14 lutego 2021

7 powodów dla których warto odwiedzić Indonezję z latawcem.

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Indonezja to znane na całym świecie miejsce dla surferów poszukujących wysublimowanych i wymagających fal na wybrzeżach blisko 17nastu tysięcy małych wysepek i wysp, ale od dłuższego czasu wiele się mówi o tym, że można odkryć tutaj fantastyczne spoty kitesurfingowe i dużo wiatru. Indonezja rozciąga się na ponad 5000 km od Sumatry do Papui, a jej linia brzegowa o długości 55 000 km jest rozrzucona po obu stronach równika. 

 

 

 

KITESURFING INDONEZJA


W Indonezji przez cały rok panuje równikowy, wilgotny klimat, a temperatura żadko spada poniżej 25C. Jeśli chciałbyś się tu wybrać z latawcem do kitesurfingu to wiedz że, Indonezja ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko kitesurfing: jest prawdziwym błogosławieństwem dla kitesurferów podróżujących z rodziną oraz dla tych którzy mają w sobie duszę odkrywcy. Oczywistym atutem Indonezji pod kątem kitesurfingowej wyprawy jest niezrównana różnorodność miejsc do uprawiania kitesurfingu i wiatr. Dodatkowym z nich są jednak ludzi, kultura, przyroda, fauna i flora. Znajdziesz unikalną mieszankę kitesurfingu, oszałamiającej przyrody i starożytnych miejsc kulturowych. Nic dziwnego, że Indonezja zajmuje 4.miejsce na świecie (tuż za Australią, Hong-Kongiem i Kanadą), gdzie jest najbardziej instagramowalne miejsce.

Warto więc zaplanowanie nieco dłuższy pobytu, aby znaleźć dostatecznie dużo czasu na kitesurfing w różnych miejscach, jak i wizyty kulturalne oraz odkrywanie. Trudno wyobrazić sobie wizytę w Indonezji bez odwiedzenia tak fantastycznych miejsc, jak: Toraja, Borobodur, Góra Ijen, jezioro Toba i styl życia na Bali… i wiele innych. Dlaczego jednak warto tutaj przyjechać z latawcem ? 

 1. KITESURFING INDONEZJA: Spokojne plaże, z dala od tłumów 


Oprócz Bali, a wkrótce Lomboku, Indonezja jest nadal w większości dobrze uchroniona przed turystyką masową. Możesz znaleźć tutaj niesamowite miejsca poza utartymi szlakami: Jeneponto, Rote, Aceh, Belitung, Sumbawa, Gilimanuk, Sumba, wyspy Jawa… i wiele innych. Gdziekolwiek się nie wybierzesz, możesz liczyć na spokojne malownicze plaże oraz dużo przestrzeni na wodzie.

 

 


 


2. KITESURFING INDONEZJA - Wspaniała pogoda


W przeciwieństwie do innych azjatyckich miejsc w Indonezji w porze suchej wieje wiatr. Oznacza to ciemnoniebieskie niebo i brak deszczu. Statystyki jasno pokazują, że najlepiej przyjechać tu w poszukiwaniu wiatru między kwietniem, a październikiem, gdzie statystyki pokazują nam 90% prawdopodobieństwo dobrego wiatru (tj. wiatru o mocy powyżej 20 węzłów)
3. KITESURFING INDONEZJA - Różnorodne warunki do uprawiania kitesurfingu


Od płaskich akwenów z silnymi wiatrami po światowej klasy fale. W zależności od Twoich predysozycji i oczekiwań, możesz uprawiać kitesurfing na spokojnych, płaskich wodach lub wybrać długie, równe fale. Jeśli liczy się dla Ciebie płaska woda i wiatr silny, niezawodny to Jeneponto jest dla Ciebie. Jest to spot, który dysponuje jednym z lepszych statystyk wiatrowych w tym rejonie. 

 

 

 


4. KITESURFING INDONEZJA - Mnogość miejsc do odkrywania


W porównaniu z popularnymi miejscami do uprawiania kitesurfingu w Azji, Indonezja ma 41 razy dłuższą linię brzegową niż Sri Lanka i 6 razy większą niż Filipiny i Wietnam. Najpopularniejsze Bali i Lombok stanowią zaledwie <1% Indonezji i nadal jest wiele do odkrycia, jeśli chodzi o kitesurfing. Odkrywanie najlepszych miejsc na kite wymaga wędrówki poza utartymi szlakami, a Indonezja to raj dla żądnych przygód kitesurferów, którzy chcą być pionierami nowych miejsc do uprawiania kitesurfingu.
 
5.KITESURFING INDONEZJA - Łatwe przemieszczanie się 


Jako kraj składający się z 17 000 wysp, Indonezja postawiła na powietrzne połączenie swoich mieszkańców i wspieranie rozwoju gospodarczego. Dzisiaj, Indonezja posiadają imponującą sieć linii lotniczych (5 tą na świecie) z 673 lotniskami i 55 lokalnych firm transportujących blisko 100milionów osób rocznie. Ponadto Indonezja ma 11 dużych lotnisk klasy międzynarodowej: Dżakarta, Surabaya, Banyuwangi, Balikpapan, Medan, Makassar, Samarinda, Berau, Semarang, Sumbawa.

W rzeczywistości bardzo łatwo jest podróżować po kraju. Możesz cieszyć się różnymi miejscami do uprawiania kitesurfingu w Indonezji, dlatego zalecamy pobranie bardzo łatwej w obsłudze aplikacji Traveloka dla ułatwienia podróży  krajowych.

 

 

 

6. KITESURFING INDONEZJA Cuda natury i kultury


Indonezja posiada na swoim obszarze aż 8 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO. Cztery z nich to Park Narodowy Komodo, Park Narodowy Lorentz, Dziedzictwo tropikalnych lasów deszczowych Sumatry i Park Narodowy Ujung Kulon. Pozostałe 4 to miejsca kulturalne ze świątynią Borobudur, systemem Subak Bali, świątynią Prambanan i miejscem Sangiran Early Man. Natomiast 4 kolejne miejsca w Sulawesi znajdują się na wstępnej liście do nominacji UNESCO: Bunaken, Takabonerate, Wakatobi, Tana Toraja. Jeśli więc będziesz już zmęczony intensywnym uprawianiem kitesurfingu, możesz zrelaksować się podczas zwiedzania najlepszych miejsc turystycznych z listy światowego dziedzictwa UNESCO.

7. KITESURFING INDONEZJA Fauna i flora


Indonezja jest niewątpliwie jednym z najbardziej zróżnicowanych biologicznie krajów na świecie i jest priorytetem dla globalnej ochrony przyrody. Pomimo czwartej co do wielkości populacji na świecie, Indonezja jest nadal najbardziej zalesionym miejscem na Ziemi po Amazonii i jest domem dla około 11% światowych roślin kwiatowych i 1615 gatunków ptaków. Indonezja to jedyne miejsce na Ziemi, w którym żyją na wolności nosorożce, orangutany, słonie, niedźwiedzie i tygrysy. Indonezja dodatkowo ma najwięcej gatunków ssaków niż w jakimkolwiek kraju.

Warto też wspomnieć o rafach koralowych. Jeśli chodzi o morze, to słynny Trójkąt Koralowy reprezentuje 76% wszystkich gatunków koralowców na świecie. Co stanowi świetną alternatywę dla Australijskich podróży podwodnych. 

 

 

 


Wyspy Indonezji można zwiedzać miesiącami i ciągle doświadczać czegoś innego. Ten ogromny kraj gwarantuje prawie wszystko - piękną przyrodę, wspaniałą kuchnię, bajeczne plaże, dzikie plemiona, zabytki i w końcu miejsca, w których możesz poczuć się prawdziwym odkrywcą. Każda wyspa oferuje coś innego ze swego bogactwa. Im bardziej na wschód się udasz, tym większej doświadczysz egzotyki. Indonezyjczyków z kolei trudno jednoznacznie ocenić - na ogół są bardzo ciekawi białego człowieka, przyjaźnie nastawieni. Nas jednak cieszy najbardziej fakt, że nie brakuje tam wiatru i pięknej lazurowej wody. Więcej malowniczych spotów w Indonezji odkryjesz TUTAJ.