24 kwietnia 2023

Full Power Tarifa startuje już jutro! Na liście zakwalifikowanych zawodników Mikołaj Sitarz!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Najlepsi na świecie kitesurferzy specjalizujący się w BIG AIR ponownie zbiorą się w europejskiej mekce kitesurfingu! Już jutro startuje długo oczekiwana edycja zawodów Full Power Tarifa 2023, a na liście zawodników ponownie nasz Mikołaj Sitarz! Big Air Kite League wyrusza z przystankami rund 2023 trzeci raz z rzędu i ponownie pierwszy przystanek odbędzie się w jednym z najbardziej wietrznych spotów Europy, czyli w Tarifie.

Miło nam poinformować, że już jutro startuje pierwszy przystanek cyklu zawodów kitesurfingowych BAKL Full Power Tarifa! Już od wtorku czołowi zawodnicy kitesurfingowi z całego świata rozpoczną rywalizację o Puchar Świata. Tym razem zawody odbywają się w niedalekiej odległości od naszego kraju, czyli w hiszpańskiej Tarifie. Spot, na którym zostaną przeprowadzone zawody to owiane legendą Balneario. Ten wyjątkowy spot zdobył swoją popularność przede wszystkim ze względu swoich wiatrowych atrybutów i jest zarezerwowany tylko dla zaawansowanych kitesurferów. Balneario to tak naprawdę plaża miejska przynależąca do miasta i jest najchętniej odwiedzaną plażą kitesurfingową przez zawodników i miłośników wysokich lotów BIG AIR, a to za sprawą bardzo mocnych wiatrów offshore. Balneario usytuowane jest zaledwie 200m od portu, 5 min spaceru od starówki, przez co przyciąga podczas takich imprez rzeszę fanów kitesurfingu! Według informacji, jakie przekazał nam organizator imprezy w tym cyku okno wiatrowe zawodów będzie trwał równo miesiąc: od 25.04.2023 do 25.05.2023, czyli na podstawie 30-dniowego okresu okna wiatrowego zawodów.

 

 

 


FULL POWER TARIFA / Mikołaj Sitarz

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować Was, że podczas najbliższej rundy zawodów Pucharu Świata nie zabraknie również polskich akcentów. Na liście startowej możemy zobaczyć najlepszych zawodników z całego świata, a wśród nich naszego rodaka Mikołaja Sitarza! Jest to dość nieoczywista sprawa, bo w grudniu nasz Mikołaj uległ kontuzji w wyniku której złamał lewą nogę. Dzięki doskonałej rehabilitacji jego rekonwalescencja przebiegała sprawnie, a Mikołaj już dwa tygodnie temu wrócił na wodę i rozpoczął przygotowywania do startu w zawodach. Ten start w zawodach zdecydowanie nie będzie dla niego najłatwiejszy, bo w wyniku kontuzji był wyłączony z uprawiania kitesurfingu blisko 4 miesiące, ale oczywiście jesteśmy bardzo dobrej myśli. Jak sam nam powiedział "Oczywiście chcę się pokazać z jak najlepszej strony i dam z siebie wszystko, ale nie mogę powiedzieć, że się nie denerwuje. Bardzo cieszy mnie kolejny start w zawodach, nowe doświadczenia i możliwości, ale też ze spotkanie z zawodnikami z całego świata, z którymi połączyła mnie pasja do kitesurfingu." Podpytaliśmy Mikołaja również o planowane tricki, jakie chciałby nam zaprezentować na wodzie podczas rozgrywek, ale jak sam zaznaczył "Po kontuzji jaka miała miejsce w grudniu nie planuję w swoich hitach nowych tricków, ale dopracowałem swój aktualny zestaw ewolucji i to właśnie te tricki chciałbym zaprezentować podczas startu"

 

  

 

  


Mikołaj jest aktualnie wspierany przez sponsorów takich jak np. Hydrosfera, Mystic, SFD i North Kiteboarding. Do swojego quivera poza najlepszymi odżywkami dla sportowców spakował dwie pianki Mystic'a (jedną grubą, drugą średnią), trapez Mystic Dirty Habits, deskę North Atmos Carbon 138x41 cm 2023 z całym osprzętem oraz latawce North Orbit  2023 w rozmiarach: 6m, 8m, 9m,11m oraz trzy bary Navigator w tym 2 średnie i jeden długi. Z tego co udało nam się dowiedzieć Mikołaj najbardziej chciałby wystartować na swoim ulubionym latawcu 8m orbit, ponieważ czuje, że może na tym latawcu wytrzymać naprawdę silny wiatr dochodzący do 50 węzłów bez strachu robienia loopów z różnymi rotacjami i board offami. Nie pozostaje nam nic więcej niż trzymać kciuki za wszystkich zawodników na liście startowej! Mamy nadzieję, że zawody po raz kolejny pokażą nam BIG AIR od najlepszej strony, a nasz reprezentant osiągnie wysokie wyniki i dostanie się na podium!

 

 

LISTA ZAWODNIKÓW ZAKWAFLIKOWANYCH DO ZAWODÓW:

 

⚡️Pro 1:
ANDREA PRINCIPI,

ARTHUR GUILLEBERT,

BETO GOMEZ CHARLES BRODEL,

COHAN VAN DIJK,GIEL VLUGT,

JASON VAN DER SPUY,

JEREMY BURLANDO,

LIAM WHALEY,

LORENZO CASATI,

LUCA TULLIO CERUTI,

LUCAS GRAMSTRUP,

NICOLAS GAMBIER,

STIJN MUL,

TIMO BOERSEMA,

VALENTIN HOENDEROP THOMAS,

XAVIER KAIN

 

⚡️Pro-2:
HAMZA ISMAEL,

JORIS HERREWIJNEN,

JOSH GILLITT,

JOSUÉ SAN FERREIRA,

LEONARDO CASATI,

MIKOŁAJ SITARZ,

SCOTT BARENDSEN,

STIG HOEFNAGEL


⚡️Pro-2 Wildcards:
CARLOS MARIO RAMÍREZ GOMEZ,

JETT BRADSHAW,

JOSS DE PFYFFER,

RUBEN SWART
 

 

A tak wyglądały zawody w zeszłym roku. Koniecznie obejrzyj relację!