Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15-21 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
25-20 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
listopad-kwiecień, maj-październik
Tłok na wodzie
Umiarkowany

Warto wiedzieć

PŁYWY: AKTUALNE PŁYWY

FALA: AKTUALNA PROGNOZA

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

80 - 90%

FEB

80 - 90%

MAR

60 - 70%

APR

50 - 60%

MAY

30 - 40%

JUN

40 - 50%

JUL

40 - 50%

AUG

40 - 50%

SEP

50 - 60%

OCT

60 - 70%

NOV

70 - 80%

DEC

80 - 90%

Miejsce

Spot image

Ten przepiękny tropikalny wyspiarski kraj jakim są Seszele oferuje nam idealne warunki do uprawiania kitesurfingu. Ten fascynujący archipelag składający się z 115 wysp wzbudza wiele emocji wśród kitesurferów i ciągle jest mocno nieodkryty pod kątem poszukiwania wiatru. Seszele jako tropikalne wyspy oferują nam warunki rządzone przez dwa główne sezony wiatrowe: 1) październik-marzec z wiatrami północno-zachodnimi. W tym okresie prędkość wiatru może wynosić ok. 12-15 węzłów. Klimat jest ogólnie wilgotny i ciepły. 2) maj-wrzesień: z wiatrami południowo-wschodni. W tych okresach wiatr zwykle wieje z siłą 15-20 węzłów. Niestety ten okres to pora deszczowa. Wiejące wówczas pasaty przynoszą wilgotne masy powietrza, a ilość opadów znacząco się zwiększa. Najczęściej pada wieczorami i w nocy, a wilgotność powietrze sięga ok.80%.

Na Anse Source d’Agent to jedna z piękniejszych plaży na świecie ! Jest to niestety jedyna plaża na Seszelach na którą wstęp jest teoretycznie płatny, tzn. należy opłacić wstęp na plantację przez, którą trzeba przejść, żeby dotrzeć na Anse Source d’Argent. Na wejściu pobierana jest opłata w wysokości 100 rupii. Natomiast można obejść tą część trasy wodą, a dokładniej wejść do niej w okolicach prywatnego lądowiska dla helikopterów. Na tej plaży liczba, wielkości i układ niesamowitych granitowych bloków robi wrażenie. Tutaj rafa koralowa znajduje się dość blisko brzegu. Spot ten jest wyjątkowo urokliwy, natomiast zazwyczaj wiejące tu wiatry sprawiają że warto spakować ze sobą głównie większe rozmiary latawców. Dodatkowo pamiętaj, żeby spakować ze sobą buty neoprenowe, tutaj zdecydowanie mogą się Tobie przydać.

Spot image
Spot image

Video

Język komunikacyjny

kreolski, francuski , angielski

Obowiązująca religia

katolicyzm 83 %

Strefa czasowa

UTC +4AKTUALNY CZAS

upia seszelska 1 PLN ~ 3,5 SCR.  AKTUALNY KURS

Oficjalną walutą jest rupia seszelska (SCR). Kantory są dostępne na każdej z trzech wysp. Zaraz po przylocie pieniądze możecie wymienić na lotnisku na Mahe lub w kantorach stolicy czy swoim hotelu. W restauracjach i większych sklepach typu market zapłacicie kartą kredytową. Jednak w jadłodajniach oraz małych lokalnych sklepikach, prowadzonych przez Hindusów płatność tylko gotówką. Bankomaty również są dostępne, więc w razie braku gotówki, jest się jak poratować. Na Seszele najbardziej opłaca się zabrać Euro. Za niektóre usługi można płacić w tej walucie ( noclegi , wycieczki itd )

Napięcie: 240V/ 50Hz


Na Seszelach mamy angielskie gnizdka, zabierz ze sobą adapter!

Tutaj tanio nie będzie! Standardowe bilety lotnicze na Seszele kosztują w okolicach 4000 tysięcy złotych za osobę. Noclegi – patrząc na najniższe standardy oraz promocje (rezerwując noclegi online odpowiednio wcześniej można sporo zaoszczędzić), musimy liczyć się z kosztem minimum 35-40 euro za dwuosobowy pokój. Jedzenie – robiąc większe zakupy w supermarketach i stołując się w bardziej kameralnych miejscach możemy zaoszczędzić, natomiast musimy pamiętać, że Seszele nie należą do tanich miejsc.

  • -1,5 l woda 17 rupii
  • -1.5 l coca cola 35 rupii
  • -kit kat 6-10 rupii
  • -gałka lodów 20 rupii
  • -małe ciasteczka 3 rupie
  • -lokalne piwo sey brew 24 rupii
  • -smirnoff ice 29 rupii
  • -savanna cider 32 rupie
  • -0,7 l rumu takamaka 265 rupii ( ciemna i kokosowa ) 325 ( ciemniejsza)
  • -kokos na plaży 50 – 75 rupii

wiza: 0 PLN

Obywatele Polski nie mają obowiązku posiadania wizy na terytorium Seszeli, pod warunkiem, że przybywamy na wyspy w celach turystycznych i nie na dłużej niż 90 dni. Zatem jeśli cel naszej wyprawy jest inny, powinniśmy złożyć wniosek o wizę, której potrzebujemy.

Wyjeżdżając w jakiekolwiek kraje na świecie zawsze powinniśmy mieć aktualną książeczkę szczepień. Podróżując na Seszele nie są wymagane inne niż podstawowe szczepionki, tj. podstawowy zestaw: wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, tężec, błonica i dur brzuszny. Zaleca się zaszczepienie przeciwko wściekliźnie, jeśli mamy zamiar spędzać czas na dzikich terenach. Na Seszelach nie występuje ryzyko zarażenia się malari

Jest bardzo, bardzo bezpiecznie i to pod każdym względem. Spokojnie wieczorem można wybrać się na spacer. Rowery nie są w ogóle przypinane, a rzeczy można zostawić na plaży bez nadzoru i oddać się błogim kąpielom. Oczywiście lepiej nie mieć przy sobie wszystkich pieniędzy, kart i paszportu, bo po co się stresować i co chwilę zerkać w stronę ręcznika.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Buty neoprenowe

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pieniądze w walucie EUR

adapter

wodoodporny krem z filtrem SPF 50

Podobne lokalizacje

SIDI FREDJ

SIDI FREDJ

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

ILHA DE CABO / LUANDA

ILHA DE CABO / LUANDA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

DAHAB

DAHAB

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG