8 grudnia 2020

To już potwierdzone, startuje 10ta edycja Ragnarok RED BULL 2021!

POWRÓT DO LISTY

Aktualna sytuacja sanitarno-epidemiczna niestety nie zezwoliła w tym roku na organizację wszelkich imprez masowych, tym bardziej ogromnych imprez sportowych z publicznością, ale mamy dla Was świetną wiadomość Ragnarok 2021 w Norweskim Uvdal Skisenter się odbędzie! Ragnarok to jeden z największych wyścigów kitesurfingowych w osłonie zimowej.

Niestety tegoroczna edycja cyklicznych zawodów została odwołana, ale jak informuje organizator, w wydarzeniu wprowadzono pewne zmiany i ulepszenia, aby uniknąć kolejnego potencjalnego odwołania, a w mało prawdopodobnym przypadku, gdy Red Bull Ragnarok 2021 będzie musiał zostać odwołany z powodu Covid-19, wszyscy uczestnicy otrzymają pełny zwrot opłaty startowej.

 

 

 

 

Na czym dokładnie polega ten wyscij ?

 

Jak zwykle, na trasie stanie pięć bram, które należy przekroczyć, aby ukończyć wyścig. Nowością w 2021 roku będzie to, że każdy uczestnik może wybrać, w jakiej kolejności chce przekroczyć bramki podczas każdego okrążenia. Uczestnicy będą używać nart lub snowboardu i własnego latawca. Nowością w 2021 r. jest również wprowadzenie czterech nowych kategorii, ponieważ zwycięzcy będą teraz koronowani zarówno w kategorii latawców foliowych, jak i tych klasycznych pompowanych, tubowych. Trasa będzie liczyła około 15-30 kilometrów, a aby ukończyć wyścig, uczestnik musi pokonać 5 okrążeń i przejść przez każdą bramkę ustawioną przez zespół wyścigowy, aby zostać zarejestrowanym przez system wyników.

 

 

 

 

Na starcie ponownie stanie 300 zawodników z całego świata, którzy będą brać udział w wyścigu jedocześnie. Zawody te mimo zimowej aury, rozpalają wszystkich fanów kitesurfingu na całym swiecie. Najszybszy narciarz i snowboardzista, któremu uda się ukończyć wyścig w ciągu pięciu godzin, otrzyma legendarną tarczę Red Bull Ragnarok. Zgodnie z planem na edycję 2020, zwycięzcy w 2021 roku zostaną ukoronowani zarówno w kategorii latawców komorowych jak i pompowanych, narciarzy oraz snowboardzistów: łącznie ośmiu mistrzów Red Bull Ragnarok. 

 

 

 

Jeśli chcecie dołączyć do widzów tego wyjątkowego wyścigu kitesurfingowego na śniegu już o 8.12.2020 będziecie mieli możliwość zakupu biletów na oficjalnej stronie REB BULL

 

 

Zobaczcie jak wyglądały poprzednia edycja :