Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
11-18 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Średni
Rozmiary latawców
12-19
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
Brak

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

20 - 30%

FEB

40 - 50%

MAR

50 - 60%

APR

50 - 60%

MAY

40 - 50%

JUN

30 - 40%

JUL

30 - 40%

AUG

40 - 50%

SEP

50 - 60%

OCT

30 - 40%

NOV

10 - 20%

DEC

10 - 20%

Miejsce

Spot image

Ghana zdecydowanie nie należy do kierunków tłumnie odwiedzanych przez kitesurferów, ale nie można jej pominąć na kitesurfingowej mapie Świata. Ghana to kraj z blisko 550 kilometrami linii brzegowej. Dzięki czemu jest każdy znajdzie tu miejsce idealne dla siebie- od początkującego do zaawansowanego kitesurfera. Kraj ten charakteryzują przede wszystkim bardzo wysokie temperatury występujące tutaj przez cały rok ( średnio 35C-40C ), ale też nieustanny równy wiatr i niesamowite szerokie wybrzeże umożliwiające codzienne uprawianie kitesurfingu.

Gomoa Fetteh to nadmorskie miasteczko położone przy węźle Akotsi przy drodze Accra-Winneba. Powszechnie wiadomo w lokalnych kręgach że głównym źródłem utrzymania mieszkańców jest działalność związana z rybołówstwem i działalnością hodowlaną mieszkańców. W ostatnich latach natomiast to długi, czysty odcinek plaży powoduje, że ludzie odwiedzają Gomoa Fetteh. Tutaj w okolicy macie do dyspozycji dwa godne polecenia resorty, (znajdujące się zaraz przy plaży) w których warto się zatrzymać. Pierwszy z nich to Tills No1 Beach Hotel, a drugi nieco droższy White Sand Beach Resort & SPA. Obydwa są zlokalizowane przy samej plaży, dzięki czemu dojście ze sprzętem do brzegu będzie zdecydowanie łatwiejsze.

Spot image
Spot image

Tutejszy spot ma nam bardzo wiele do zaoferowania: długa piaszczystą plaże, bardzo równe średniej wysokości fale, ale przede wszysttkim szeroką plaże i absolutny brak tłoku na wodzie. Wiatr zwykle zaczyna się tutaj od południa i wieje aż do zachodu słońca- z tendencją rosnącą. Fale są umiarkowane, więc jeśli jesteś osobą uczącą się nie powinieneś mieć z nią większego problemu. Warto podkreślić, że Ghana to nie jest wybrzeże silnych mocnych wiatrów. Wyjeżdżając w tą stronę świata na kitesurfingowy urlop, najlepiej zabać ze sobą dużerozmiary latawcy ( 12m -17m )

Video

Język komunikacyjny

angielski

Obowiązująca religia

72% cheścijanie, 17,6% islam

Strefa czasowa

UTC +0 AKTUALNY CZAS

Cedi : 1 PLN ~ 12 GHC. AKTUALNY KURS

 

230V/50hz
(większość baz noclegowych posiada gniazdka brytyjskie dwa podłużne, poziome równoległe otwory u góry i jeden podłużny pionowy na dole pośrodku- warto zakupić adapter).

Ceny są zwykle znacznie wyższe od europejskich. Ceny na bazarach i u ulicznych sprzedawców są na ogół niższe, ale asortyment jest dość skromny, a jakość produktów mierna. Pamiętać należy, że targowanie się jest niemal obowiązkowe, a pierwsza propozycja ceny jest wielokrotnością tej, za którą sprzedawca spodziewa się sprzedać towar.

  • -Woda (butelka 1,5 litra) 3,27 ₵
  • -Butelka wina (średnia) 30,00 ₵
  • -Piwo domowe (butelka 0,5 litra) 6,38 ₵
  • -Importowane piwo (butelka 0,33 litra) 8,29 ₵
  • -Papierosy 20 paczek (Marlboro) 9,53 ₵
  • -Cappuccino (zwykłe) 10,29 ₵
  • -Coca-cola / Pepsi (butelka 0,33 litra) 4,39 ₵

wiza: ok. 110 euro

Turyści podróżujący z Polski muszą wyrobić wizę w ambasadzie Ghany (najbliższa znajduje się w Berlinie). Żeby ją otrzymać powinni przedstawić paszport, ważny jeszcze przynajmniej przez sześć miesięcy, pieniądze przeznaczone na utrzymanie się w tym kraju oraz bilet powrotny.

obowiązek szczepień: żółta febra
Obowiązkowe jest szczepienie na żółtą febrę, które może zostać skontrolowane już na lotnisku zaraz po wylądowaniu na miejscu.

Ghana uznawana jest za jeden z najbardziej stabilnych krajów zachodniej Afryki, który konsekwentnie wprowadza reformy polityczne i przekształca gospodarkę Jest to kraj stosunkowo bez piecz nym dla turystów. Swobodne przemieszczanie się po jej terytor ium nie nastręcza problemów. Z uwagi na zamachy, do jakich doszło w tym kraju pod koniec 2015 roku i na początku 2016, pojawiło się wiele opinii, że kraj ten może zostać uznany za cel ataków terrorystycznych. Głównie jednak turyści mogą tutaj paść ofiarą tak zwanej „pospolitej przestępczości”. Zdarza się również, że służby porządkowe zatrzymują pojazdy i żądają „bezpodstawnych opłat” – przestrzega polski MSZ dodając, że „w przypadku zatrzymania lub aresztowania należy domagać się powiadomienia o tym fakcie Konsula RP w Abudży oraz Konsula Honorowego RP w Akrze”.

Kategorycznie nie wolno w tym kraju fotografować szeregu budynków (przede wszystkim rządowych i wojskowych) oraz nosić ubrań stylizowanych na militarne (np. spodnie typu moro).

!! „Należy zawsze mieć ze sobą co najmniej fotokopię paszportu i miejscowej wizy w celu wylegitymowania się lokalnym władzom” – radzi MSZ.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

DECA PLAGE

ALGIERIA

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Średni

GAMOA FETTEH

GAMOA FETTEH

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

ESSAOUIRA

ESSAOUIRA

płytko tylko przy brzegu

70-90%

Średni

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG