11 lutego 2020

MANNAR- marzenie każdego kitesurfera.

POWRÓT DO LISTY

Znajdujący się na Sri Lance półwysep Mannar oraz obszar nazywany Mostem Adama (Adam’s Bridge) był niegdyś 50-kilometrowym połączeniem lądowym z Indiami. Legenda głosi, że jeszcze w XV przejście lądowe było możliwe, natomiast obecnie zniszczone cyklonem dajcie Ci do dyspozycji setki małych wysepek i piaszczystych nasypów oddzielonych sekcjami płytkiej wody. Widok ten naprawdę zapiera dech w piersiach!

 

 

 

Spot kitesurfingowy Mannar / Sri Lanca

Sri Lanka to bez wątpienia wyjątkowy kraj, który może zaskoczyć odwiedzających ją turystów nie jedną atrakcją. Ciepły klimat, świetne warunki geograficzne, bogata flora i fauna no i zapierające dech w piersiach krajobrazy – to wszystko i o wiele więcej można znaleźć na Sri Lance. Zderzenie kultury Europejczyków z wierzeniami lokalnych ludów i tradycjami Cejlończyków tworzy tu niepowtarzalną kulturowość, którą warto poznać bliżej.

 

 

 

 

 

Odkryj bezkres płaskiej wody w Mannar / Sri Lanca

Poza typowymi atrakcjami turystycznymi Sri Lanka przyciąga do siebie również tych którzy poszukują idealnych warunków wiatrowych do uprawiania kitesurfingu. Bez wątpienia takim miejscem jest miejscowość Mannar w północno-wschodniej części Sri Lanki. Trudno porównać ten spot z jakimkolwiek innym, jaki mieliśmy okazję odwiedzać. Mannar (czasami nazywany wyspą Mannar) znajduje się około 300 kilometrów na północ od stolicy Kolombo na zachodnim wybrzeżu, tuż obok wód terytorialnych łączących Indie ze Sri Lanka!

 

 

 

 

 

Mannar to jeden z najlepszych spotów kitesurfingowych / Sri Lanca

Podobnie jak Wyspa Vella dla tych którzy kochają płaska wodę, tak i Mannar oferuje niesamowicie płaskie wody na których nigdy nie będzie tłoku! Ładne, płytkie odcinki ułatwiają uczniom naukę kitesurfingu,a niesamowicie płaskie wody sprawiając, że Ci dobrze pływający rozwijają swój progres w zawrotnym tempie. Niesamowita turkusowa woda jest także bardzo ciepła i ciągnie się wzdłuż białych piaszczystych plaż, łagodnych wydm, dzięki to którym tworzą się idealne płaskie obszary wody. To bezapelacyjny raj na ziemi, który ciężko opisać słowami ! Jeśli przybywasz tu na dłużej i chcesz podszkolić swoje umiejętności, możesz skorzystać z działającej tutaj szkoły kitesurfingu.W związku z tym, że raj Mannar został odkryty dla świata kitesurfingu stosunkowo niedawno, nie ma tu rozwiniętej szeroko infrastruktury oraz bazy noclegowej przy samym spocie, co jednak w gruncie rzeczy nie powinno stanowić większego problemu. Możesz skorzystać z zakwaterowania w szkółce lub zatrzymać się w miejscowości Mannar :)

 

Jeśli chcesz poznać ten spot jeszcze bardziej koniecznie zajrzyj do szczegółowego opisu TUTAJ