Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
20knt-40knt
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Październik, listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

AKTUALNE ZAFALOWANIE: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

70 - 80%

MAR

60 - 70%

APR

50 - 60%

MAY

40 - 50%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

50 - 60%

SEP

50 - 60%

OCT

60 - 70%

NOV

80 - 90%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Muizenberg jest uważany za miejsce narodzin surfingu w RPA i jest rajem dla kitesurferów. Obecnie jest domem dla społeczności surfingu. Muizenberg ma ponad 20-kilometrową plażę, która rozciąga się aż do False Bay. Oferuje on wszystkie poziomy od początkujących do zaawansowanych kitesurferów, ze względu na doskonałą jazdę na falach, i długie odstępy między nimi. W miesiącach letnich woda jest ciepła z małymi falami i doskonałym wiatrem dla początkujących. Jeśli chcesz zapoznać się z aktualnymi odczytami wiatru dla tego spotu koniecznie sprawdz tą lokalną stronę internetową >>TUTAJ<< i bądź na bieżąco z aktualnym wiatrem dla tego spotu.

Muizenberg znajduje się pomiędzy Oceanem a Górą, pośród najbardziej na południe wysuniętych przedmieść Kapsztadu - jest zaledwie 20 minut jazdy od centrum miasta. Woda na Muizenberg jest ciepła, a plaża szeroka i bezpieczna. Dla osób, które lubią kitesurfing, statystyki wiatru są zdecydowanie najbardziej spójne w całej Afryce Południowej. Muizenberg zapewnia olbrzymi odcinek niezatłoczonej plaży z licznymi kilometrami stałego wiatru. Po kilku dnia intensywnego wiatru płytka woda i umiarkowania fala, zmieniają się nie do poznania. Takie warunki sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wszystkich miłośników surfingu, a także bodyboarderów atakującymi fale w pobliżu brzegu, jak również dużo głębiej.

Spot image
Spot image

Wzdłuż plaży tego miasta, nie występują żadne naturalne falochrony (z wyłączeniem Półwyspu z Przylądkiem Dobrej Nadziei), więc falowanie jest mocniejsze, a fale rozbijają się dopiero bezpośrednio na plaży. Kolejnym atrakcyjnym argumentem tego miejsca jest ciepła woda w Muizenberg- to zdecydowanie dodatkowa atrakcją tej pięknej plaży. Kitesurferzy będą mieli doskonałe warunki do jazdy na falach, freestylu i freestyle'u. Muizenberg może zaoferować świetne sesje kitesurfingowe głównie na wietrze o kierunku SE. Warto wybrać się tutaj z nieco cieńszą pianką np. 3.2mm

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

chrześcijanie 68%, animiści 28%, hinduiści 2,1%, muzułmanie 1,4%.

Strefa czasowa

UTC +2 AKTUALNY CZAS

rand 1 PLN ~ 3,5 ZAR

AKTUALNY KURS

 

 

Jednostką monetarną jest Rand (ZAR). Rand dzieli się na 100 centów. Czeki podróżne i banknoty bardziej popularnych walut mogą być wymienione w bankach lub w większych biurach podróży. Pieniądze można korzystnie wymienić na lotnisku, natomiast wymiana w hotelach nie jest polecana ze względu na niski oferowany kurs. System bankowy jest bardzo dobrze rozwinięty. Banki w RPA uważają się za najlepsze na świecie. Bankomaty są umieszczone w każdym centrum handlowym i na większości stacji benzynowych. Akceptowane są karty kredytowe i karty gotówkowe. Wymiana pieniędzy na ulicy jest zabroniona. W RPA za przestępstwo kryminalne uznaje się posiadanie przez obywateli kraju innej waluty, dlatego pieniądze można wymienić w bankach albo w biurach Travel Exchange. Przy wymianie wymagany jest paszport służący jako dowód, że dana osoba przyjechała z zagranicy.

prąd:220V/230V


W RPA działają wtyczki z trzema okrągłymi bolcami, bez problemu jednak można kupić adapter. Jako że problem ten dotyczy większości przybyszów z Europy, w prawie każdej recepcji można wypożyczyć taki adapter, warto jednak przywieź ze sobą swój adapter.

Ceny żywności w RPA są nieco wyższe niż w Polsce (biorąc pod uwagę podobne artykuły), ponieważ jednak dawno nie byłam w Polsce, trudno jest mi dokładnie porównywać.
Podaję więc przykładowe ceny:
– chleb tostowy (700 gr): 12 rand
– Coca Cola: 9-10 rand/puszka
– owoce sezonowe (cytrusy, banany, jabłka): 9-10 rand/kg
– warzywa sezonowe (marchew, bataty, dynia): 5-7 rand/kg
– pomidory: 12-18 rand/kg (w promocji taniej)
– piwo: 10-12 rand/puszka
– wino: 40-60 rand/ butelka (750 ml) wzwyż (w zależności od jakości i renomy)
Ceny w lokalach zależą od rodzaju lokalu, położenia (w centrum drożej), wielkościporcji,rodzajuklienteliiwieluinnych.Generalnie jedzenie w restauracjach w RPA jest tańsze, niż w Polsce. Warto pamiętać, że w RPA standardowa porcja to 200-250 gr mięsa, porcja frytek lub innego „zapychacza”, czasem jakieś warzywo, alebco do tego trzeba się upewnić. Porcje są więc sporo większe niż standardowa porcja w Polsce.
W lokalu średniej klasy za danie główne zapłacimy:
– makaron/pasta z sosem typu bolognese: 80-100 rand

– stek wołowy/ dwie piersi kurczaka z frytkami: 120 – 180 rand

Turyści z Polski mogą przebywać na terenie kraju do 30 dni bez wizy. Wiza jest natomiast niezbędna, by wyjechać do Suazi oraz Lesotho – w obydwu przypadkach można ja uzyskać na granicy. Wiza do Lesotho jest droga – kosztuje 1000 rand. Istnieje też możliwość uzyskania „jednodniowego pozwolenia” za 150 rand, jest to chyba jednak forma nieoficjalna, gdyż nie każde przejście graniczne z Lesotho taką możliwość oferuje... Jeśli mamy zamiar przebywać w RPA w celu innym niż turystycznym, lub dłużej niż 30 dni, o odpowiednią wizę należy postarać się przed wyjazdem.bPrzy wjeździe wymagany okres ważności paszportu powinien być dłuższy od okresu ważności wizy co najmniej o 6 miesięcy, należy również okazać bilet powrotny lub na dalszą podróż.

UWAGA dla podróżujących z dziećmi! Od czerwca 2015 roku jest potrzebny przetłumaczony akt urodzenia dziecka i zgoda nieobecnego rodzica lub kuratora na podróż dziecka.

obowiązek szczepień: brak

Szczepienia nie będą konieczne, aby przebywać na terenie RPA, ale jeśli mamy zamiar odwiedzić północno-wschodnie rejony kraju w okresie upałów i pory deszczowej warto zaopatrzyć się w tabletki anty-malaryczne. Wprawdzie zagrożenie malarią w RPA jest niskie, ale lepiej nie być ofiarą jakiegoś zbłąkanego komara z Mozambiku.

Za to posiadanie ubezpieczenia w RPA to absolutna konieczność. Publiczna służba zdrowia jest tu o bardzo niskim standardzie. Aby skorzystać z prywatnych szpitali i klinik w RPA będziemy potrzebowali ubezpieczenia, które pokryje koszty leczenia prywatnego (drogo, ale za to bardzo wysoki standard) lub powrotu do Polski gdybyśmy ulegli wypadkowi, albo... dużej ilości gotówki.

RPA należy do krajów o bardzo wysokim zagrożeniu brutalną przestępczością kryminalną. Odnotowuje się znaczną liczbę napadów rabunkowych z bronią, (często kończących się zabójstwami), gwałtów i innych przestępstw. Nie zaleca się podróżowania wieczorem i w nocy, przebywania w regionach i dzielnicach miast (także na ulicach centralnych) bez upewnienia się co do bezpieczeństwa w konkretnym miejscu. Należy zachowywać ostrożność w miejscach publicznych - na lotniskach, dworcach kolejowych i autobusowych, a także w taksówkach, których kierowcy bywają powiązani ze światem przestępczym. O ile to możliwe, wskazane jest podróżowanie w zorganizowanych grupach, z doświadczonym przewodnikiem.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 5.4 mm

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

BIG BAY/ Bloubergstrand

BIG BAY/ Bloubergstrand

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

KITE BEACH / DOLPHIN BEACH

KITE BEACH / DOLPHIN BEACH

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

MUIZENBERG

MUIZENBERG

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG