22 listopada 2021

Marc Jacobs zdobywa koronę króla w najbardziej prestiżowych zawodach Big Air na świecie King Of The Air!

POWRÓT DO LISTY

Przez ostatnie dwa dni oczy całego świata kitesurfingowego były skierowane w stronę legendarnego spotu Kite Beach w Blobergstand w Cape Town. Zawody kitesurfingowe King Of The Air rozgrywając się w Cape Town, są uważane za najważniejsze (a już w pewnością za najbardziej widowiskowe) zawody kitesurfingowe roku. W tej edycji, po blisko półtorarocznej przerwie covidovej mieliśmy okazję znów podziwiać i kibicować najlepszym zawodnikom z całego świata. 

 

 


New king in the town!


Nowozelandczyk Marc Jacobs wygrał finałowy hit z trzykrotnym mistrzem Langeree, a to wszystko w swoje 32. urodziny. Jak sam powiedział: „Jestem niesamowicie podekscytowany zwycięstwem. Minęły trzy lub cztery lata pełnego poświęcenia i treningów, aby moje największe marzenie się spełniło. Fakt, że wydarzyło się to w moje urodziny i że rozegrałem wszystko dokładnie tak, jak to sobie wyobrażałem, sprawiło, że czuje się tak dobrze!”

Po rozegraniu 22 hitów i sześciu godzinach stylowej rywalizacji rozłożonych na dwa dni, tegorocznym zwycięzcą okazał się Marc Jacobs z teamu Norh Kiteboarding. Komentator wydarzenia Jim Gaunt powiedział: „To niewiarygodne, jak Marc przekształcił styl swojej jazdy i podszkolił się w precyzyjnym pływaniu na dwa halsy – zwłaszcza z lewa stopa do przodu. Czysty, techniczny, mocny. On po prostu wszedł i wygrał zawody z przytupem". Jacobs w finałowym przejeździe zdominował swoich przeciwników dwoma frontroll'ami contraloop boardoff, podwójnej rotacji boogieloop i bardzo wysokim ogólnym wynikom za wrażenie wynoszącym 9,08, uzyskując łączny wynik 32,28. Było widać, że Marc podczas finałowej rywalizacji płynął z niesamowitą mocą i precyzją oraz dobrym planem na tą rundę.

Jacobs powiedział: „Dwa lata temu całkowicie zmieniłem swój plan treningowy, wymagało to dużo ciężkiej pracy i poświęcenia. Nie jestem nikim wyjątkowym, po prostu zapracowałem sobie ciężką pracą”. Dwunastokrotny mistrz kiteboardingu Nowej Zelandii, Jacobs przez 10 lat brał udział w zawodach World Freestyle Tour, jednak to w Big Air na ten moment rozwija się najprężniej, dzięki czemu został piątym królem Big Air.
 

 

 

Więcej na temat spotu na którym rozgrywały się zawody poczytasz  TUTAJ