Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
23-30 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
maj-październik
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW:AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

70 - 80%

FEB

70 - 80%

MAR

80 - 90%

APR

90 - 100%

MAY

90 - 100%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

90 - 100%

OCT

70 - 80%

NOV

60 - 70%

DEC

60 - 70%

Miejsce

Spot image

Wszystkim doskonale znana Dakla jeszcze zaledwie 10 lat temu był stosunkowo nieznanym celem wyjazdów, dziś stała się dziś jednym z wiodących miejsc idealnych do uprawiania kitesurfingu na świecie. Wynika to przede wszystkim z niewiarygodnego piękna tutejszej okolicy, dziewiczych widoków, średniej temperatury powyżej 20 ° C i mocnego, stałego wiatru przez 365 dni w roku! To właśnie z tego ostatniego powodu każdego roku na tych rajskich wodach odbywają się prestiżowe zawody kitesurfingowe PKRA. Dakhla, znany wcześniej jako Villa Cisneros, znajduje się na atlantyckim wybrzeżu Maroka, graniczącym z Mauretanią. Jest to mały półwysep na skraju turkusowej laguny, otoczony niesamowitymi wydmami, u wejścia na pustynię. Natura i sport idealnie łączą się w tym miejscu, czyniąc je bardzo atrakcyjnym pod kątem wyjazdu kitesurfingowego.

Północny wiatr wieje tutaj codziennie, zaczynając wcześnie rano i osiągając swoją pełną moc po południu. Średnia siła wiatru wynosi od 15 do 25 węzłów przez cały rok, z wyjątkiem miesięcy letnich (lipiec-sierpień), gdzie wiatr jest nieco silniejszy. W miesiącach zimowych (listopad-luty) zalecamy wzięcie dużego latawca, około 12m2. Laguna która tutaj się znajduje w głównej mierze jest płytkim akwenem ( w zależności od pływów) jest tu równie wydzielona strefa dla osób uczących się oraz dla tych zaawansowanych. Duża przestrzeń na wodzie stwarza komfortowe warunki do pływania, bez poczucia tłoku. Dobrym pomysłem dla osób bardziej zaawansowanym jest wzięcie udziału w często organizowanych tutaj down windach. Najpopularniejszym z downwindów jest 13-kilometrowy spływ, który przecina całą lagunę. Po godzinie kitesurfingu dociera się do Dune Blanche, woda jest tam turkusowa i płaska. Dla najodważniejszych z przewidziana jest możliwość skoków z góry wydmy wprost do laguny.

Spot image
Spot image

Temperatura wody i powietrza Od kwietnia do października temperatura powietrza wynosi około 26 ° C w ciągu dnia i 20 ° C w nocy. Temperatura wody wynosi około 22 ° C, więc wystarczy jak przywieziesz do pływania lycrę i boardshorty.. Od listopada do marca temperatura powietrza wynosi nieco mniej, bo około 23 ° C w ciągu dnia i 16 ° C w nocy. Temperatura wody wynosi około 18 ° C, dlatego warto w tym okresie zabrać ze sobą piankę.

Video

Język komunikacyjny

arabski , Język francuski

Obowiązująca religia

islam 98%

Strefa czasowa

UTC +1 AKTUALNY CZAS

 Dirham marokański 1 PLN ~ 2,5 MAD

AKTUALNY KURS


Walutą obowiązującą w Maroku jest Dirham Marokański. Co ciekawe, Dirham został wprowadzony do obiegu dopiero w 1960 r. i oprócz Królestwa jest środkiem płatniczym także w Saharze Zachodniej (o którą Maroko toczy zacięte spory z resztą świata, chcąc ją zaanektować, na co nie godzą liczne organizacje międzynarodowe). Dirham dzieli się na 100 centymów. W obiegu funkcjonują monety 1,5,10,20, 50-centymowe oraz 1,2,5 i 10-dirhamowe. Dostępne są także banknoty o nominałach: 20, 50, 100 i 200 Dirhamów.

prąd : 2 2 0 V / 5 0 h z
Gniazdka elektryczne w Maroku są takie same, jak w Polsce. Napięcie w sieci wynosi 220V, 50Hz.

Ceny w Maroku są zróżnicowane w zależności od tego, czy znajdujemy się w marokańskim mieście, miasteczku, osadzie czy wsi, czy też przebywamy w kurortach, które w całości nastawione są na obsługę turystów, i gdzie z oczywistych względów ceny są znacznie wyższe. Najważniejsze jednak byś wiedział że w Maroko trzeba się targować. Ostateczna cena może wynosić 1/10 ceny pierwotnej. Generalnie można jednak przyjąć, że produkty spożywcze i posiłki oferowane są w cenach mniej więcej zbliżonych do tych w Polsce. Ceny za noclegi są zazwyczaj nieco wyższe (i oczywiście zróżnicowane w zależności od standardu). W sklepie spożywczym za podstawowe produkty musimy zapłacić średnio:

  • za litr mleka 2,5-3 zł,
  • za bochenek chleba – 1,5-2 zł,
  • kilogram żółtego sera–40-45 zł,
  • kilogram ziemniaków – 1,5-2 zł,
  • butelkę wody mineralnej 2-2,5 zł,
  • kilogram jabłek 5-6 zł.
  • Znacznie droższe są papierosy: paczka markowych papierosów kosztuje jakieś 18-20 zł.
  • Za piwo w puszcze zapłacimy z kolei jakieś 5-6 zł.

Jadąc do Maroka nie musimy się martwić o wizę. Wizę do Maroka Polacy dostają na lotnisku, co istotne wiza jest bezpłatna. Przylatując na lotnisko czy wpływając do portu, jeśli przybywamy promem, dostajemy do wypełnienia prosty druczek, którego uzupełnienie zajmie nam około minuty. Ważne, by mieć gdzieś zapisaną nazwę hotelu w którym się zatrzymujemy. Nie musimy mieć żadnej rezerwacji, ważne by na wniosku była wpisana nazwa i adres hotelu.

obowiązek szczepień: brak

W Maroku nie ma poważnych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych i dlatego szczepienia ochronne nie są wymagane. Przed podróżą warto jednak zaszczepić się przeciw tężcowi i żółtaczce pokarmowej. Ze względu na odmienne zwyczaje higieniczne turysta może zachorować na dur brzuszny i inne choroby biegunkowe.

 

Maroko to kraj przyjazny turystom. Muszą oni jednak przestrzegać pewnych zasad, a także unikać określo nych zachowań. Poziom przestępczości pospolitej w dużych miastach jest dość wysoki, ale turyści zagraniczni rzadko stają się jej ofiarami. Niemniej na mało uczęszczanych ulicach, także tych w pobliżu obiektów turystycznych, nocą mogą zdarzać się napady dokonywane przez uzbrojonych napastników. Dlatego należy zrezygnować z nocnych spacerów w tych okolicach. Turyści, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku, powinni poruszać się w grupach kilkuosobowych, nigdy samotnie. Złodzieje na skuterach często wyrywają kobietom torebki. W zatłoczonych miejscach trzeba zachowywać się szczególnie ostrożnie, nosić torebkę lub plecak z dokumentami przed sobą, nigdy z tyłu, pieniądze i paszport przechowywać oddzielnie i nie trzymać wszystkich środków pieniężnych w jednym miejscu.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG