11 maja 2022

Czy e-foil jest trudny?

POWRÓT DO LISTY

E-foil, czyli deska z napędem elektrycznym stanowiąca najlepsza alternatywa dla fanów sportów wodnych. Deski typu e-foil rozpędzają się z dorosłym nawet do 50 km/h, a dzięki bezprzewodowemu pilotowi możesz bezustanie kontrolować swoją prędkość. Deska efoil to deska, ktora swoją konstrukcją przypomina klasycznego foila, posiada jednak silnik napędzający ją nawet w bezwietrzne dni!

Czym jest deska efoil?

 

Efoil to elektryczna deska z masztem carbonowym i skrzydłem nośnym oraz stabilizującym. Deska podnosi się z wody po osiągnięciu określonej prędkości zależnej od wagi zawodnika, dając efekt „lewitacji”. W przeciwieństwie do tradycyjnych desek foil eFoile nie potrzebują mocy fal lub wiatru, żeby unosić się nad wodą, ponieważ są zasilane przez baterię i śrubę. Takie rozwiązanie sprawia, że ​​są idealne na wody stojące, takie jak jeziora, zalewy czy zatokę lub morze. Dzięki rozwiązaniom producentów transportowanie deski jest łatwe (za sprawą specjalnych torb na kółkach) i przypomina podróż z walizką. Jak być może zauważyłeś, efoil to zelektryfikowana wersja tradycyjnych foili. Obie deski mają prawie te same komponenty, a dzięki wbudowanej baterii i śrubie czynią ją niezależną od wiatru czy napędu z fal. Dla wielu ludzi foilowanie jest nadal wielką niewiadomą w branży sportów wodnych. Każdy wie, czym jest kitesurfing, surfing i windsurfing, ale widok kogoś lecącego nad wodą surfera w bezwietrzny dzień nadal budzi spore zaskoczenie.

 

 

nauczy się efoila na helu

 

 

Jak zbudowana jest deska efoil?


Deska efoil to przede wszystkim połączenie wydajnej baterii z napędem wirnikowym zlokalizowanym na końcu masztu (fuselarza). Konstrukcja desek tego typu jest bardzo solidna, a deski w zależności od producenta wykonane są zwykle z kompozytu, carbonu oraz styropianu. Zestaw gotowy do lewitacji (wraz z baterią) to waga ok. 20kg, gdzie połowę wagi stanowi bateria. Maszt oraz lotki są bardzo łatwe w demontażu, dzięki czemu bardzo łatwo możemy transportować taką elektryczną zabawkę i zabrać ja np. na wymarzone wakacje. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o konstrukcji deski koniecznie przeczytaj  >>ten artykuł<<

 

 


 


Czy efoil jest trudny?

 

Naukę lewitacji najlepiej jest rozpocząć pod okiem doświadczonego instruktora. Na pierwszych zajęciach dowiesz się jak dokładnie jest zbudowana deska, z czego się składa i w jaki sposób możesz operować jej mocą za sprawą pilota trzymanego w ręce. Początki nie są łatwe, ale warto poświecić na to kilkadziesiąt minut, by poczuć magię lewitacji nad wodą. Twój instruktor przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy samodzielnego pływania, które będą podzielone na trzy etapy:

 

-płynięcie na efoil w pozycji leżącej

-płynięcie na efoil w pozycji klęczącej

-płynięcie na efoil w pozycji stojącej

 

W zależności od rodzaju deski i Twoich indywidualnych predyspozycji pierwsze pływanie w lewitacji zwykle następuje po ok. 15-30 minutach szkolenia indywidualnego. Dzięki odpowiedniemy przenoszeniu ciężaru ciała na pokładzie deski oraz precyzyjnego utrzymywaniu balansu, lewitacja okazuje się zwykle bardzo łatwa dla większości osób jakie mieliśmy okazję do tej pory uczyć. Zdecydowanie zalecamy rozpoczęcie przygody z deską elektryczną pod okiem naszego instruktora, dzięki czemu nauka latania będzie przebiegać szybko i efektywnie, ale co najważniejsze: bezpiecznie. Nauka efoila to zabawa, w której mogą uczestniczyć dorośli, ale również dzieci w wieku nawet 7 lat. Każda deska posiada kontrolę mocy, którą podpasowujemy przed zajęciami do wagi kursanta, dzięki czemu efoil to dobra rozrywka dla całej rodziny.

 

 

Czy efoil jest trudny?
 
Czy Efoil jest trudny?

 


Gdzie można nauczyć się pływania na efoil?

 

Szkolenia z desek elektrycznych są prowadzone przez nas w dwóch lokalizacjach: Kraków (Jezioro Kryspinów) oraz na Półwyspie Helskim (Kemping Ekolaguna). Nasze oddziały pracują od czerwca do końca września, więc jeśli masz ochotę odkryć magię lewitacji koniecznie zapisz się na zajęcia. Zajęcia prowadzone są na podstawie radiokomunikację, dzięki czemu będziemy mogli Wam na bieżąco podpowiadać i rozwijać Wasze umiejętności w bardzo szybkim czasie. Blok zajęciowy trwa dwie godziny i uwzględnia szkolenie dla jednej osoby lub grupy do czterech osób.

 

>>ZAPISZ SIĘ NA ZAJĘCIA Z DESKI ELEKTRYCZNEJ EFOIL<<