6 marca 2023

Właśnie zakończyły się największe surferskie zimowe zawody na Bałtyku COLD WAVES BY PORSCHE

POGODA

POWRÓT DO LISTY

W minionych tygodniach wszyscy entuzjaści surfingu nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie nerwowo spoglądali na prognozy falowe we Władysławowie, a to za sprawą zbliżających się zawodów COLD WAVES by Porsche. Tej zimy Władysławowo na jeden dzień stało się bezapelacyjnie światową stolicą zimowego surfingu i wydarzyło się to właśnie w minioną niedzielę! Ten event na długo pozostanie w naszej pamięci, a to za sprawą fantastycznej organizacji, wyśmienitej rywalizacji sportowej ale i ze względu na trudne warunki atmosferyczne.

Surfing w Polsce wbrew powszechnej opinii świetnie rozwija się na naszej krajowej arenie przyciągając do siebie z roku na rok nowych adeptów. Dzięki świetnemu rozwojowi tej dyscypliny sportu w naszym kraju mogliśmy w minioną niedzielę podziwiać zmagania czołowych zawodników z Europy i nie tylko. Na jednym z najsłynniejszych spotów surfingowych w Polsce, położonym u samej nasady Półwyspu Helskiego, odbyła się właśnie surfingowa rywalizacji o nazwie Cold Waves by Porsche. O zwycięstwo zawalczyli najlepsi zawodnicy z naszego kraju, Europy, a nawet innych kontynentów, a to wszystko w lodowatych wodach marcowego Bałtyku.
 

 

 


Zawody zgodnie z procedurami obyły się w procedurze 3-stopniowych systemów alertowych: żółty (5-7 dni przed startem), zielony (2-3 dni przed startem), czerwony (zmiana daty startu) i przyciągnęły na plaże Władysławowa sporą rzeszę fanów, zawodników oraz kibiców. W niedzielę 5.03.2023 od samego świtu organizatorzy dopinali do perfekcji całe miesteczko zawodów, by już o 9:00 wystartować pierwszy hit męski. Warto dodać, że zawody odbywały się w wodzie o temperaturze 1-2˚C. Zawodnicy więc byli wyposażeni w zimowe pianki neoprenowe, buty, kaptury i rękawice o grubości min. 5 mm, a ze strony organizatorów przygotowane zostały banie z gorącą wodą, ciepłe napoje oraz przestrzeń, w której zawodnicy mogli zatroszczyć się o swój komfort termiczny przed, w trakcie i po startach.
 

 
 W zawodach wzięło udział 24 zawodników w kategorii Men Open i 12 zawodniczek w Women Open. Rywalizowali oni w 15-minutowych heatach, po 4 osoby w każdym. Z każdego heatu awansowały 2 osoby z najlepszymi wynikami, a zawodników podczas ich startu oceniało 3 sędziów certyfikowanych przez International Surfing Association. Zwycięzcy i zwyciężczynie otrzymali unikatowe statuetki oraz nagrody pieniężne, których łączna pula wynosi 12 tys. euro.

 


Wśród mężczyzn klasyfikacja medalowa wyglądała następująco:

1. Ian Fontaine

2.Geraroid Mcdaid

3.Iker Trigueros

 

 

 

 

 


Klasyfikacja generalna kobiet:

1.Alys Barton

2.Karolina Marczak

3.Karolina Wolińska


 

 

 

 


Wszystkim zawodnikom gratulujemy startów w tych bardzo wymagających warunkach atmosferycznych, a organizatorom profesjonalnego przygotowania tak wyjątkowej imprezy jaką była COLD WAVE i trzymamy mocno kciuki za kolejne edycje eventu. Mamy nadzieję, że impreza już na stałe wpisze się w zimowe surfingowe kalendarze imprezowe nad Bałtykiem.