Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
płaska laguna + duża fala za rafą
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytka laguna + głęboko za laguną
Spot proponowany dla
dla wszystkich poziomów
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Kwiecień, Październik, listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY: AKTUALNE PŁYWY

FALE ZA RAFA: AKTUALNE ZAFALOWANIE

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

30 - 40%

MAR

60 - 70%

APR

50 - 60%

MAY

60 - 70%

JUN

80 - 90%

JUL

80 - 90%

AUG

80 - 90%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

40 - 50%

DEC

40 - 50%

Miejsce

Spot image

Mauritius to białe, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda i opalanie się na leżaku- to z pewnością pierwszy widok, które przychodzą ci na myśl, gdy myślisz o Mauritiusie. Wyspa ta ma o wiele więcej do zaoferowania chociażby fantastyczne warunki do uprawiania kitesurfingu! Na wschodnim wybrzeżu Mauritiusa, 1 km na południe od wioski Belle Mare, położona jest malownicza plaża Palmar. Palmar, podobnie jak Le Morne na południowym wybrzeżu Mauritiusa, słynie na całym świecie z tego, że jest niezwykle piękną plażą oferującą szeroki wachlarz sportów wodnych. Oba miejsca docelowe muszą zobaczyć miejsca do uprawiania kitesurfingu, SUP i surfowania. Kite w Belle Mare oferuje pięknie płaską i niezatłoczoną wodę w zamkniętej turkusowej lagunie bez prądów i ruchu łodzi.

To, co wyróżnia wschodnie wybrzeże Mauritiusa od wielu innych miejsc na wyspie, to najlepsze miejsce na downwind z kumplami. Wschodnie wybrzeże to idealne miejsce na zorganizowanie ciekawych wypraw w dół wiatru, ponieważ połączenie płaskiej wody i fal do pływania przez cały spływ będzie Cię zachwycać. Wschodnie wybrzeże pełne jest niezapomnianych możliwości spływu: możesz płynąć płaską wodą laguny lub pobawić się na fali. Dodatkowo podziwianie linii brzegowej w tej okolicy będzie dodatkową atrakcją, bo będziesz mógł obserwować stare wioski rybackie, wiele innych pięknych zabytków. Wiatr wiejący na Bella Mare jest zwykle boczny lub dopychający (side onshore lub onshore) więc idealny dla początkujących i średnio zaawansowanych kitesurferów. Cały obszar jest otoczony pasmem raf, tak jak większość Mauritiusa tworząc tym samym idealną lagune z płaską wodą. Belle Mare dzieli się na dwa obszary: jeden punkt falowy i jeden ogromny obszar stojący z płytką wodą. Laguna jest idealny dla początkujących. PS: Dobrze jest mieć ze sobą buty neoprenowe w czasie szkolenia, nie skaleczyć stopy o kawałki rafy lub jeżowce.

Spot image
Spot image

Na wysokości rafy 80-metrowy pas koralowca wyłania się spod tafli wody, ale jest dobrze oznakowany czerwonymi bojami. Tutaj lepiej nie skakać i unikać wszystkich innych ewolucji, żeby nie zrobić sobie krzywdy. Tuż za rafą znajdziesz idealne fale o długości od 1 do 4 metrów - dobre dla początkujących adeptów wave kitesurfingu, jak i dla tych zaawansowanych. KIEDY JECHAĆ? Najlepsze miesiące trwają tu od czerwca do września i stanowią one główny sezon wiatrowy na Mauritiusie. Temperatura wody wynosi wówczas średnio 22 ° C,a wiatr wieje z mocą od 18 do 35 węzłów. Jeśli jesteś zmarzluchem dobrze być zabrał ze sobą piankę 3,2mm Kwiecień-maj i październik-listopad, jest okresem w którym szanse na wiatr niestety maleją, ale za to temperatura wody i morza jest nieco wyższa. W tym okresie wiatr jest nieco słabszy, bo od 10 do 25 węzłów.

Video

Język komunikacyjny

angielski, używany: kreolski

Obowiązująca religia

islam 98%

Strefa czasowa

UTC +4 AKTUALNY CZAS

rupia murityjska 1 PLN ~ 9MUR

AKTUALNY KURS

Walutą obowiązującą jest rupia maurytyjska. 1 rupia to około 11 groszy. Czyli 10 rupi to mniej więcej 1 złotówka. Bardzo rzadko można płacić kartą (np. w supermarketach), dlatego warto nosić ze sobą gotówkę. Bankomaty znajdują się w większych miasteczkach, czy na lotnisku. Napiwki nie są tu obowiązkowe, ale mile widziane w wysokości ok. 10%. Chociaż kurs Rupii zmienia się prawie codziennie, w poza bankowych i poza hotelowych operacjach (wymiany między znajomymi, taksówkarzami, sklepikarzami itd.) zazwyczaj przyjmuje się, że 40 Rupii = 1 Euros. Ułatwia to znacznie zakupy, warto jednak zapoznać się z dziennym kursem walutowym, aby w razie konieczności uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

p r ą d : 2 2 0 V / 5 0 h z


220V lub 125V, 50 Hz. Gniazdka europejskie (dwa okrągłe poziomo położone otwory) i brytyjskie (dwa otwory podłużne położone poziomo i jeden pionowo, pośrodku) dobrze dopakować adapter ;)

Wbrew obiegowej opinii ceny na Mauritiusie są naprawdę bardzo przystępne. Przykładowe ceny art. spożywczych :

  • -napój aloesowy mały 29 MUR
  • -napój aloesowy duży 67,50MUR
  • -woda 1500 ml około 16MUR (zależnie od marki) -lokalny napój w puszce 24MUR
  • -piwo (puszka) 50MUR
  • -małe piwo w butelce 33MUR +9 kaucja -litr soku 59MUR
  • -cola 1500 ml 45MUR
  • -biały rum premium 350 ml 235MUR

 

Polacy mogą przebywać bez wiz na terytorium Republiki Mauritiusa łącznie 180 dni w roku kalendarzowym, o ile ważność ich paszportu po opuszczeniu terytorium Republiki Mauritiusa wynosi co najmniej 6 miesięcy, posiadają bilet powrotny, potwierdzenie rezerwacji miejsca zamieszkania oraz środki pieniężne na okres pobytu.

obowiązek szczepień: brak

To jedno z egzotycznych miejsc gdzie nie trzeba się szczepić. Na terenach wiejskich i w Black River Gorges National Park występuje zagrożenie pogryzienia przez moskity, które niosą w sobie ryzyko nieszkodliwej postaci malarii (Virax). Na Mauritiusie obowiązują dwa systemy opieki zdrowotnej: publiczny (bezpłatny) i prywatny (płatny w 100% dla tych, którzy nie mają wykupionych ubezpieczeń). Chociaż w razie podbramkowej sytuacji zawsze można zwrócić się o pomoc do publicznego szpitala i to za darmo, charakter tych usług odbiega znacznie od europejskich standardów. Szczególnie zaskakujące mogą okazać się warunki higieniczne. Pomimo wysokiego poziomu wykształcenia pracowników tutejszej służby zdrowia, brakuje wielu przyrządów, urządzeń, łóżek, materiałów opatrunkowych, lekarstw.

Przewodnik MSZ-tu informuje, że Mauritius to najbezpieczniejszy z krajów afrykańskich. Ludzie są tu bardzo sympatyczni i uśmiechnięci. Nie znaczy to natomiast, należy zapominać o zasadach zdrowego rozsądku. Liczne bramy, zasieki odgradzające posiadłości, kraty i bramy dowodzą, że kradzieże zdarzają się na wyspie dosyć często. Szczególnie trzeba uważać w stolicy i na popularnych plażach, na których w weekendy pozostawione bez nadzoru rzeczy lubią szybko zmieniać właściciela.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

BEL OMBRE

BEL OMBRE

Płytko

60-80%

Początkujący

Belle MARE / PALMAR

Belle MARE / PALMAR

płytka laguna + głęboko za laguną

60-80%

dla wszystkich poziomów

LA MORNE

LA MORNE

płytka laguna + głęboko za laguną

60-80%

dla wszystkich poziomów

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG