12 lutego 2020

Wybieramy trapez do kitesurfingu: jak dobrze go dopasować kupując i czym kierować się przy zakupie trapezu kitesurfingowego.

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Wybór trapezu do kitesurfingu nie jest łatwe. Zakupu można dokonać np. w sklepie internetowym, ale by kupić dobrze należy go przede wszystkim dobrze wybrać. Bardzo dobrym pomysłem w tej kwestii jest odwiedzenie sklepu ze sprzętem kitesurfingowym osobiście, ponieważ niezwykle ważna przy wyborze jest przymiarka trapezu kitesurfingowego. Wielu początkujących kitesurferów, nie ma jeszcze świadomości jak istotną kwestią jest dobrze dopasowany trapez. Źle dopasowany sprzęt może niestety się w najlepszym wypadku podsuwać, ale niestety może doprowadzić do licznych otarć i obić, dlatego więc warto się do tego zakupu przygotować.
 

 

 

Jak dobrze dopasować trapez do kitesurfingu? 

 

Najczęściej popełnianym błędem przy wyborze trapezu do kitesurfingu jest błędne dopasowanie rozmiaru. Nasze kitesurfingowe trapezy (podobnie jak odzież) są sprzedawane w pełnej rozmiarówce: XS / S / M / L / XL. Bardzo łatwo wysnuć wnioski, że jeśli, na co dzień pasuje nam rozmiar M, to dobrze byłoby wybrać trapez, który również będzie M-ką albo nawet o rozmiar większy - chcąc tym samym zapewnić sobie (raczej wątpliwy w tej sytuacji) ‘komfort’. Przy zakupie trapezu kwestia wyboru rozmiaru wygląda nieco inaczej.

Naszą propozycją wynikającą z wieloletniego doświadczenia jest zakup trapezu o rozmiar mniejszego niż odzież codzienna. Przy zakupie trapezu do kitesurfingu wybranie mniejszego rozmiaru przekłada się na o wiele wyższy komfort pływania. Czyli sugerując się najczęściej noszoną M-kę , warto byłoby sprawdzić jak leży rozmiar S. Cały trapez poprzez paski boczne, które przewidzieli producenci, umożliwiają Wam idealne dopasowanie sprzętu do anatomicznej budowy- poprzez dociąganie go taśmami do Waszego ciała. Zadaniem trapezu, jest przede wszystkim mocno i dobrze trzymać się na odcinku lędźwiowym. Ma trzymać się stabilnie w talii, a co najważniejsze nie zsuwać się z niej w żadną ze stron.

 

 

 

 

 

Sztywny trapez do kitesurfingu, czy to dobry wybór?

 

Kiedy już wybierzecie trapez w odpowiednim rozmiarze, pojawia się kolejna kwestia, czyli tak zwana sztywność trapezu. O ile jest to absolutnie indywidualna kwestia, to z pewnością część z Was będzie się dużo lepiej czuła w sztywnych modelach, a ktoś inny zdecyduje się na wybór bardziej ‘miękkich’ trapezów. Jakakolwiek nie będzie wyglądać Wasza ostateczne decyzja, pamiętajcie że to ciąg latawca zweryfikuje słuszność Waszego wyboru. Bardzo ważną informacją dla osób które nie czują się zbyt swobodnie w tematyce zakupu pierwszego sprzętu powinna wiedzieć że w każdym porządnym sklep ze sprzętem kitesurfingowym jest miejsce w którym klient może się "podwiesić". Nie mam tutaj na myśli prób samobójczych, a bar lub linę zawieszoną np. na suficie sklepu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możecie powiesić się w swoim nowym trapezie i wygenerować ciąg pionowy zbliżony do tego, który będzie Wam towarzyszył w momencie surfowania za latawcem.


Podwieszenie się, mimo iż wydaje się strasznie błahe, może już na poziomie zakupów ocenić Wasz trapez jako obcierający Was, lub jako produkt, który wygodnym idealnie dopasowany do Waszej budowy ciała.. Niestety bardzo często w momencie podwieszania odkrywamy ukryte wady produktu lub po prostu złe dopasowanie go do naszej sylwetki. Pamiętajcie, że źle dopasowany trapez będzie przyczyną wielu nieprzyjemnych otarć i poobijanych żeber. Dodatkową zmorą źle dobranego trapezu (która przede wszystkim odczuwa płeć piękna) jest jego bezustanne podsuwanie się do góry.

 

 

 

 

 

Kobieta w kitesurfingu - jak wybrać damski trapez kitesurfingowy?

 

Drogie Panie, wielu producentów ma w swojej ofercie linię tzw. UNISEX oraz WOMAN. Z własnego damskiego doświadczenia oraz licznych opinii wszystkich Pań, które kochają kitesurfing, gorąco polecamy Wam zakup trapezów kitesurfingowych z kolekcji dedykowanych tylko dla kobiet. Produkty z damskiej linii zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o kobietach, będą zdecydowanie najlepiej dopasowanym produktem. Tutaj już przy samym projektowaniu, pomyślano o anatomicznej budowie damskich ciał, dzięki czemu trapezy te są nieco niższe w okolicy talii. Dzięki tak ważnym detalom dobrze dopasowany trapez z kolekcji damskiej nie będzie się Was ani podsuwał, ani doprowadzał do bolesnych otarć.

 


Gdzie kupić trapez do kitesurfingu?


Jeśli planujesz zakup trapezu, rozsądnie jest odwiedzić osobiście sklep oferujący taki produkt. Bardzo często sklepy posiadające w swojej ofercie szeroką gamę trapezów mają również miejsce do podwieszenia- co jest kluczowym w momencie zakupu trapezu. Przykładowo w Hydrosferze możesz skorzystać z baru podwieszonego pod sufitem. Dzięki temu będziesz mógł już na etapie przymierzania wyeliminować te trapezy, które powodują dyskomfortu lub uwierają Cię w sposób znaczny. Hydrosferę znajdziecie na naszym Półwyspie pod adresem : ul. Starowiejska 23, 84-120 Władysławowo. Możecie również obejrzeć przed zakupem ofertę online :

 

AKTUALNA OFERTA SKLEPU HYDROSFERA

 

 

 

 

Życzymy Wam udanych zakupów, komfortowych trapeów i super sesji w nowym wygodnym sprzęcie !