5 października 2020

Zawody WINDMAGEDON w Kuźnicy, czyli błękitna wstęga sezonu 2020

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Właśnie zakończyły się jedne z najbardziej wyczekiwanych zawodów windsurfingowo-ktesurfingowych w sezonie. WINDMAGEDON bo o nim mowa już odbył się na wodach Zatoki Puckiej już po raz trzeci. Ta edycja wydarzenia przyciągnęła sporą rzeszę kibiców oraz zawodników z całego kraju, a na liście startowej pojawiło się aż 200 osób.

 

WINDMAGEDON w tym roku odbył się już po raz trzeci i należy przyznać organizatorm: Pawłowi Kowalskiemu oraz Maciejowi Dziemiańczukowi, że z roku na rok możemy zaobserwować duży rozwój w ich pracy organizacyjnej. Zawody te mimo bardzo późnego terminu (zwykle odbywają się w październiku- w zależności od prognozy) ściągają na Półwysep Helski rzeszę miłośników sportów wodnych. W tegorocznej edycji mieliśmy przyjemność obserwować rywalizację między blisko 200 zawodnikami z całej Polski. Edycja WINDMAGEDONY 2020 rozgrywana była w następujących kategoriach:

-kitesurfing

-kitefoil

-windsurfing

-windfoil

 

 

 

 

ZAWODY WINDMAGDON kolejna edycja Kuźnica 2020

 

W klasyfikacji ogólnej kitesurfing/kitefoil najlepszy okazał się Kuba Jurkowski, natomiast w windsurfingu/windfoil triumfował Maciek Rutkowski. Najwyżej sklasyfikowaną kobietą w kitesurfingu była Julia Damasiewicz sport, która w "generalce" była trzecia. W windsurfingu najlepszą kobietą okazała się Oliwia Caspari (23 w kl. generalnej). Klasyfikację amatorów w kitesurfingu wygrał Wojciech Arcisz, w windsurfingu Jakub Litke.

 

 

Zachęcamy do obejrzenia editu z tych zawodów: