8 lutego 2021

MILO- nowinka technologiczna w komunikacji na wodzie!

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Komunikacja w kitesurfingu na wodzie, zwłaszcza w bardzo wietrzne dni często bywa utrudniona. Wynika to przede wszystkim z dodatkowych hałasów towarzyszącym nam w czasie uprawiania kitesurfingu, takim jak szum wiejącego wiatru lub wody. Jak już z pewnością wiecie komunikacja również jest niezbędna na etapie szkoleń kitesurfingowych między studentem, a jego instruktorem.  

Wiele szkół kitesurfingu borykając się właśnie z tym problemem, starało się go rozwiązać poprzez wykorzystywanie wodoodpornych krótkofalówek lub zestawów BBTalkin, które niestety były dość zawodne z wielu względów. Zupełną nowością i przełomowym momentem dla sprawnego komunikowania się ma stać się MILO.

 

 

 

OKMILO KITESURFING


OKMILO to nowatorskie urządzenie komunikacyjne, które pozwala rozmawiać z przyjaciółmi lub instruktorem kitesurfingu podczas szkoleń kitesurfingowych, windsurfingu, surfingu, skateboardingu, BMX, snowboardu czy jazdy na nartach. Ta nowoczesna krótkofalówka (bez użycia rąk) pozwala entuzjastom sportów ekstremalnych rozmawiać w zamkniętej grupie i nie potrzebuje Wi-Fi, ani sygnału komórkowego. Milo łączy się z innymi urządzeniami dzięki sieci bezprzewodowej, a jego dodatkowe atuty sprawiają, że użytkownicy słyszą się wyraźnie, ponieważ została zastosowana redukcja szumów. 


Urządzenie jest wyjątkowo łatwe w użyciu i obsłudze. Jego zasięg maksymalny między dwoma urządzeniami wynosi ok. 600 metrów, ale aktualizacje oprogramowania zwiększą odległość do 1,6 kilometra, co stanowi wyjątkowo dobry wynik. Wodoodporny gadżet powiadomi użytkownika za każdym razem, gdy ktoś znajdzie się poza zasięgiem lub ponownie dołączy do grupy. Co dla nas kitesurferów jest również bardzo ważne w MILO: nie musisz rozmawiać poprzez naciśnięcie przycisku. Milo wykryje twój głos i bezdotykowo przekazuje go do innych użytkowników, z jakimi jesteś sparowany.  MILO jest wyposażony w sześć wysokowydajnych mikrofonów cyfrowych i mocny głośnik, dzięki czemu jakość dźwięku jest bardzo wysoka, a głośność wystarczająca do komunikowania się nawet w bardzo wietrzne dni. Milo działa w pasmach ISM sub-GHz i 2,4 GHz i nie będzie zakłócać innych urządzeń radiowych, takich jak drony czy krótkofalówki. Bateria wystarczy na cały dzień na jednym ładowaniu, a pełne naładowanie zajmie około 90 minut.

 

 

 

 

KOMUNIKACJA NA WODZIE


Wszystkie rozmowy są szyfrowane, prywatne i bezpieczne, ponieważ urządzenie korzysta ze wbudowanego protokołu komunikacyjnego. Milo jest również wyposażony w klips, który można przymocować do prawie wszystkiego, a producent oferuje trzy różne możliwości przymocowania go do odzieży: elastycznej opaski, bransoletki na nadgarstek lub klipsa do kieszeni- jeśli taką posiadamy.

Górna powłoka zewnętrzna jest wykonana z formowanego podwójnie termoplastiku o specjalnej mieszance z teksturowanym wykończeniem. Warstwa zewnętrzna to miękki w dotyku elastomer, który zapewnia wygodny, antypoślizgowy chwyt. Dodatkowo został wykonany z wysoce odpornego na uderzenia plastiku i zaprojektowany tak, aby wytrzymać mocne uderzenia w najtrudniejszych warunkach, a co najważniejsze: gadżet można zanurzyć na głębokość jednego metra przez 30 minut, więc idealnie sprawdzi się w czasie uprawiania kitesurfingu.
 

 

 


Milo jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Możesz wyciszyć głośnik lub mikrofony za pomocą głównego przycisku z przodu. Ten wielostronny system do komunikowania się można podłączyć do zestawu słuchawkowego Bluetooth. Istnieje również opcjonalna aplikacja, która pozwala użytkownikom odblokować dodatkowe funkcje. Aktualnie produkowany jest w trzech kolorach: białym, czarnym i czerwonym. Naszym zdaniem, to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych którzy cenią sobie komunikacje w sporcie. Żeby jeszcze lepiej poznać system komunikacji MILO, kniecznie obejrzyj piniższy film. 

 

Produkt jest pomysłem start-up'owym i nadal niestety nie wiemy jaka będzie jego cena detaliczna, jeśli jednak chcecie wesprzeć tą inicjatywę możecie przekazać środki finansowe na oficjalnej stronie prodkutu MILO.