26 stycznia 2021

SUP na śniegu idealną rozrywką w czasie zimy.

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Głównym wykorzystaniem desek typu SUP w naszym kraju to przede wszystkim podróże po płaskich wodach zatoki oraz na innych płaskich akwenach: na jeziorach, nad rzekami, kanałami, drogami wodnymi śródlądowymi, a nawet dużymi basenami. SUP’ować tak naprawdę można wszędzie tam, gdzie tylko zechcesz, nawet na śniegu. O zabawie na desce typu SUP na płaksich wodach możesz więcej poczytać tutaj: SUP, czyli magia pływania na desce z wiosłem.

SUP SNOW, bo o nim właśnie mowa to zupełnie nowa alternatywa dla wszystkich tych, którzy kochają śnieg i mocne wrażenia. Zabawa z wykorzystaniem deski pompowanej typu SUP znajduje coraz większa liczbę amatorów, ze względu na ogólną dostępność zaśnieżonych stoków oraz pagórków. Jest to też idealny pomysł dla wszystkich tych, którzy lubią spędzać aktywnie swój czas. SNOW SUP to zabawa polegająca na wyprawie pod górę wraz ze swoją deską, a następnie na widowiskowym, pełnym wrażeń zjeździe w dół stoku. 

 

 

 

 

SUP LEPSZY NIŻ KITESURFING?

 

Bardzo ważnym elementem tej zabawy jest Twoje odpowiednie przygotowanie przed wyprawą. Bardzo istotnym elementem całej przygody z SNOW SUP'em, jest dobrze dopasowany ubiór, który zapewni Ci duży komfort termiczny oraz solidne wygodne buty, które ułatwią zdobycie szczyty, jak i komfortowy zjazd w dół. Polecamy byś skorzystał z odzieży narciarskiej lub snowboardowej, dzięki czemu z pewnością nie zmarzniesz. Zalecamy również ubranie ciepłych butów zimowych górskich, dzięki czemu podchodzenie pod górę będzie wygodne, a w momencie zjazdu będziesz miał pełną kontrolę nad deską. Buty snowboardowe, mimo, że są bardzo ciepłe mogą krępować Twoje ruchy w czasie wchodzenia z deską na szczyt, jak i w momencie zjazdu. Pamiętaj również o ubraniu bielizny termicznej, która będzie odprowadzać swobodnie wilgoć, kiedy będziesz się pocił wchodząc pod górkę. Wchodzenie w śniegu z obciążeniem w postaci deski, to idealna rozgrzewka oraz trening cardio dla całego Twojego ciała.

 

 

 

 

 

Jak uprawiać SUPA zimą?

 

Jeśli właśnie rozpoczynasz swoją przygodę z SNOW SUP'em wiedz, że każda deska pompowana typu SUP będzie idealną dla tej rozrywki. Najważniejszym elementem przy wyborze deski do zjazdu, jest możliwość demontażu stateczników. Jeśli nie jesteś pewien pokrywy śnieżnej lub jest możliwość natrafienia finem na zmrożony śnieg lub inną twardą przeszkodę lepiej byś je odkręcił. Taki zjazd po ciękiej pokrywie śnieżnej  może je uszkodzić lub nawet urwać. Polecamy również zabrać leasha do deski. Taki Leash sprawi, że w przypadku upadku w czasie zjazdu, deska będzie cały czas przy Tobie, a nie u podnóża stoku;) Dodatkowo, jeśli przygotowujesz się do wejścia na górkę, przygotuj sobie dłuższą linę. Po przymocowaniu jej do dziobu deski będzie Ci się ja jeszcze lepiej wciągać na szczy i cały czas będziesz miał z nią kontakt, dzięki czemu z pewnością Ci nie ucieknie w dół. 

 

Przy pierwszych próbach zjazdu najlepiej byś wybrał stok lub górę o niskim nachyleniu, dzięki czemu pierwsze próbne zjazdy będą bezpieczniejsze, a Ty będziesz mógł spokojnie nauczyć się sterowania w czasie umiarkowanie szybkich zjazdów. Nie rezygnuj z wiosła! Jeśli właśnie przygotowujesz się do pierwszych ślizgów, to właśnie dzięki wiosłu będziesz miał możliwość sterowania deską i kierunkiem swojej jazdy. 

 

 

 

 

 

Zabawa ta z pewnością umili Ci czas spędzany ze znajomymi w górach. W związku z faktem, że w większości górskich miast nadal nie można zjeżdżać na nartach lub snowboardzie, będziesz miał idealną alternatywę dla sanek lub innych zjazdów na oponach, jabłuszkach. Jeśli chodzi o uprawianie SNOW SUPA, pamiętaj, że to atrakcja dla wszystkich tych o mocnych nerwach. Jeśli właśnie przygotowujesz się do swojego pierwszego zjazdu, postaraj się zjechać pierwszy raz w pozycji siedzące lub klęcząc na kolanach. Dzięki temu będziesz czuł się nieco pewniej i stabilniej na desce SUP.

 

 

 

 

Zastanawiasz się jak robią to porfesjonaliści? Koniecznie obejrzyj ten film! Zawodnicy z RED BULL'a mają wiele ekstremalnych pomysów jakwykorzystać deskę typu SUP ;) ...w cale zjazd na stoku nie jest najbardziej ekstremalną wersją używania deski typu SUP. Zyczymy miłego oglądania !