Informacje

Plaża
Piaszczysta, Szeroka
Wysokość fali
Średnia fala
Średnia wiatrowa
15-25 KNOTS
Kierunek wiatru
Side shore, On shore
Głębokość wody
płytko tylko przy brzegu
Spot proponowany dla
Początkujący
Rozmiary latawców
9-14
Temperatura wody
<17 C pianka 3.2 lub cieplejsza
Najlepszy sezon wiatrowy
Październik, listopad-kwiecień
Tłok na wodzie
W sezonie bywa tłoczno

Warto wiedzieć

KAMERA NA PLAŻY: relacja live

PŁYWY: AKTUALNE PŁYWY

Podziel się opinią

Twoje zdanie jest dla nas cenne

Jeśli byłeś w tym miejscu i chciałabyś zaproponować nam zmiany lub wyrazić swoją opinię o spocie prosimy o kontakt. Twoje zdanie jest dla nas bardzo ważne, dzieki Twojej relacji nasze opisy będą jeszcze ciekawsze i dokładniejsze.

Statystyki wiatru

JAN

60 - 70%

FEB

60 - 70%

MAR

60 - 70%

APR

50 - 60%

MAY

60 - 70%

JUN

60 - 70%

JUL

60 - 70%

AUG

60 - 70%

SEP

60 - 70%

OCT

60 - 70%

NOV

70 - 80%

DEC

70 - 80%

Miejsce

Spot image

Ten niewielki kurort turystyczny na północno-wschodnim wybrzeżu Argentyny stał się w minionych latach jednym z najpopularniejszych miejsc dla kitesurferów. Szczyt sezonu przypada na naszą Polską zimę i jest szczególnie popularny w styczniu i lutym, wtedy tam zdarza się być dość tłoczno. Pinamar przyciąga wszystkich szerokimi, piaszczystymi plażami które zapewniają niebywale malownicze widoki. Jest to spot z regularnymi wiatrami wiejącymi głównie w kierunku brzegu. Świetnie zlokalizowany ( zaledwie kilka godzin od Buenos Aires) dzięki czemu jest dostępna dla turystów z całego świata, jak i mieszkańców. Dobrze rozwinięta baza noclegowa.

Na północno-wschodnim wybrzeżu Argentyny ten niewielki kompleks stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w całym kraju douprawiania kitesurfingu Jest szczególnie popularny w styczniu i lutym, w związku z tym spot może być bardzo zatłoczony.  Szerokie piaszczyste plaże zapewniają wspaniałe środowisko, z regularnymi rownymi wiatrami wiejącymi w kierunku wybrzeża, a jego lokalizacja znajduje się zaledwie kilka godzin od Buenos Aires, dzięki czemu jest dostępny dla międzynarodowych gości, jak i mieszkańców.

 

Spot image
Spot image

Sezon w Pinamar trwa od września do kwietnia , kiedy jest najlepsza pogoda i najwyższa temperatura. Dodatkowo w tym okresie wszyscy Ci którzy chcą podszkolić swoje umiejętności na kajcie mogą skorzystać z usług lokalnych szkoł znajdujących się przy samej plaży. Temperatury w szczycie sezonu są zbliżone do naszych w czasie europejskiego lata, więc warto byś zabrał ze sobą piankę noprenową 3.2mm z długim rekawem oraz długą nogawką.

Video

Język komunikacyjny

hiszpański

Obowiązująca religia

katolicyzm (90% mieszkańców)

Strefa czasowa

UTC -3 AKTUALNY CZAS

peso argentyńskie (ARS) 1 PLN= 5,5 peso

AKTUALNY KURS

Walutę można swobodnie wymieniać we wszystkich punktach bez ograniczeń: banki, kantory, lotniska, niektóre sklepy. Odradza się wymiany waluty w innych miejsca lub u postronnych osób, ponieważ bardzo łatwo dostać fałszywe pieniądze. Dla własnej wygody zaleca się podróżowanie z walutą dolara amerykańskiego. W większości sklepów można płacić polskimi kartami płatniczymi lub kredytowymi (przy płaceniu kartami należy okazać dość często ważny paszport).

prąd: 220V.
( Wtyczki takie jak w Polsce lub potrójne płaskie z uziemieniem (można kupić adapter w każdym sklepie)

Sklepy są w głównej mierze dobrze zaopatrzone, ceny podobne do europejskich , należy jednak wziąć poprawkę na ciąglę szalejącą na terenie Argentyny inflację ( która w ciągu jednego roku waha się nawet na poziomie do 40% )

●  Woda 2l – 11-25 pesos

●  Coca-cola 2l – 59 pesos

●  Piwo 1,2l – 30-35 pesos

●  Wino – 30-50 pesos

●  Lunch – 120 – 600 pesos

●  Dania z karty w knajpach – od 150 pesos

●  Dania z grilla (asado) – od 150-400 pesos

●  Piwo w knajpie 1l – 60-100 pesos

wiza: 0 $
Obywateli polskich udających się do Argentyny na okres do 90 dni nie obowiązują wizy. Przy przekraczaniu granicy wjeżdżający może być poproszony o okazanie biletu powrotnego oraz środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu

obowiązek szczepień - BRAK
Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach. Opieka medyczna jest ogólnie dostępna, średni koszt wizyty prywatnej wynosi ok. 40 USD.

Argentyna jest stosunkowo bezpiecznym krajem. Głównie (nie wszystkie oczywiście) niebezpieczeństwa, jakie na nas czyhają to kieszonkowcy w autobusach miejskich i długodystansowych oraz rabusie, których głównym celem są plecaki i walizki podróżnych na dworach. Warto mieć oczy dookoła głowy, kierować się zdrowym rozsądkiem, ale też nie popadać ze skrajności w skrajność.

Jedna z bardzo ważnych rzeczy i to z dwóch powodów. Pierwszy, oczywisty: gdy zgubimy oryginalne dokumenty (lub zostaną nam ukradzione) łatwiej będzie załatwiać wszelkie formalności, w tym najważniejsze – otrzymanie nowych dokumentów. Drugi aspekt dotyczy zapobiegania pierwszej sytuacji. Zostawiając dokumenty w mieszkaniu/hostelu (oczywiście w schowku/sejfie) minimalizujemy prawdopodobieństwo, że zostaną skradzione lub że je zgubimy. 

 

 

WARTO WIEDZIEĆ: Argentyna leży obecnie na jednym z głównych szlaków przemytu narkotyków do Europy dlatego na lotniskach przeprowadzane są skrupulatne kontrole bagażu. Za handel i przemyt narkotyków wymierza się karę pozbawienia wolności, bez możliwości zawieszenia wykonania kary. Należy bezwzględnie wystrzegać się przyjmowania przesyłek lub toreb od obcych osób.

Aktualna prognoza

Co warto zabrać

Pieniądze w walucie USD

Lycre z filtrem UV

Okulary z filtrem UV

pianka neoprenowa 3.2 mm

Podobne lokalizacje

Dina Huapi / RIO NEGRO

Dina Huapi / RIO NEGRO

płytko tylko przy brzegu

40-60%

Średni

PINAMAR

PINAMAR

płytko tylko przy brzegu

60-80%

Początkujący

PUNTA RASA

PUNTA RASA

Płytko

60-80%

Początkujący

Jaki latawiec wybrać?

Dobór odpowiedniego rozmiaru latawca wpływa na komfort twojego pływania oraz bezpieczeństwo w czasie zejścia na wodę. Dzięki tej tabeli możesz upewnić się, czy wybrany przez Ciebie rozmiar będzie odpowiedni do panujących warunków wiatrowy oraz twojej wagi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o prawidłowym doborze rozmiaru przejdź do artykułu.

KITESURFER 75KG