23 września 2023

Full Power Tarifa 2023 startuje w tym tygodniu!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Czy wiecie, że właśnie trwa okno wiatrowe odwołanych zawodów kitesurfingowych Full Power w Tarifie? FULL POWER Tarifa to zawodowy konkurs Big Air startujące w kategoriach: Pro Division 1, Pro Division 2 i Women Division. Jest to teraz międzynarodowy przystanek tournee BAKL i wydarzenie kwalifikacyjne do mistrzostw Big Air w GKA, a co najważniejsze na liście startowej ponownie pojawia się nasz rodak Mikołaj Sitarz!

 

 

 

O tym bardzo ważnym wydarzeniu sportowym pisaliśmy już dość szeroko w maju, kiedy to zawody miały się odbyć planowo (możecie cały artykuł przeczytać raz jeszcze >>TUTAJ<<). Niestety ze względu na brak dostatecznie mocnego wiatru organizatorzy zmuszeni byli podjąć decyzję o przeniesieniu imprezy na wrzesień 2023.

Zbliżające się zawody Full Power Tarifa to wyjątkowe wydarzenie na arenie międzynarodowego kitesurfingu, zwłaszcza że dopiero zostały rozgrane Red Bull Megaloop w Holadni. Czekamy na zawody z podekscytowaniem, ponieważ ponownie na liście startowej pojawia się reprezentant naszego kraju, czyli Mikołaj Siatrz. Z informacji, jakie posiadamy bezpośrednio od naszego zawodnika wiemy, że cały team North Kiteboardnig Poland dotarł już bezpiecznie do Tarify i zaczynają swoją sesję treningową przed zawodami.  Przypominamy tylko, że zawody odbędą się na światowej klasy spocie : Balneario , który słynie z wyjątkowo mocnych wiatrów, idealnych dla zawodów BIG AIR!

 

 


O ile po majowej bardzo kiepskiej prognozie wiatrowej organizatorzy zawodów Pucharu Świata podjęli decyzję o przeniesieniu wydarzenia sportowego na przełom września i października 2023. Ku naszej radości wszystko wskazuje na to, że aktualne warunki wiatrowe pozwolą rozegrać zwody już w najbliższym tygodniu! Trzymajcie kciuki za Mikołaja!