9 listopada 2022

Zawody Red Bull King of The Air 2022 startują za dwa tygodnie!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Koniec roku w imprezowym kalendarzu kitesurfingowym to bardzo ważny moment dla każdego fana kitesurfingu. To właśnie na przełomie listopada oraz grudnia rozgrywać się będą najważniejsze zawody w kategorii nazywanej big air: KOTA oraz BAKL. Już za dwa tygodnie rozpocznie się okno wiatrowe dla Red Bull King of the Air 2022. Organizatorzy wyznaczyli na rozegranie zawodów dwa tygodnie, a dokładnie okres między 24 listopada, a 9 grudnia 2022 roku.

Te najbardziej wyczekiwane zawody kitesurfingowe Red Bull King of the Air w tym roku zapowiadają się wyjątkowo spektakularnie, a to za sprawą jubileuszowej 10. edycji cyklu! Według doniesień organizatorów wydarzenie będzie jeszcze większe i jeszcze lepsze niż kiedykolwiek wcześniej, a my nie ukrywamy, że z dnia na dzień emocje coraz bardziej rosną. KOTA to najważniejsze na świecie zawody kitesurfingu w stylu Big-Air, w których biorą udział najlepsi zawodnicy z całego świata. Gdy tylko okno pogodowe będzie optymalne, a wiatr dostatecznie mocny będziecie mieli okazje podziwiać zmagania najlepszych zawodników prosto ze słynnej plaży Kite Beach w Kapsztadzie.

 

Red Bull King Of The Air już rusza 24 listopada!


Cykl sportowych zmagań o króla przestworzy "King of The Air" powstał jako skromny koncept na początku XXI wieku, a impreza co ciekawe odbywała się na Hawajach. W 2013 roku została przeniesiona do Kapsztadu, który słynie z najmocniejszych wiatrów i idealnej fali układającej się w kicker. Dzięki tradycji zawodów big air cały świat miał ogromną przyjemność obserwować jak na przestrzeni lat zawodnicy rozwijali się i podnosi (rok do roku) poziom trudności tricków Big Air prezentując nowe triki połaczone z rotacjami, kiteloopami, board offami itd.

 

 

Marc Jacobs zwycięzca King Of The Air z 2021 roku

 

 

King of The Air to impreza sportowa, która od lat wyznacza całemu światku kitesurfingowemu poziom, trudność, ale też innowacyjność w big air'ze. W tej prestiżowej imprezie co roku bierze udział zaledwie 18 najbardziej ekstremalnych zawodników z całego świata, co sprawia, że podczas zmagań oglądać możemy najlepszych w swojej dziedzinie. Red Bull King of the Air to wydarzenie tylko dla zaproszonych gości. Flota zawodników będzie się składać z trzech najlepszych zawodników z 2021 r., zwycięzców satelitów Fly-To Red Bull King of the Air oraz uczestników konkursów wideo (liczba miejsc tutaj zostanie określona na podstawie wyników „Fly-To”).  Sędziowie zawodów Red Bull King of the Air będą oceniać zawodników na podstawie ogólnego wyniku, który składa się z różnych elementów. Wśród zawodników pojawiają się między innymi takie znamienite nazwiska jak Marc Jacobs (mistrz z 2021 roku) , Kevin Langeree (trzykrotny zwycięzca KOTA), Stig Hoefnagel i "czarny koń" tych zawodów: Beto Gomes ( który zakfalfikował się wygrywając turniej Fly-To Red Bull King of the Air w Cuesta del Viento w Argentynie).

 

King Of The Air, czyli zawody o tytuł króla przestworzy!


Warto dopowiedzieć, że w tegorocznej edycji aż trzech zawodników zostało wybranych w procesie zgłoszeń wideo ( konkurs był dedykowany dla uczestników w wieku od 16 do 25 lat, którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w konkursie). Dzięki wdrożeniu systemu video kwalifikacji do grupy czołowych nazwisk dołączyli młodzi i utalentowani riderze tacy jak: Jamie Overbeek (Ned), Cohan van Dijk (Ned) i Even Kiln (Ned). Dzięki wsparciu sponsora tytularnego Porsche otrzymali oni również wsparcie finansowe w formie biletu lotniczego do RPA oraz zagwarantowanemu zakwaterowaniu.

 

Zmagania najlepszych zawodników BIG AIR / King Of The Air 2021

 


LISTA STARTOWA ZAWODNIKÓW:
Aaron HADLOW GBR
Airton COZZOLINO ITA
Andrea PRINCIPI ITA
Beto GOMEZ WEN
Edgar ULRICH FRA
Giel VLUGT NED
Jason VAN DER SPUY RSA
Jeremy BURLANDO ITA
Joshua EMANUEL RSA
Kevin LANGEREE NED
Lasse WALKER NED
Liam Whaley SPN
Lorenzo CASATI ITA
Luca CERUTI RSA
Marc JACOBS NZL
Stig HOEFNAGEL NED
Timo BOERSEMA NED


ZŁOTY BILET PORSCHE (zawodnicy biegu eliminacyjnego)
Jamie OVERBEEK NED
Cohan VAN DIJK NED
Evan KLIJN NED

 

 

 

Dla wszystkich tych którzy już nie mogą się doczekać zawodów polecamy bardzo ciekawy wywiad z poprzednej edycji!