Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
płaska laguna + duża fala za rafą
Średnia wiatrowa
19-26 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytka laguna + głęboko za laguną
Spot proponowany dla
dla wszystkich poziomów
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Kwiecień, Listopad, maj-październik
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY:AKTUALNE PŁYWY

FALE ZA RAFA:AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

70 - 80%

APR

80 - 90%

MAY

80 - 90%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

90 - 100%

OCT

90 - 100%

NOV

80 - 90%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Rodrigues to najmniejsza z trzech wysp archipelagu Mascarene. Należy ona do prawdziwego naturalnego klejnotu z górami wulkanicznymi, dolinami, lagunami i jaskiniami. Położona jest 560 km na wschód od Mauritiusa, prawie odizolowana od całego świata po środku Oceanu Indyjskiego. Terytorialnie przynależy ona do Mauritiusa. Wyspa ma powierzchnię 96 km2 i jest otoczona rafą koralową, która tworzy idealnie turkusową płaską lagunę wokół całej wyspy, z miękkim białym piaskiem pod twoimi stopami. Duży atutem tutejszych plaż jest ich czystość. Nie znajdziesz tutaj żadnych jeżowców ani innych koralowych elementów, których można się spodziewać np. na Mauritiusie. Laguna rozciąga się w zasadzie po horyzont, oferując idealne warunki do uprawiania kitesurfingu.

Południowo-wschodnie wiatry wieją bezpośrednio z zachodniej Australii, a pora wiatrowa najsilniejszych wiatrów trwa od czerwca do października. Wiatr jest lżejszy w godzinach porannych i stopniowo rośnie po południu. Średnia siła wiatru wynosi około 20-25 węzłów i oferuje idealne warunki do kiteboardingu dla każdego początkującego i profesjonalnego kitesurfera. Rodrigues oferuje również wiele światowej klasy fal na zewnętrznej rafie, która znajduje się 10 km od brzegu. Dotarcie do najlepszych miejsc wymaga jednak pomocy łodzi. Przy niskim stanie wody na niektórych obszarach pojawiają się płycizny, natomiast bez względu na poziom pływu możesz tu pływać przy wszystkich jego stanach. Nasz spot zlokalizowany jest na plaży przed hotelem Mourouk Ebony na której nigdy nie brakuje miejsca na przygotowanie swojego sprzętu,a piasek jest miękki i oferuje mnóstwo miejsca na start latawca.

Spot image
Spot image

Jeżeli potrzebujesz jakiejkolwiek pomocy ze sprzętem lub dodatkowej lekcji kitesurfingu możesz skorzystać z usług funkcjonującej tutaj szkółki. Pracownicy są bardzo pomocni, dzięki czemu każdy początkujący czuje się bezpiecznie przez cały czas. Dla średniozaawansowanego kitesurfera, laguna przed hotelem oferuje szeroko otwarte wody do uprawiania wszystkich freestyle'owych triczków, przy czym woda zazwyczaj ma tylko około 1,5 m głębokości. Przeważający kierunek wiatru to SE co sprawia ze wieje tutaj główne sideshore lub sideon shore. Przy takiej orientacji wiatru możesz udać się kajt wyprawę na rafę wzdłuż wschodniej strony wyspy. Wyspa nie jest zdecydowanie miejscem do całonocnych imprez w głośnych klubach. Życie nocne w zasadzie tutaj nie istnieje więc będziesz miał okazję wieczorem odpocząć w ciszy i zrelaksować się przed kolejnym dniem na wodzie.

Video

Język komunikacyjny

angielski, używany: kreolski

Obowiązująca religia

islam 98%

Strefa czasowa

PŁYWY: https://tides4fishing.com/af/mascarene-islands/mauritius-island

FALE ZA RAFA: 

rupia murityjska 1 PLN ~ 9MUR

AKTUALNY KURS

 

Walutą obowiązującą jest rupia maurytyjska. 1 rupia to około 11 groszy. Czyli 10 rupi to mniej więcej 1 złotówka. Bardzo rzadko można płacić kartą (np. w supermarketach), dlatego warto nosić ze sobą gotówkę. Bankomaty znajdują się w większych miasteczkach, czy na lotnisku. Napiwki nie są tu obowiązkowe, ale mile widziane w wysokości ok. 10%. Chociaż kurs Rupii zmienia się prawie codziennie, w poza bankowych i poza hotelowych operacjach (wymiany między znajomymi, taksówkarzami, sklepikarzami itd.) zazwyczaj przyjmuje się, że 40 Rupii = 1 Euros. Ułatwia to znacznie zakupy, warto jednak zapoznać się z dziennym kursem walutowym, aby w razie konieczności uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

p r ą d : 2 2 0 V / 5 0 h z


220V lub 125V, 50 Hz. Gniazdka europejskie (dwa okrągłe poziomo położone otwory) i brytyjskie (dwa otwory podłużne położone poziomo i jeden pionowo, pośrodku) dobrze dopakować adapter ;)

Wbrew obiegowej opinii ceny na Mauritiusie są naprawdę bardzo przystępne. Przykładowe ceny art. spożywczych :

  • -napój aloesowy mały 29 MUR
  • -napój aloesowy duży 67,50MUR
  • -woda 1500 ml około 16MUR (zależnie od marki) -lokalny napój w puszce 24MUR
  • -piwo (puszka) 50MUR
  • -małe piwo w butelce 33MUR +9 kaucja -litr soku 59MUR
  • -cola 1500 ml 45MUR
  • -biały rum premium 350 ml 235MUR

 

Polacy mogą przebywać bez wiz na terytorium Republiki Mauritiusa łącznie 180 dni w roku kalendarzowym, o ile ważność ich paszportu po opuszczeniu terytorium Republiki Mauritiusa wynosi co najmniej 6 miesięcy, posiadają bilet powrotny, potwierdzenie rezerwacji miejsca zamieszkania oraz środki pieniężne na okres pobytu.

obowiązek szczepień: brak

To jedno z egzotycznych miejsc gdzie nie trzeba się szczepić. Na terenach wiejskich i w Black River Gorges National Park występuje zagrożenie pogryzienia przez moskity, które niosą w sobie ryzyko nieszkodliwej postaci malarii (Virax). Na Mauritiusie obowiązują dwa systemy opieki zdrowotnej: publiczny (bezpłatny) i prywatny (płatny w 100% dla tych, którzy nie mają wykupionych ubezpieczeń). Chociaż w razie podbramkowej sytuacji zawsze można zwrócić się o pomoc do publicznego szpitala i to za darmo, charakter tych usług odbiega znacznie od europejskich standardów. Szczególnie zaskakujące mogą okazać się warunki higieniczne. Pomimo wysokiego poziomu wykształcenia pracowników tutejszej służby zdrowia, brakuje wielu przyrządów, urządzeń, łóżek, materiałów opatrunkowych, lekarstw.

Przewodnik MSZ-tu informuje, że Mauritius to najbezpieczniejszy z krajów afrykańskich. Ludzie są tu bardzo sympatyczni i uśmiechnięci. Nie znaczy to natomiast, należy zapominać o zasadach zdrowego rozsądku. Liczne bramy, zasieki odgradzające posiadłości, kraty i bramy dowodzą, że kradzieże zdarzają się na wyspie dosyć często. Szczególnie trzeba uważać w stolicy i na popularnych plażach, na których w weekendy pozostawione bez nadzoru rzeczy lubią szybko zmieniać właściciela.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

BEL OMBRE

BEL OMBRE

Płytko

60-80%

Początkujący

Belle MARE / PALMAR

Belle MARE / PALMAR

płytka laguna + głęboko za laguną

60-80%

dla wszystkich poziomów

LA MORNE

LA MORNE

płytka laguna + głęboko za laguną

60-80%

dla wszystkich poziomów

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG