28 listopada 2023

King of The Air 2023 już jutro!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Przed nami największa impreza miłośników wysokich lotów, czyli najważniejsze zawody w roku: Kingh Of The Air. W tym roku mam przyjemność zaprosić Was do kibicowania najlepszym zawodnikom z całego świata już po raz dziesiąty z rzędu. Na liście startowej ponownie mamy 18 najlepszych zawodników, którzy już jutro stoczą zaciętą walkę o tytuł "Króla Przestworzy"

Big Air to dyscyplina (odmiana kitesurfingu) polegająca przede wszystkim na wysokich lotach, podczas których zawodnicy dodatkowo wykonują skomplikowane ewolucje, rotacje i boardoffy. Podczas zawodów, które rozpoczną się już jutro będziecie mogli obserwować poczynania 18nastu najlepszych zawodników z całego świata. Na liście startowej na rok 2023 znajdziemy m.in. trzech najlepszych zawodników z roku 2022, zwycięzców serii Red Bull King of the Air Qualifier oraz zwycięzców kwalifikacji online. W gronie 18 finalistów mamy więc ekscytującą mieszankę byłych mistrzów, znanych zawodników big air i nowych twarzy, które chcą przejąć tron. Zawodnik, który w swoim w swoich startach połączy idealnie wysokość, dynamikę i technikę zostanie okrzyknięty naszym nowym królem. Walka zaraz się zacznie!

 

 

 

 

KING OF THE AIR NAJWAŻNIEJSZE ZAWODY BIG AIR


Z pewnością zaskoczy Was informacja, że tegoroczni zawodnicy to jedni z najmłodszych flot startujących do tej pory. Uderzającym przykładem jest to, że spośród całego kontyngentu riderów ośmiu zawodników ma mniej niż 21 lat! Średni wiek w całej flocie to 20 lat, najstarszy z zawodników ma zaledwie 35 lat. Do obrony tytułu powraca nastoletnia włoska sensacja, czyli wszystkim znany Lorenzo Casati. Jak sam mówi „Red Bull King of the Air to wydarzenie, o którym marzyłem od dzieciństwa” – skomentował Casati. „Zwycięstwo w zeszłym roku, w moim debiutanckim roku, było naprawdę wyjątkowe. Wszyscy zawodnicy wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami, a rywalizacja osiągnęła zdumiewający poziom, a to jeszcze bardziej napędza moją motywację do obrony tytułu i zdobycia drugiej korony z rzędu. Wróciłem bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek i w pełni przygotowany, aby dać z siebie wszystko. Nie mogę się doczekać.”

Oprócz Casatiego, Jamie Overbeek i Andrea Principi automatycznie zakwalifikował się do zawodów w 2023 r. dzięki zdobyciu podium w 2022 r. Beto Gomez, który wygrał zawody kwalifikacyjne Argentina Kite Fest, które odbyły się w marcu, oraz Liam Whaley, który zajął najwyższe miejsce wśród niezakwalifikowanych riderów w zawodach Red Bull Megaloop w Holandii. Dołącza do nich najlepsi na świecie jeźdźcy Big Air, wybrani w rygorystycznym konkursie oceniającym wideo. Co ciekawe i ważne panel sędziowski ocenił zawodników na podstawie tych samych kryteriów, jakich użyłby, gdyby zawodnicy występowali na żywo podczas wydarzenia. Wybrali najlepsze zgłoszenia wideo, stosując te same kryteria, jakie mieliby, podczas występu na żywo podczas zawodów. Poniżej przedstawaimy Wam pełną listę zawodników:

1.Aarona Hadlowa
2.Airtona Cozzolino
3.Andrei Principi
4.Artur Guillebert
5.Beto Gomeza
6.Cohana van Dijka
7.Edgara Ulricha
8.Giela Vlugta
9.Jamiego Overbeeka
10.Jasona van der Spuya
11.Jeremy’ego Burlando
12.Jozue Emanuel
13.Liama ​​Whaleya
14.Lorenza Casatiego
15.Luca Ceruti
16.Marc Jacobs
17.Stijn Mul
18.Timo Boersema

 

Zawody odbędą się na legendarnej plaży KITE BEACH W KAPSZTDZAIE

Jesteśmy podekscytowani faktem rozpoczynających się zawodów. Live stram możecie oglądać na stronie redbulla, który jest głównym patronem imprezy >>TUTAJ<<