Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
11-18 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
12-19
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Czerwiec-Wrzesień
Tłok na wodzie
Umiarkowany
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

20 - 30%

FEB

10 - 20%

MAR

0 - 10%

APR

0 - 10%

MAY

20 - 30%

JUN

50 - 60%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

40 - 50%

OCT

10 - 20%

NOV

10 - 20%

DEC

10 - 20%

Miejsce

Spot image

Indonezja jest obowiązkowym punktem na mapie podróży każdego surfera, ale jako miejsce na wyjazd kitesurfingowy nie jest zbyt popularna. Mimo, że fale są tu obecne w całym kraju tak niestety nie można tego powiedzieć o wietrze. Jest jednak kilka spotów które są warte odwiedzenia, gdzie możesz się cieszyć umiarkowanym wiatrem, wspaniałymi widokami i porządną falą.

Region Aceh w południowo wschodniej części Sumatry ma kilka popularnych obozów kitesurfingowych - na przykład plażę Lhoknga - która przyciąga turystów z całego świata. Znajdziesz tutaj szerokie plaże ze złotym piaskiem i wiatrem do 20 węzłów. Jest tu także bardzo atrakcyjne kajtowo wyspy Riau lub wyspę Bintan, która gościła międzynarodowe zawody kitesurfingowe.

W Aceh jest ponad 6-miesięczny sezon wiatrowy w każdym roku, ale to głównie między czerwcem, a wrześniem złapiesz tutaj najlepszy wiatr. wieje on głównie w orientacji side on shore lub onshore. Tutaj są dwie najbardziej popularne plaże: Lampuuk oraz Lhoknga zlokalizowane zaraz obok siebie, jedna obok drugiej. By tutaj dojechać wystarczy Ci zaledwie 15 minut , ponieważ plaże te są oddalone tylko 20 km od Banda Aceh. Plaże są bardzo szerokie, wiec spokojnie znajdziesz wystarczająco miejsca na przygotowanie swojego sprzętu. Masz tutaj również dostęp do beach baru, a jeśli będziesz chciał odpocząć możesz zrelaksować się w cieniu pod drzewem lub parasolem. Jeśli relaks i opalanie to za mało, możesz spróbować surfowania po czystym, błękitnym morzu. Plaża Lhoknga ma fale sięgające od 1,5 do 2 metrów, co jest idealne dla tych, którzy kochają adrenalinę. Strefa przybrzeżna raczej płaska, natomiast dalej od plaży średnia fala.

Spot image
Spot image

Plaża Lhoknga ma piękny biały piasek z kilkoma skałami, błyszczącymi błękitnymi wodami oceanu, palmami i cyprysami, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Dla surferów jest pięć punktów do surfowania na plaży Lhoknga w tym: punktu Cypress, punkt Suri ,Suri Point którego nazwy pochodzą od nazwiska lokalnego surfera, który zmarł w wyniku tsunami w 2004 roku.

 

Samo Lhoknag jest tak naprawdę niewielką wioską rybacką na północy Sumatry w Indonezji. Może nie wieje tutaj mocny wiatr, ale ten który tu dociera jest stały i równy. Warto zabrać ze sobą większe rozmiary latawców. Jeżeli chciałbyś podszkolić swoje umiejętności to działa tutaj również szkółka kitesurfingu która chętnie Ci pomoże stawiać pierwsze kroki . W szkółce znajdziesz hamaki, wifi, muzykę, prąd, dostawy lunchowe i napoje. Wszystko w niedalekiej odległości od delty rzeki, która również może zostać Twoim idealnym pomysłem na urozmaicenie swojej sesji.

Video

Język komunikacyjny

indonezyjski

Obowiązująca religia

muzułmanie – 81 proc.

Strefa czasowa

UTC +8

AKTUALNY CZAS

rupia indonezyjska 1 PLN ~ 4 IDR. AKTUALNY KURS

 

W Indonezji nie ma problemu z dostępem do bankomatów w większych miejscowościach, ale kwota możliwa do wyjęcia jest zwykle ograniczona do 1,5mln rupii (500zł.). Trzeba więc wyjmować kilka razy. Bankomaty są klimatyzowane, więc stanie w nich kilka minut przynosi więcej wytchnienia niż problemów. Na wyspach Gili bankomatów nie ma. Właściciele kantorów zaczepiają często turystów z informacją, ze w bankomatach skończyła się kasa (słyszeliśmy to w Kuta-Lombok i Bangsal). Oczywiście to bujda na resorach. Przez cały pobyt nie korzystaliśmy z kantorów, raz zapłaciliśmy kartą w Carrefourze.

prąd: 220-230 V, 50 Hz
Napięcie w gniazdkach elektrycznych w Indonezji wynosi 220/230 V. Spotykane są różne rodzaje gniazdek sieciowych, dlatego dobrze jest zabrać ze sobą przejściówkę, aby zapewnić sobie więcej możliwości korzystania z urządzeń elektronicznych.

Zakupy w Indonezji warto robić na bazarach i targowiskach. Całkiem przystępne ceny są także w dużych centrach handlowych i marketach. Wszelkie pamiątki najlepiej kupować na bazarach, można tam dostać unikalne rękodzieło, tkaniny, meble po bardzo okazyjnych cenach. Po drobne pamiątki warto zajrzeć do marketów takich jak np. Krishna. Popularnym towarem w Indonezji są maski i sarongi. Podczas robienia zakupów należy się targować.

  • woda mineralna 1,5 l - 3000 IDR;
  • coca-cola puszka 0,3 l - ok. 5000 IDR;
  • sok ze świeżych owoców - ok. 5000 IDR;
  • piwo - ok. 9000 IDR;
  • lokalna whisky 1 l - ok. 20 000 IDR;
  • importowana wódka (np. Smirnoff) 0,7 l - ok. 450 000 IDR; obiad - od 10 000 IDR.
  • piwo - 50-125 I NR

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Indonezji. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Indonezji dla turystów wynosi do 30 dni i nie podlega przedłużeniu ani zmianie. Lista przejść granicznych, przez które można wjechać i wyjechać z Indonezji w ramach ruchu bezwizowego znajduje się na: TUTAJ 

Należy pamiętać, że przylot lub wylot przez lotnisko, które nie figuruje w podanym wykazie, wiąże się z obowiązkiem wystąpienia o wizę.

Przy wjeździe do Indonezji nie ma żadnego obowiązku okazywania świadectwa szczepień, nikt ich nie sprawdza (wyjątkiem jest szczepienie na żółtą febrę, o ile wjeżdżamy do Indii z kraju, gdzie występuje ta choroba).

Indonezja jest tak obszernym i zróżnicowanym krajem, że ciężko mówić o bezpieczeństwie w niej jako o całości. Generalnie uważa się, że jest krajem stosunkowo bezpiecznym. Należy jednak zachować szczególną ostrożność. Do głównych niebezpieczeństw zalicza się akty drobnej przestępczości, jak kradzieże i rozboje. W niektórych obszarach turyści są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo, w innych mniej. Po zamach terrorystycznych na Bali w 2002 i 2005 r., a także po ostatnich w Dżakarcie, władze zwiększyły środki bezpieczeństwa, aby turyści mogli czuć się bezpiecznie. Jednak wciąż istnieje zagrożenie terroryzmem, z uwagi na działające na terenie Azji Południowo- Wschodniej fundamentalistyczne ugrupowania islamskie.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

Podobne lokalizacje

Mertasari Beach/ BALI

Mertasari Beach/ BALI

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Lhoknga Beach

Lhoknga Beach

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Jeneponto/Sulawesi

Jeneponto/Sulawesi

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG