21 czerwca 2021

EFOIL: Ruszyła pierwsza pływająca szkoła desek elektrycznych w Polsce.

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Z przyjemnością informujemy, że właśnie zrealizowaliśmy swój nowy projekt. Już od dzisiaj możesz wypłynąć z nami w rejs na Zatokę Pucką i nauczyć się lewitacji na desce elektrycznej typu eFoil. Nasz pływający spot ma 12m2 i spokojnie jesteśmy w stanie przyjąć na pokład 4 kursantów podczas jednej sesji oraz ich osoby towarzyszące. Platformy cumujemy ponad 700 metrów od brzegu w miejscu, gdzie woda jest wystarczająco głęboka, aby w bezpieczny sposób pod okiem instruktorów wyposażonych w zestaw radiokomunikacji móc odkrywać sztukę lewitacji. Zacznij swój kurs eFoil już dzisiaj!

 

JAK NAUCZYĆ SIĘ EFOILA?

Zajęcia prowadzone przez naszych przeszkolonych instruktorów odbywają się codziennie. Jednak najlepszym czasem na rozpoczęcie swojej nauki eFoil jest dzień mniej wietrzny. W cenie kursu każdy z kursantów otrzymuje od nas piankę neoprenową, kamizelkę asekuracyjną oraz oczywiście kask- bezpieczna nauka lewitacji to dla nas podstawa naszej pracy. Rejs szkoleniowy zwykle trwa ok. dwóch godzin. Wypływamy z mola na Kempingu Ekolaguna i również tutaj odwozimy swoich klientów.

 

 

 

 


Efoil to zupełna nowość na rynku, a dzięki rozwojowi technologi w minionych latach baterie desek elektrycznych stają się coraz bardziej wydajne. Aktualnie jedna bateria daje możliwość lewitacji ok. 60-90min (w zależności od wagi kursanta), co stanowi fantastyczny wynik. Jak to działa? eFoil wykorzystuje zaawansowany akumulator litowo-jonowy do zasilania cichego silnika elektrycznego, który jest zamontowany na końcu masztu z włókna węglowego, powyżej fuselarza. Sterowanie deską odbywa się za pomocą pilota, opartego o bezprzewodowy system łączności Bluetooth, dzięki czemu nie potrzebujemy żadnych kabli łączących deskę oraz kontroler ręczny. Silnik, który napędza deskę elektryczną eFoil jest niezwykle wydajny, a zarazem cichy w wodzie. Co ciekawe ma wystarczającą moc, aby pociągnąć dwóch rowerzystów jednocześnie!

 

 

 

 

EFOIL SZKOŁA NA HELU


Nasza szkoła wyposażana jest w kilka desek elektrycznych w związaku, z czym jednocześnie możemy prowadzić szkolenia dla dwóch grup lub dwóch osób niezależnie. Deski, na których będziesz miał okazję pływać to deski prestiżowej marki WAYDOO, marka ta została założona w 2018 roku. Waydoo to firma, która inwestuje i produkuje inteligentny sprzęt dla entuzjastów sportów wodnych. Pierwotnie projektem startowym inkubowanym przez przodującą firmę  UAV, TXA, a DJI nadal jest jednym z jej interesariuszy. Dzięki ponad 10-letniemu doświadczeniu w branży i doświadczeniu w opracowywaniu produktów zespół badawczo-rozwojowy Waydoo zyskał silną i dojrzałą zdolność technologiczną, która zapewnia najwyższą jakość i praktyczność produktów do sportów wodnych. Deska jest bardzo bezpieczna, wyporna i posiada bardzo wydajną baterię, dzięki czemu pływanie może trwać jeszcze dłużej.

 

 

 

 

CZY EFOIL JEST TRUDNY?

 

Zajęcia prowadzone pod okiem naszych instruktorów sprawią, że już podczas pierwszych zajęć na desce elektrycznej typu eFoil będziesz miał okazję zaliczyć swoją pierwszą lewitację! Wejście w lewitację wymaga od każdego kursanta dużej dozy pracy nad balansem własnego ciała. Dzięki zrozumieniu i wykorzystaniu balansu oraz własnej masy ciała początkowo nauczysz się sterowania deską (pływanie prawo-lewo, na brzuchu). Po kilkunastominutowym wprowadzeniu i kilku przepłynięciom będziesz gotowy, by zacząć podróżować w pozycji siedzącej. Tutaj będziesz musiał pracować swoim ciałem w kierunku tył-przód i powoli będziesz sukcesywnie dochodził do pierwszych niewielkich odklejeń od tafli wody. Dzięki stałej radiokomunikacji ze swoim instruktorem będziesz dostawał wszystkie wskazówki w czasie bieżącym, a Twój progres przyrośnie w bardzo szybkim. W zależności od Twoich indywidualnych predyspozycji w czasie pierwszych zajęć zaczniesz pływać w pozycji stojącej! Lewitowanie jest wyjątkowo przyjemne i dość łatwe. Jeśli tylko masz pytania śmiało do nas dzwoń! Chętnie odpowiemy Ci na wszystkie pytania!

 

UMÓW SIE NA ZAJĘCIA JUŻ DZIŚ!

lub

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ CZYM JEST EFOIL

 

efoil-elektryczna-deska-kitesurfing-malayka-szkola-jetsurfing00013.jpg
efoil-elektryczna-deska-kitesurfing-malayka-szkola-jetsurfing00011.jpg
efoil-elektryczna-deska-kitesurfing-malayka-szkola-jetsurfing00006.jpg
efoil-elektryczna-deska-kitesurfing-malayka-szkola-jetsurfing00004.jpg
efoil-elektryczna-deska-kitesurfing-malayka-szkola-jetsurfing00001.jpeg
efoil-elektryczna-deska-kitesurfing-malayka-szkola-jetsurfing00016.jpeg