13 lipca 2023

Już jutro starują zawody Kite Ligi i Mistrzostwa Polski Instruktorów!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Dla wszystkich tych, którzy zamierzają wziąć udział w niesamowitej rywalizacji lub kibicować najlepszym kitesurferom w naszym kraju, Polski Związek Kitesurfingu wraz z Kite Ligą i Szkołą Kitesurfingu Kite Zone Chałupy 3 zapraszają serdecznie do wzięcia udziału w wydarzeniu sportowym, które będzie miało miejsce 14.07.2023 na Kempingu Chałupy 3 na Półwyspie Helskim.

Ta cykliczna impreza sportowa co roku rozpoczyna się pierwszym z trzech przystanków zawodów Kite Ligi właśnie na Kempingu Chałupy 3. Jak przekazują sami organizatorzy " Chcemy, aby każdy mógł poczuć ducha rywalizacji, dlatego zawody będą podzielone na Mistrzostwa Polski Instruktorów oraz Kite Ligę. W MPI wystartować mogą jedynie instruktorzy PZKite posiadający aktywną licencję instruktorską. Dołączyć do Kite Ligi może każdy amator kitesurfingu" Zawody rozpoczynają się 14.07.2023 na kempingu Chałupy 3 przy szkole Kite Zone, w której będzie znajdowało się również biuro zawodów.

 

 


Co ciekawe w tym sezonie pojawia się poza tradycyjnym wyścigiem Twin Tip Race dodatkowa kategoria nazwana przez organizatorów Free Expression Session. Kategorie MEN i WOMEN rozgrywane będą w formacie heatów grupowych (4-6 zawodników) z punktacją tricków. Heaty sędziować będzie czterech niezależnych Sędziów, w tym Sędzia Główny. Punktowane są 3 najlepsze tricki z 7 prób. Każdy heat trwa do 7min. W tych ramach czasowych zawodnicy w strefie zawodów wykonują skoki. Wykonywać skok w strefie może tylko jeden zawodnik w danym momencie i tylko jeden skok na danym halsie. Jeśli w strefę wpłyną jednocześnie dwie osoby, pierwszeństwo do wykonania skoku ma zawodnik wpływający w strefę na prawym halsie, drugi zawodnik musi ustąpić mu miejsca. Oceniane będą triki hooked oldschool każdy zawodnik ma możliwość wykonania jednego tricku unhooked. Liczy się oldschool, skoki przez zenit, dangle passy itd. Liczymy styl / wysokość / trudność techniczną.

Zawody podzielone będą na konkurencję:

MISTRZOSTWA POLSKI INSTRUKTORÓW:
* Open Man & Woman TwinTip Race
* Open Man & Woman Free Expression Session

KITE LIGA:
* Open Man & Woman TwinTip Race
Zobaczcie jakie emocje towarzyszyły zeszłorocznej edycji: