Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Duża fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS, 23-30 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Kwiecień, Listopad, maj-październik
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY: AKTUALNE PŁYWY

FALE ZA RAFĄ: AKTUALNE ZAFALOWANIE

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

30 - 40%

MAR

60 - 70%

APR

50 - 60%

MAY

60 - 70%

JUN

80 - 90%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

40 - 50%

DEC

40 - 50%

Miejsce

Spot image

Mauritius to białe, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda i opalanie się na leżaku- to z pewnością pierwszy widok, które przychodzą ci na myśl, gdy myślisz o Mauritiusie. Wyspa ta ma o wiele więcej do zaoferowania chociażby fantastyczne warunki do uprawiania kitesurfingu! Spot Bel Ombre znajduje się w południowo-zachodniej części tej rajskiej wyspy. Jest to mała, dziewicza wioska rybacka. Bel Ombre jest idealnym miejscem dla początkujących, zaawansowanych kitesurferów, freestylerów i tych, którzy mają słabość do fal. Jest to idealne miejsce na freestyle, fale i surfing. Jest to też idealne miejsce dla rodziny z dziećmi, ponieważ znajduje się tuż nieopodal centrum kitesurfingowe, restauracje oraz hotel 4* . Na plaży znajdziesz wszystko czego potrzebujesz: szatnie z ciepłą wodą, restauracja na plaży, leżaki, basen, bar, boisko do siatkówki, stół bilardowy, tenis stołowy, plac zabaw itp.

Wiatr wiejący na Bel Ombre jest zwykle boczny (side shore) więc idealny dla początkujących i średnio zaawansowanych kitesurferów. Cały obszar jest otoczony pasmem raf, tak jak większość Mauritiusa tworząc tym samym idealną lagune z płaską wodą. Bel Ombre dzieli się na dwa obszary: jeden punkt falowy i jeden ogromny obszar stojący z płytką wodą. Laguna jest idealny dla początkujących i obejmuje około 700m x 300m. Dobrze jest mieć ze sobą buty neoprenowe w czasie szkolenia, nie skaleczyć stopy o kawałki rafy lub jeżowce.

Spot image
Spot image

Na wysokości rafy 80-metrowy pas koralowca wyłania się spod tafli wody, ale jest dobrze oznakowany czerwonymi bojami. Tutaj lepiej nie skakać i unikać wszystkich innych ewolucji, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Tuż za rafą znajdziesz idealne fale o długości od 1 do 4 metrów - dobre dla początkujących adeptów wave kitesurfingu, jak i dla tych zaawansowanych. KIEDY JECHAĆ? Najlepsze miesiące trwają tu od czerwca do września i stanowią one główny sezon wiatrowy na Mauritiusie. Temperatura wody wynosi wówczas średnio 22 ° C,a wiatr wieje z mocą od 18 do 35 węzłów. Jeśli jesteś zmarzluchem dobrze być zabrał ze sobą piankę 3,2mm. Kwiecień-maj i październik-listopad, jest okresem w którym szanse na wiatr niestety maleją, ale za to temperatura wody i morza jest nieco wyższa. W tym okresie wiatr jest nieco słabszy, bo od 10 do 25 węzłów.

Video

Język komunikacyjny

angielski, używany: kreolski

Obowiązująca religia

islam 98%

Strefa czasowa

UTC +4 AKTUALNY CZAS

rupia murityjska 1 PLN ~ 9MUR

AKTUALNY KURS

Walutą obowiązującą jest rupia maurytyjska. 1 rupia to około 11 groszy. Czyli 10 rupi to mniej więcej 1 złotówka. Bardzo rzadko można płacić kartą (np. w supermarketach), dlatego warto nosić ze sobą gotówkę. Bankomaty znajdują się w większych miasteczkach, czy na lotnisku. Napiwki nie są tu obowiązkowe, ale mile widziane w wysokości ok. 10%. Chociaż kurs Rupii zmienia się prawie codziennie, w poza bankowych i poza hotelowych operacjach (wymiany między znajomymi, taksówkarzami, sklepikarzami itd.) zazwyczaj przyjmuje się, że 40 Rupii = 1 Euros. Ułatwia to znacznie zakupy, warto jednak zapoznać się z dziennym kursem walutowym, aby w razie konieczności uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

p r ą d : 2 2 0 V / 5 0 h z


220V lub 125V, 50 Hz. Gniazdka europejskie (dwa okrągłe poziomo położone otwory) i brytyjskie (dwa otwory podłużne położone poziomo i jeden pionowo, pośrodku) dobrze dopakować adapter ;)

Wbrew obiegowej opinii ceny na Mauritiusie są naprawdę bardzo przystępne. Przykładowe ceny art. spożywczych :

  • -napój aloesowy mały 29 MUR
  • -napój aloesowy duży 67,50MUR
  • -woda 1500 ml około 16MUR (zależnie od marki) -lokalny napój w puszce 24MUR
  • -piwo (puszka) 50MUR
  • -małe piwo w butelce 33MUR +9 kaucja -litr soku 59MUR
  • -cola 1500 ml 45MUR
  • -biały rum premium 350 ml 235MUR

 

Polacy mogą przebywać bez wiz na terytorium Republiki Mauritiusa łącznie 180 dni w roku kalendarzowym, o ile ważność ich paszportu po opuszczeniu terytorium Republiki Mauritiusa wynosi co najmniej 6 miesięcy, posiadają bilet powrotny, potwierdzenie rezerwacji miejsca zamieszkania oraz środki pieniężne na okres pobytu.

obowiązek szczepień: brak

To jedno z egzotycznych miejsc gdzie nie trzeba się szczepić. Na terenach wiejskich i w Black River Gorges National Park występuje zagrożenie pogryzienia przez moskity, które niosą w sobie ryzyko nieszkodliwej postaci malarii (Virax). Na Mauritiusie obowiązują dwa systemy opieki zdrowotnej: publiczny (bezpłatny) i prywatny (płatny w 100% dla tych, którzy nie mają wykupionych ubezpieczeń). Chociaż w razie podbramkowej sytuacji zawsze można zwrócić się o pomoc do publicznego szpitala i to za darmo, charakter tych usług odbiega znacznie od europejskich standardów. Szczególnie zaskakujące mogą okazać się warunki higieniczne. Pomimo wysokiego poziomu wykształcenia pracowników tutejszej służby zdrowia, brakuje wielu przyrządów, urządzeń, łóżek, materiałów opatrunkowych, lekarstw.

Przewodnik MSZ-tu informuje, że Mauritius to najbezpieczniejszy z krajów afrykańskich. Ludzie są tu bardzo sympatyczni i uśmiechnięci. Nie znaczy to natomiast, należy zapominać o zasadach zdrowego rozsądku. Liczne bramy, zasieki odgradzające posiadłości, kraty i bramy dowodzą, że kradzieże zdarzają się na wyspie dosyć często. Szczególnie trzeba uważać w stolicy i na popularnych plażach, na których w weekendy pozostawione bez nadzoru rzeczy lubią szybko zmieniać właściciela.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

BEL OMBRE

BEL OMBRE

Płytko

60-80%

Początkujący

Belle MARE / PALMAR

Belle MARE / PALMAR

płytka laguna + głęboko za laguną

60-80%

dla wszystkich poziomów

LA MORNE

LA MORNE

płytka laguna + głęboko za laguną

60-80%

dla wszystkich poziomów

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG