4 marca 2021

Ragnarok RED BULL 2021 odwołany.

POWRÓT DO LISTY

Cały świat kitesurfingowy bardzo ucieszył się pod końciec ubiegłego roku na wieść o tym, że mimo skomplikowanej sytuacji epidemicznej zawody Ragnarok RED BULL 2021 jednak się odbędą. Tak jak pisaliśmy wcześniej w naszym artykule zapisy oraz sprzedaż biletów ruszyła planowo 08.12.2020. Jednak w związku z wzrostem zachorowań na COVID-19 Norweska liga jak i orgnizator zrezygnowali ostatecznie z przeprowadzenia eventu.

To ulubione wydarzenie w kalendarzu kitesurfingu jakim niewątpliwie jest Ragnarok RED BULL jest wyjątkowo widowiskowe, ponieważ wyścig jest otwarty dla publiczności. Podczas gdy często pojawiają się zawodowi kitesurferzy i profesjonaliści zajmujący czołowe pozycje wrankingach zawodów kitesurfingowych przybywają do Uvdal Skisenter, przyciągają ze sobą 400 uczestników i tysiące widzów. Red Bull wydał następujące oświadczenie: Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 edycja Red Bull Ragnarok z 2021 roku niestety musi zostać odwołana. Wszyscy uczestnicy otrzymają automatyczny pełny zwrot opłaty startowej.

 

 

 

 

 

 

To drugi rok z rzędu, w którym pandemia COVID-19 położyła kres największym na świecie zawodom w snow kite. Red Bull Ragnarok miał się odbyć w Uvdal w Norwegii w dniach 18-21 marca. Tak długo, jak to możliwe, badano alternatywne opcje, aby uniknąć odwołania, ale zgodnie z dyrektywami norweskich władz ds.zdrowia stało się jasne, że nie można uniknąć odwołania wydarzenia w 2021 roku. Wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają pełny zwrot opłaty startowej, która zostanie automatycznie przelana z powrotem na ich konta.