Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Mała fala, Płaska woda / brak fal
Średnia wiatrowa
15KNT - 35 KNT
Kierunek wiatru
Side shore / side-on shore
Głębokość wody
Płytko
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
>25 C, pływanie bez pianek
Najlepszy sezon wiatrowy
Styczeń, Luty, maj-październik
Tłok na wodzie
Brak
Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

90 - 100%

FEB

90 - 100%

MAR

30 - 40%

APR

20 - 30%

MAY

80 - 90%

JUN

90 - 100%

JUL

90 - 100%

AUG

90 - 100%

SEP

90 - 100%

OCT

50 - 60%

NOV

70 - 80%

DEC

90 - 100%

Miejsce

Spot image

Indie jako kraj mają naprawdę obszerną linię brzegową i jedne z najlepszych miejsc do nauki Kitesurfingu na świecie. Wschodnie wybrzeże Indii otrzymuje stabilne i mocne wiatry przez prawie 9 miesięcy rocznie, co daje nam naprawdę długi sezon kitesurfingowy. Indie to także kolebka niesamowitej kultury oraz fantastyczna kuchnia.

 

Wyspa Rameswaram to tak naprawdę kanał pomiędzy Indiami, a Sri Lanką usiany licznymi wysepkami, lagunami i miejscami w których możesz surfować po całkowicie płaskiej wodzie. Wiatr wieje średnio od 18 do 25 węzłów przez cały dzień każdego dnia w sezonie letnim od kwietnia do września, ale bardzo często w najlepszych miesiącach w roku wiatr oscyluje w okolicy 30 węzłów i więcej. Często mówi się o Rameswaram ,że jest indyjskim SECRET SPOTEM dzięki bardzo korzystnie rozbudowanej linii brzegowej i ciągle małej popularności w świecie kitesurfingu. Wśród tych którzy odwiedzili to miejsce, bardzo często Rameswaram oraz pobliski Adam’s bride są honorowane mianem najlepszych ze wszystkich spotów do uprawiania kitesurfingu w całych Indiach.

Wschodnie wybrzeże Indii otrzymuje stabilne i silne pasaty przez prawie 9 miesięcy każdego roku, co daje nam naprawdę długi sezon kitesurfingowy. Na wyspie znajduje się naprawdę wiele miejsc do latania, które znajdują się na obszarze rezerwatu moskiego Zatoki Mannar- co czyni go rajem dla początkujących i pro-jeźdźców, którzy chcieliby szkolić freestyle na płaskiej wodzie. To od Ciebie zależy, którą część wyspy wybierzesz i gdzie napompujesz swoje latawce, jedno jest pewne musisz dopłynąć do Adam’s Bridge! Warto też dotrzeć do jednej z lokalnych szkoła (zlokalizowanej w Swami’s Bay) na południowo-wschodnim krańcu wyspy , tutaj możesz zaliczyć sesję na niczym nie zakłócony wietrze lub udać się na zajęcia z instruktorem.

 

O ile wyspa Rameswaram należy terytorialnie do Indii to jest to lokalizacja zaledwie 30 km od słynnej na cały Świat zatoki w Kalpitiya na Sri Lance. Co ważne na ten moment uprawianie kitesurfing w tym rejonie wymaga zezwoleń od lokalnych władz, ale możesz je bez problemu uzyskać za pośrednictwem znajdującej się tutaj szkoły.

Spot image
Spot image

Rameswaram ma dwie pory wiatrowe: porę z wiatrami południowo-zachodnimi zaczynają się około kwietnia do września oraz drugą nieco słabszą od grudnia do marca opierającą się północno-wschodnich. Sezony rozdzielone są porą deszczową. Warto dodać że wybierając wyspę

Rameswaram, bez względu na sezon wiatrowy z racji jej korzystnej linie brzegowej zawsze możesz znaleźć tu spot idealny dla siebie. Jeśli jednak chciałbyś trochę odpocząć od pływania to wiedz Rameswaram jest bogaty w starożytną historię, architekturę i wspaniałe starożytne świątynie. Jedną z najważniejszych z nich jest świątynia Ramamanathswamy. Świątynia stanowi centrum hinduskiej religii odwiedzanej każdego roku przez tysiące pielgrzymów. W mieście jest mnóstwo restauracji oferujących pyszne jedzenie i przekąski praktycznie wszędzie. Naprawdę warto odwiedzić to miejsce !

Video

Język komunikacyjny

indyjski

Obowiązująca religia

hinduizm 82,9 proc., , muzułmanie – 4,6 proc.

Strefa czasowa

UTC +5,5

AKTUALNY CZAS

rupia indyjska AKTUALNY KURS

Walutą narodową Indii jest rupia indyjska (INR), którą można bez problemu nabyć na miejscu. W kantorach, bankach, hotelach wymieniane są wszystkie powszechnie akceptowane waluty, jak dolary amerykańskie, euro czy funty brytyjskie. Z uwagi na gęstą sieć bankomatów problemu nie stanowi też pobranie pieniędzy na miejscu. Przywiezioną przez nas walutę można wymienić już po przylocie w kantorach lub biurach Thomas Cook na lotniskach albo później w banku, hotelu, a często i lokalnym biurze podróży. Te ostatnie placówki dokonują zwykle także operacji transferu środków przez Western Union. Kto nie chce wozić ze sobą dużych sum pieniędzy lub komu zabraknie środków, ten może skorzystać z licznych na terenie całego kraju bankomatów (tzw. ATM). Wiele z nich czynnych jest przez całą dobę.

prąd: 230 V, 50 Hz
W Indiach gniazdka elektryczne są dokładnie takie same jak w USA, dlatego dobrze mieć ze sobą adapter.

Podróżowanie po Indiach jest stosunkowo tanie, ale cały czas trzeba targować i to praktycznie wszędzie. Bardzo tani jest transport pociągami, droższy autobusami. Jedzenie jest na bardzo tanie Jeśli jednak po upalnym dniu chciałbyś się napić zimnego piwa – cóż w Indiach to nie zawsze jest takie proste. Okazuje się, że ciężko odnaleźć sklep, w którym kupicie alkohol. Nie spotkacie więc markerów czy sklepów monopolowych, gdzie można zaopatrzyć się w trunki. Podobnie jest w restauracjach – alkoholu brak. Z drugiej strony wszystko zależy w jakiej części regionu jesteście. W Goa nie było problemu z alkoholem, są tu małe sklepiki. Jeśli jednak mamy już jakieś święte miejsca to tu trzeba wykazać się sprytem.

  • Blue Ribbon Gin 0,75l – 450INR Coca Cola 0,5l – 40INR Papaya lassi – 50INR
  • 1 litr. wody - 12 I NR
  • herbata - 5-10 I NR
  • kawa w knajpie - 15- 30I NR
  • omlet z 2 jajek z cebulą i pomidorami - 20-30 I NR piwo - 50-125 I NR

wiza ok 100 PLN

Wybierając się do Indii niezbędna jest wiza. Przy załatwianiu wizy turystycznej trzeba przedstawić ksero biletu na samolot, dostarczyć trzy zdjęcia i przedstawić paszport ważny minimum rok. Wiza kosztuje ok. 100zł. Wjazd bez ważnej wizy indyjskiej jest możliwy w nagłych i uzasadnionych przypadkach, na 72 godziny lub maksymalnie do 15 dni, po przedstawieniu listu gwarancyjnego od instytucji, ważnych osobistości lub przedstawicieli placówek dyplomatycznych. Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Czas oczekiwania na wizę wynosi jeden dzień. Przebywanie na terenie Indii bez ważnej wizy jest traktowane jako poważne wykroczenie. Warto zapoznać się z tą stroną: WIZA INDIE

Przy wjeździe do Indii nie ma żadnego obowiązku okazywania świadectwa szczepień, nikt ich nie sprawdza (wyjątkiem jest szczepienie na żółtą febrę, o ile wjeżdżamy do Indii z kraju, gdzie występuje ta choroba).

W ostatnim czasie w Indiach odnotowuje się zwiększone zagrożenie przestępczością pospolitą. Co to oznacza? Otóż szczególnie uważać należy na kradzieże kieszonkowe w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów. Problemem są także nieuczciwi sprzedawcy, rikszarze i taksówkarze, szczególnie na lotniskach. Terenami zagrożonymi atakami terrorystycznymi są Dżammu i Kaszmir, Asam oraz pozostałe stany północno-wschodnie, natomiast w ośrodkach turystycznych oraz bezpośrednio na wybrzeżu sytuacja jest zdecydowanie spokojniejsza.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Ochrona głowy przed słońcem

Spray przeciw owadom

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

Leki na zatrucia pokarmowe

adapter

Podobne lokalizacje

Mandrem Beach / GOA

Mandrem Beach / GOA

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Początkujący

Manapad

Manapad

Płytko

60-80%

Początkujący

Rameswaram Island

Rameswaram Island

Płytko

70-90%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG