Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
20knt-40knt
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
7-12
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
maj-październik
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

TABELA PŁYWÓW: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

30 - 40%

FEB

30 - 40%

MAR

30 - 40%

APR

60 - 70%

MAY

80 - 90%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

90 - 100%

OCT

80 - 90%

NOV

60 - 70%

DEC

30 - 40%

Miejsce

Spot image

Madagaskar to jedna z największych wysp świata, ze względu na niezwykły kolor gleby nazywana czasami Czerwoną Wyspą.Jest to miejsce niezwykłe, głównie dzięki wspaniałej, unikalnej przyrodzie i pięknej tropikalnej riwierze! O ile od listopada do kwietnia trwa tu pora deszczowa, od maja do października możesz cieszyć się porą suchą w której ani na chwilę nie brakuje wiatru. Średnie temperatury wynoszą tutaj średnio między 28-20C,a temperatura wody to przyjemne 25 stopniach -więc spokojnie możesz zostawić swoją piankę w domu! Najlepszy czas by odwiedzić to miejsce z quiverem trwa nieprzerwanie od czerwca do października,natomiast we wrześniu i październiku rozwiewa się tutaj najmocniej, nawet do 35 węzłów!

Zatoka Sakalava zajmuje powierzchnię około 5 km2 i jest osłonięta od oceanu rafą koralową. Jest to idealne miejsce do uprawiania kitesurfingu, w którym nie zabraknie CI wiatru. Zatoka jest miejscem o uspokajającym wietrze typu sideshore, który z racji budowy linii brzegowej zawsze prowadzi z powrotem na plażę. Zatoka ta stanowi również idealne miejsce do nauki o kitesurfingu z racji bardzo płytkiej wody. Tutaj poza idealnie płytką i płaską wodą dodatkowym walorem jest idealnie czyste dno. Nie musisz się martwić o pocięte stopy, ani jeżowce. Jeśli natomiast wolisz kitesurfing na falach, możesz złapać trochę surfowania za rafą. Fale średnio sięgają 2 metrów, a odległość od brzegu wynosi tylko 600 metrów.

Spot image
Spot image

W Zatoce Sakalava wiatr wieje codziennie od rana do zmroku, 8 miesięcy z rzędu. Kitespot jest bezpieczny bardzo bezpieczny, co czyni go idealnym miejscem do nauki. Sezon kitesurfingowy na Madagaskarze trwa od końca kwietnia do końca listopada i osiąga maksimum od czerwca do września, kiedy wiatr jest najsilniejszy. Prędkość wiatru w sezonie (maj - wrzesień) rozciąga się pomiędzy 20 - 40 węzłów, więc warto spakować tylko małe latawice (5 - 7 m). Poza sezonem wiatr uspokaja się do 15-20 węzłów niestety jednak poza sezonem bardzo możliwe są opady deszczu.

Video

Język komunikacyjny

Język francuski, Język malgaski

Obowiązująca religia

Chrześcijanie 57% , tradycyjne wierzenia afrykańskie 35%

Strefa czasowa

UTC +3AKTUALNY CZAS

ariar magalski 1 PLN ~ 930 MGA

AKTUALNY KURS

Walutą obowiązującą na Madagaskarze jest Ariary (MGA). Ze względów bezpieczeństwa, zdecydowaliśmy się na wymianę pieniędzy bezpośrednio na lotnisku. Podobno tuż po wyjściu z terminala znajduje się punkt wymiany walut z lepszym kursem (na lotnisku znaleźliśmy się w środku nocy i nie udało nam się zweryfikować tej informacji). Przygotujcie się na to, że wymieniając większą kwotę otrzymacie miliony w lokalnej walucie, gdyż za 1 złotówkę dostaniecie mniej więcej 900 ariary. Weźcie pod uwagę fakt, że możliwości wypłaty pieniędzy poza stolicą są dosyć ograniczone.

prąd: 220 V / 50 hz
Kontakty takie jak w Polsce, nie ma konieczności brania ze sobą adapterów.

 • Coca Cola $1,70
 • Woda mineralna $1,10 Olej $1,10
 • Ziemniaki 1 kg $0.80 Pomidory $0,90
 • Jabłka $ 1,10
 • Wino stołowe 0,75L $9,00
 • Pasta do zębów $1,10
 • Szampon $5,50 Dezodorant $4,40
 • Krem do twarzy $5,00
 • Trzydaniowy obiad $8,00
 • Piwo w barze $0,90
 • Wynajęcie samochodu $60,00

Wizę na Madagaskar można załatwić bezpośrednio na lotnisku w Antananarywie – stolicy Madagaskaru. Zgodnie z informacją zawartą na stronie MSZ do aplikacji wizowej należy dołączyć 2 zdjęcia (o które nikt na lotnisku nas nie poprosił). Opłata wizowa jest zmienna (na dzień 17.09.2017 wynosiła 25 euro). Nie ma problemu z płaceniem w euro (nie wiemy, czy możliwa jest płatność kartą). Uprzedzamy, że formalności wizowe zajmują bardzo dużo czasu, w jednym okienku podbijane są karty wjazdowe, a dopiero w kolejnym płacimy i odbieramy paszport z wbitą wizą.

obowiązek szczepień: brak

Na Madagaskarze nie ma obowiązkowych szczepień, nie mniej jednak warto poddać się przed wyjazdem szczepieniem na żółtą febrę, która występuje sporadycznie na wyspie. Opieka medyczna na Madagaskarze nie stoi na najwyższym poziomie i często nie spełnia zachodnich standardów.W przypadku kłopotów zdrowotnych najbezpieczniej jest szukać opieki w szpitalach i przychodniach w stolicy kraju, gdzie pracuje wielu zagranicznych lekarzy

Madagaskar należy do stosunkowo bezpiecznych krajów. Obecnie sytuacja polityczna jest w miarę stabilna, nie należy jednak głośno manifestować politycznych poglądów, ani krytykować władz.Największa przestępczość występuje w stolicy kraju, główną plagą są kradzieże i napady rachunkowe, szczególną ostrożność należy zachować spacerując po zmroku.Posiadanie i używanie narkotyków podlega wysokiej karze

Turysta podróżujący po Libii musi być bardzo ostrożny, gdyż w kraju tym istnieje duże zagrożenie pospolitą przestępczością (np. napady rabunkowe, włamania do samochodów, kradzieże). Aby zapobiec niebezpieczeństwu zaleca się unikanie samotnych nocnych spacerów (szczególnie po nieoświetlonych i niestrzeżonych plażach) czy wyjazdów pojedynczych osób w odosobnione miejsca. Niebezpieczeństwem dla podróżników może być przegrzanie organizmu, spowodowane noszeniem niewłaściwego stroju, przebywaniem przez bardzo długi czas na otwartej przestrzeni (narażając się na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych) i spożyciem zbyt małej ilości płynów. Sporym zagrożeniem są libijscy kierowcy, którzy jeżdżą bardzo brawurowo, nie zważając na obowiązujące przepisy drogowe.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG