30 stycznia 2021

Third Times's a Charm, sztormowe pływanie w Holandii.

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Poznacie dwóch braci, Jamiego Overbeek (lat 15) i jego o rok strszego brata Seana. Tych dwóch nastolatków pochodzących z Holandii to bardzo dobry dowód na to, że kitesurfing w holenderskiej odmianie ma się świetnie, a sport ten przyciąga do latawców świetnych zawodników na międzynarodowym poziomie. Kitesurfing w sztormie, to dla nich bulka z masłem.

 

 

 

 

KITESURFING W HOLANDII - SZTORMOWE PŁYWANIE NA KITE

Imię młodszego z nich, czyli Jamiego od kilku lat zaczyna pojawiać się w międzynarodowej społeczności kiteboardingu bardzo często. Jamie Overbeek mając zaledwie 14 lat od zawsze miał zamiłowanie do sztormów. Dzięki jego holenderskiemu pochodzeniu do najlepszych spotów ma zaledwie 1,5h jazdy autem. Ten młody człowiek już dzisiaj jest rekordzistą w zakresie najwyższego skoku w Holandii i to z imponującym wynikiem 31,4 metra! Jest również najmłodszym jeźdźcem, który zdobył ponad 30 metrów w tabeli liderów Woo! Niedawno zajął imponujące 4. miejsce w czasie prestiżowych zawodów w Danii: Cold Hawaii Big Air Games, pokonując jednych z najlepszych kiteboarderów na świecie. Jak sam mówi jego nawiększym atutem podczas startów w tak ważnych zawodach jest to że słucha uważnie rad starszych stażem zawodników. To oni konsekwentnie podpowiadają mu, że najważniejsze "to zachować spokój i przygotować strategię. Triki wykonywać  w pobliżu jury i publiczności" a cała reszta przyjdzie z czasem. 

 

 

 

 

 

Jamie ostatnio zapytany o to jakie ma plany na swoją przyszłość odpowiedział bardzo prosto: "Chcę podróżować, odwiedzać różne kraje i pływać na najlepszych na świecie kite spotach, brać udział w większych imprezach BIG AIR i zdobywać doświadczenie w zawodach. Ostatecznie chcę wziąć udział w najważniejszych wydarzeniach kitesurfingowych na Świecie, takich jak Red Bull Megaloop Challenge, King of the Air i miejmy nadzieję, ponownie na Cold Hawaii Game, jeśli ma to być coroczna impreza. Ponadto angażowanie się w działania promocyjne i testowanie prototypów, a wszystko to przy dobrej zabawie i bez kontuzji." Jaimy, trzymamy za Ciebie kciuki i życzymy samych sukcesów w sportowych zmaganiach !

 

Koniecznie obejrzyjcie ich najnowszy edid z sztormowych wiatrów jakie nawiedzily w ostatnich miesiącach Holandię. Jest to również bardzo interesujący przewodnik po najlepszych spotach w tamtej okolicy.