28 listopada 2019

Znamy zwycięzce 10. edycji King Of The Air 2022!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

W tym roku obchodziliśmy równą 10. rocznicę Red Bull King of the Air, które już tradycyjnie odbywały się w Kapsztadzie w RPA. Do rywalizacji w tych najbardziej prestiżowych zawodach kitesurfingowych świata stanęło w tym roku 18 najlepszych kitesurferów ze świata, ale tylko jeden odszedł jako finału i objął tytuł zwycięzcy. Najlepsze gratulacje dla utalentowanego Lorenza Casatiego!

Poziom tegorocznej edycji King Of The Air zaskoczył wszystkich obserwatorów z całego świata i zagwarantował kibicom BIG AIR same mocne wrażenia! Red Bull King of the Air przez lata był największym motorem napędowym w międzynarodowym big air, a 10. rocznica w RPA była świętem tego, jak ta dyscyplina brawurowo rozwinęła się w ciągu ostatniej dekady. Zacięta rywalizacja między najlepszymi zawodnikami doprowadziła do tego, że w finale mieliśmy okazję podziwiać dwóch debiutantów (Lorenza Casatiego oraz Jamiego Overbeeka). Ten dzień dla kitesurfingu był bez wątpienia rekordowy! Z wiatrem przekraczającym 40 węzłów czyniło to jedno z najbardziej wietrznych wydarzeń w historii, a najwyższe wyniki pojedynczych hitów były również sporym zaskoczeniem. Najwyższa punktacja w hicie przypadła dnia przypadła hiszpańskiemu kitesurferowi Liamowi Whaley za zapierającą dech w piersiach hit, w którym zlądował: doube loopa back roll board-off. Za ten hit młody zawodnik uzyskał aż 9,94 punktów od sędziów
 

 

 


Najlepszym i najbardziej skutecznym zawodnikiem okazał się włoski nastolatek Lorenzo Casati, który w finałowym pojedynku pokonał swojego rodaka Andreę Principi i holendra Jamiego Overbeeka. To właśnie Lorenzo triumfował w jubileuszowym King Of The Air 2022, czyli w najbardziej ekstremalnych zawodach kitesurfingowych big air na świecie.


2022 Red Bull King of the Air | Finałowa punktacja
1. Lorenzo Casati (ITA) 34.97
2. Jamie Overbeek (NED) 30.84
3. Andrea Principi (ITA) 29.77

Zawodnicy jak co roku byli oceniani na podstawie wysokości swojego lotu, różnorodności wykonanych tricków i trudności technicznej tricków, a także otrzymywali ocenę „ogólnego wrażenia” od panelu niezależnych i bardzo doświadczonych sędziów. „Kryteria i system oceniania są unikalne dla Red Bull King of The Air i nie są zgodne z żadnymi innymi ligami lub organizacjami kitesurfingu lub kiteboardingu” – skomentował dyrektor sportowy Sergio Cantagalli, który wyjaśnił, że system i kryteria zostały specjalnie opracowane na przestrzeni lat zgodnie z ewolucją sportu i potrzebami imprezy.