3 listopada 2019

Ile potrzebujesz latawców, żeby rozpocząć przygodę z kitesurfingiem?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Wielokrotnie w czasie prowadzenia szkoleń kitesurfingowych, byliśmy pytani przez naszych kursantów o to ile potrzeba latawców do kitesurfingu, by móc rozpocząć swoją samodzielna przygodę z tym sportem. Pytanie jest dośćistotne, głównie z tego względu na cenę sprzętu kitesurfingowego. Za nowy latawiec bez baru w rozmiarze np. 9m można zapłacić nawet ponad 5000 PLN, więc należy zadbać o to by wybór był trafny, a zakup mocno przemyślany. Większość z Was stara się skonsultować problem ze znajomymi lub instruktorem.

Jeśli właśnie jesteś w trakcie realizowania kursu kitesurfingu i planujesz dalej szkolić swoje umiejętności kitesurfingowe, zaczynasz powoli myśleć o zakupie sprzętu. Bardzo słusznie. Jako, że zakup latawca do kitesurfingu to bardzo ważny moment w karierze każdego kitesurfera, chcielibyśmy Ci w tym pomóc i doradzić. Przede wszystkim odpowiadając na pytanie: ile latawców potrzebuje początkujący kitesurfer to minimum  dwa latawce.Po ukończeniu kursu kitesurfingowego najlepiej zacząć od zakupu jednego latawca i powoli zacząć kolekcjonować swój sprzęt lub zakupić pełen zestaw jeśli pozwala Ci na to sytuacja finansowa. Jako osoba początkująca w kitesurfingu z pewnością nie masz jeszcze doświadczenia, które pomoże Ci odczuć różnicę w pracy latawca między poszczególnymi modelami i konstrkcjami czas latawców, dlatego warto byś dał sam sobie na to czas lub poprosił doświadczonych sprzedawców lub instruktorów o poradę.

Oczywiście w sytuacji w której dysponujesz większymi środkami finansowymi zachęcamy do zakupu tzw. ‘setu’ czyli zestawu np. dwóch, bądź nawet trzech latawców z danej firmy i modelu działających na jednym barze kitesurfingowym. Wtedy będziesz już od samego wyposażony niemal w cały niezbędny zestaw swoich kitów, na każdą możliwą moc wiatru. W przypadku zakupu kilku latawcy jednocześnie dobrym pomysłem, który zawsze polecamy jest kupienie tylko jednego (wspólnego) baru. W przypadku gdy wybierasz latawce z jednej konkretnej firmy, pamiętaj że możesz dzielić ten bar między wszystkimi rozmiarami posiadanych przez Ciebie latawców. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli zaoszczędzić Ci sporo pieniędzy, bo zamiast np.dwóch barów będziesz miał tylko jeden, który działa z wszystkimi latawcami.

 

 

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jak deskę do kitesurfingu wybrać koniecznie przeczytaj TEN ARTYKUŁ

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem swojego pierwszego trapezu CZYTAJ TUTAJ

 

 

 

 

 

O tym jak poradzić sobie z zakupem pierwszego latawca i jak kupić swój sprzęt odpowiednioą do swoich umiejętności przeczytasz tutaj :

 

Czym się kierować przy zakupie pierwszego latawca?

 

Życzę Ci udanych i rozsądnych zakupów, ale przede wszystkim ogromnej radości z postępów na wodzie !