyczne przypadki i to z dala od regionów turystycznych. Ponieważ w Tunezji, tak jak to ma miejsce w innych egzotycznych krajach, flora bakteryjna jest trochę inna od tej, do której jesteśmy przyzwyczajeni, powinniśmy uważać na spożywany pokarm. Najlepiej jest pić wyłącznie wodę przegotowaną lub butelkowaną, a kuszące słodyczą owoce dokładnie myć, a najlepiej zawsze obierać ze skórki przed zjedzeniem.

Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, to w Tunezji nie musimy się o nie martwić. Największym problemem dla turystów są kieszonkowcy. Turyści są szczególnie narażeni na kradzieże w miejscach zatłoczonych, głównie na bazarach, placach, a także w środkach komunikacji publicznej. Nie należy nigdy nosić przy sobie większej gotówki ani trzymać dokumentów w tym samym miejscu co pieniądze. Jeśli kogoś spotka to nieszczęście i straci pieniądze, a zwłaszcza dokumenty, to powinien skontaktować się nie tylko z policją, ale także z ambasadą. Oprócz otrzymania tymczasowego paszportu w szczególnych i uzasadnionych przypadkach możemy liczyć na wypłatę określonej sumy pieniędzy, którą trzeba będzie następnie zwrócić.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG