7 grudnia 2023

Adrea Principi zwycięzcą King Of The Air 2023

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

W roku 2023 zawody King of the Air jak zwykle przyciągnęły uwagę światowej społeczności kitesurfingowej. Wydarzenie to, pełne emocji i adrenaliny, odbyło się w Cape Town dosłownie pare dni temu i zgromadziło elity światowego kitesurfingu. Zawody Red Bull King of the Air są bez wątpienia najważniejszą, doroczną imprezą kitesurfingową, znaną z przesuwania granic tego, co jest możliwe w tym sporcie. Unikalne kryteria oceniania zawodów, skupiające się na amplitudzie lotu, różnorodności, trudności technicznej wykonania tricków oraz z ogólnym wrażeniem, są dostosowane tak, aby podkreślić najbardziej spektakularne i innowacyjne aspekty kitesurfingu w kategorii Big Air.


Tegoroczne zawody pokazały, że w big air nadchodzi nowy rozdział młodszych zawodników, którzy mają po zaledwie 20 lat i dysponują tak ogromnym zasobem tricków, że bez większego problemu pokonywali w swoich hitach największe nazwiska światowego kitesurfingu jak np. Arona Hadlowa czy Airtona Cozzolino Lopesa. Umiejętność zawodników w przystosowaniu się do trudnych warunków panujących na spocie była imponująca i zdecydowanie pokazała poziom dojrzałości zawodniczej wykraczający poza ich wiek o czym pisaliśmy już >>TUTAJ<<

W tym roku świętowaliśmy 11. rocznicę cyklu zawodów Red Bull King of the Air , które na przestrzeni ostatniej dekady stał się synonimem ewolucji i postępu kiteboardingu w kategorii Big Air. Podczas wydarzenia, które odbywa się w 16-dniowym oknie wiatrowym, aby zapewnić optymalne warunki 18-tu najlepszym zawodnikom Big Air na świecie już kolejny rok z rzędu rywalizacja odbywa się na legendarnej plaży Dolphin Beach w Cape Town.

 


 


Finał zawodów to nieprawdopodobna mieszanka talentu najmłodszych zawodników: Andrea Principi, Lorenzo Casati, Jeremy Burlando to bez wątpienia elita światowego kitesurfingu. Podczas finału mogliśmy podziwiać jeszcze nieodkryte triki i bardzo zawziętą rywalizację fair-play, a zwycięstwo Andrei Principi, w Red Bull King of the Air jest świadectwem jego niezwykłego talentu i poświęcenia. Najważniejszym momentem zawodów był triumf zwycięzcy, którym okazał się się młody Włoch Andrea. Jego imponujący występy, pełne technicznej precyzji i "artystycznego" podejścia, zaskarbiły uznanie jury i widzów. Równocześnie warto zaznaczyć różnorodność stylów prezentowanych przez uczestników, od agresywnych skoków po eleganckie "lekkie" rotacje w powietrzu.Red Bull King of the Air 2023 wyniki:
1. Andrea Principi (ITA) 37,54
2. Lorenzo Casati (ITA) 35,17
3. Jeremy Burlando (ESP) 32,42