14 października 2019

Jakiego leasha wybrać ? Czym kierować się przy zakupie leash’a kitesurfingowe?

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Przy kompletowaniu sprzętu kitesurfingowego dylematów nie brakuje. Do całej już dość długiej listywątpliwości wątpliwości należy dorzucić te związane z wyborem leasha kitesurfingowego. Jaki leash wybrać i czym kierować się przy zakupie? To pytanie jest bardzo istotne, ponieważ leash kitesurfingowy to nasz system bezpieczeństwa i gwarancja tego, że zabawa z latawcem będzie bezpieczna.

 

 

 

Na rynku poza całą gamą kolorystyczną i kilkunastoma różnymi producentami leashów do kitesurfingu, należy wyodrębnić kilka podstawowych cech związanych z konstrukcja systemu bezpieczeństwa leash:

 

 

-leash krótki, sztywny (nr. 2)- produkt topowych producentów sprzętu kitesurfingowego w swojej najprostszej odsłonie, czyli krótkiego sztywnego leasha. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy są początkujący i którym długi (klasyczny) leash przeszkadzałby plącząc się między nogami lub w rękach i dla tych którzy są na etapie freeride i spokojnego pływania prawo-lewo. Przy takiej długości leasha podłączamy go najczęsciej do linki trapezowej lub to przednich oczek leash’owych w trapezie- jeśli oczywiście takie Twój trapez kitesurngowy posiada.

 

-leash długi (nr. 1 oraz nr. 3) - długie elastyczne leashe skierowane dla tych wszystkich którzy bawią się na wodzie freestylowo, tego typu produkty są bardzo rozciągliwe i jeszcze mocniejsze niż wcześniej wspomniane produkty. Zarówno produkt nr 1 jaki produkt nr 2 posiadają pokrycia na zewnątrz z grubej osłony z neoprenu. Takie rozwiązanie chroni przed otarciami, szczególnie, gdy pływamy bez pianki trenując tricki unhooked. Przydaje się to również, gdy chcemy pewnie i bezpiecznie złapać za leasha, aby przyciągnąć bar po upadku na suieside. Obydwa produkty posiadają na końcach metalowe, nierdzewne karabińczyki. Jedna z nich (zwykle ta którą mocujemy przy tapezie) posiada dodatkową osłonę z neoprenu, która uniemożliwia przypadkowe zaplatanie się linek w karabińczyk lub przypadkowe otworzenie systemu. Ten typ leashy polecam najbardziej wymagającym riderom poszukujących leasha z najwyższej półki. Jedynym elementem różniącym te dwa produkty jest bloczek na podpięciu do linki trapezowej. W produkcie nr 1 jest dodatkowe wzmocnienie co z pewnością wpływa na jego wytrzymałość i dodatkowo ułatwi Ci przypinanie i odpinanie go.

 

-leash krótki basic (nr. 4)- najbardziej podstawowa forma leasha z dostępnych na rynku. Prostota połączona z niską ceną skierowana do osób początkujących. Cały poprowadzony na solidnej lince i bloczku.

 


Jeżeli już sam zauważasz różnice występujące w systemie bezpieczeństwa leash, wiedz że bez względu jaki finalnie produkt wybierzesz pamiętaj, żeby był w dobrej jakości (zwłaszcza jeśli decydujesz się na zakup sprzętu używanego). Dobry system bezpieczeństwa to niezawodny system, bardzo szybki i łatwy w użyciu, który może uratować Ci życie w sytuacji awaryjnej. Odporny na działanie piasku i soli. Pamiętaj więc o tym żeby dbać o niego i regularnie sprawdzać czy nie dostał się do niego piach, który uniemożliwia swobodne otwarcie systemu i czy linki nie są poprzecierane. Twoje bezpieczeństwo w Twoich rękach.

 

 

 

 

 

Jeśli chciałbyś zakupić swój leash online koniecznie zajrzyj tutaj:  TUTAJ