Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
płaska laguna + duża fala za rafą
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW:AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

10 - 20%

FEB

10 - 20%

MAR

10 - 20%

APR

10 - 20%

MAY

10 - 20%

JUN

0 - 10%

JUL

0 - 10%

AUG

0 - 10%

SEP

0 - 10%

OCT

0 - 10%

NOV

0 - 10%

DEC

0 - 10%

Miejsce

Spot image

Reunion to bezapelacyjny raj dla adeptów ekstremalnych rozrywek, ciekawych dzikiej przyrody, ale przede wszystkim jest to raj dla zwolenników łapania najlepszych fal na świecie. Wyspa Reunion dzięki lewobrzeżnym falom w St Leu, od dawna jest już istotnym krokiem w światowych rankingach surfowania, ale i kitesurferzy nie czują się tutaj poszkodowani. Reunion podobnie jak Mauritius jest otoczony z każdej swojej strony rafą koralową, co buduje wzdłuż plaż laguny spokojnej płaskiej wody.

Okolice między St. Leu a Trou d’eau to najbardziej prestiżowa plaża całej wyspy. To tutaj są najlepsze warunki do uprawiania kitesurfingu i surfingu. Każdy z Was kto odwiedzi to miejsce będzie miał do dyspozycji sesję na płaskiej wodzie laguny lub łapanie fal za rafą koralową - wybór należy do Ciebie. Naturalny Rezerwat Reunion w Trou d'Eau to plaża o jasnym piasku, otoczona palmami kokosowymi i drzewami filao. Jej laguna ma bogatą bioróżnorodność morską, która zachwyci miłośników podwodnej flory i fauny. Każdy kto postanowi zejść tu na wodę z pewnością nie będzie żałować.

Spot image
Spot image

Najlepszy czas na wizytę na Réunion to australijska zima, czyli od połowy maja do września, ponieważ jest najfajniejsza i najbardziej sucha aura, a także jest to okres w roku wolny od huraganów. W tym okresie pogoda może być nieco chłodniejsza, także ze względu na wiejące wtedy wiatry ( zwłaszcza wzdłuż wschodniego i południowego wybrzeża ). Wiatrowo Reunion nie daje nam fantastycznej pewności 90% na wiatr, ale przy prawdopodobieństwu ok 40% mimo wszystko warto tam zajrzeć i podziwiać urodę wyspy i złapć dobrą falę. UWAGA REKINY! Niestety, od 2011 roku Reunion cierpi z powodu "kryzysu rekinów". Dlatego wielu amatorów surfingu musiało zrezygnować ze swojego ulubionego sportu, podczas gdy profesjonaliści opuścili wyspę lub zmienili aktywność wody. Niektórzy nadal surfują po swoich ulubionych falach, w zależności od warunków pogodowych i pory roku.

Video

Język komunikacyjny

urzędowy: francuski , używany: kreolski

Obowiązująca religia

chrześcijanie 85%

Strefa czasowa

UTC +4 AKTUALNY CZAS

euro 1 PLN ~ 4,3 EUR

AKTUALNY KURS

p r ą d : 2 2 0 V / 5 0 h z


220V 50 Hz. Gniazdka europejskie (dwa okrągłe poziomo położone otwory) i brytyjskie (dwa otwory podłużne położone poziomo i jeden pionowo, pośrodku) dobrze dopakować adapter ;)


Robiąc zakupy na Reunionie trzeba pamiętać, że jest to stosunkowo droga wyspa. W miastach oraz na lotniskach Reunionu można bez problemu wymieniać walutę. Nie ma też problemu z płatnością kartami kredytowymi.

wiza: BRAK

Obywatele polscy nie muszą posiadać wizy na wjazd do Reunionu, jeśli pobyt nie będzie przekraczał 90 dni. Dokumentami potrzebnymi do przekroczenia granicy jest dowód osobisty lub paszport. La Reunion jest to bowiem departament zamorski Francji (DOM – départrment d’outre-mer). Do takich departamentów zaliczają się także Gujana Francuska, Gwadelupa, Martynika i Majotta. Regiony te działają na takich samych zasad co departamenty we Francji metropolitalnej. Na Reunionie, który leży na Oceanie Indyjskim (między Madagaskarem a Mauritiusem) płaci się w euro, a do przyjazdu nie potrzebujemy nawet paszportu (bo to w końcu nadal Unia Europejska)!

obowiązek szczepień: brak

Nie ma problemu z dostępem do opieki medycznej, a standard usług jest dość wysoki. Zalecane jest wykupienie pełnego ubezpieczenia medycznego. Nie ma obowiązku posiadania zaświadczenia o odbytych szczepieniach. Jest to bezpieczny rejon nie borykający się z żadnymi niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi.

Przewodnik MSZ-tu informuje, że Reunion to jedna z najbezpieczniejszych wysp w afryce. Ludzie są tu bardzo sympatyczni i uśmiechnięci. Nie znaczy to natomiast, należy zapominać o zasadach zdrowego rozsądku. Liczne bramy, zasieki odgradzające posiadłości, kraty i bramy dowodzą, że kradzieże zdarzają się na wyspie dosyć często. Szczególnie trzeba uważać w stolicy i na popularnych plażach, na których w weekendy pozostawione bez nadzoru rzeczy lubią szybko zmieniać właściciela.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG