31 maja 2021

Gigantyczne fale Nazare w filmie „High Surf Warning” Paula Taublieba

POWRÓT DO LISTY

Nazare nigdy nie przestało na nas robić wrażenia. Ten spot jest jednym z nielicznych na świecie, w którym gigantyczne fale o wysokości nawet 20-30 metrów docierają aż do linii brzegowej. To spektakularne miejsce w Portugalii dzięki swojej wyjątkowości przyciąga do siebie śmiałków łapania największych fal z całego Świata. Miejsce to jesienią i wczesną wiosną jest najczęściej odwiedzane przez poszukiwaczy monstrualnych fal. 

Dzięki zapałowi wyśmienitego filmowca sportowego Paula Taublieba powstał fantastyczny dokument o najlepszych i najbardziej niebezpiecznych falach Nazare na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Paul przez całą swoją karierę pasjonuje się obserwowaniem fale. Nagradzany wielokrotnie nagrodami Emmy Taublieba przygotował dla Was tym razem wyjątkowy kąsek: „High Surf Warning”.

 

 

 

 

WIELKIE FALE W NAZARE!


„High Surf Warning” to dynamiczna, w pełni wciągająca kronika niezwykłego sezonu wielkich fal 2020-2021 w Nazare, czyli najbardziej epickiego spotu w historii surfingu ekstremalnego. Narratorami tej historii są najlepsi na świecie zawodnicy big wave, w tym Kai Lenny z Hawajów, Makua Rothman i Billy Kemper, Nic Von Rupp z Portugalii, Justine Dupont z Francji i Matt Bromley z RPA. Opowiadają co czują wychodząc na wodę w tak ekstremalnych warunkach, opowiadają o najlepszych przejażdżkach w ich życiu i ujawniaj swoje mentalne przemiany, jakich doznali po pływaniu na tak gigantycznych falach. Główny specjalista ds. prognozowania surfingu przedstawia również historię, wyjaśniając, dlaczego zgodnie z dostępnymi danymi i narzędziami prognostycznymi ten sezon nie zapowiadał nic specjalnego. Prognozy na całe szczęście się nie sprawdził, a potworne systemy niskociśnieniowe skumulowały się zarówno na Północnym Atlantyku, jak i na Północnym Pacyfiku, wytwarzając niesamowite fale. Rezultatem była wirtualna, nieprzerwana seria „najlepszych dni”. Wraz z elitarną załogą surferów „High Surf Warning” Paul umieścił swój zespół filmowy w środku każdego planu, zapewniając bezprecedensowe doświadczenie jak sam powiedział: „jesteś tam na jednych z największych, najbardziej dramatycznych fal widzianych kiedykolwiek w historii". Jeśli chcesz zgłębić swoją wiedzę jak powstają te ogromne fale koniecznie przeczytaj artykuł i zgłęb swoją wiedzę. Koniecznie obejrzyjcie ten film!