29 stycznia 2023

Wesprzyj Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

SPRZĘT

POWRÓT DO LISTY

Finał WOŚP właśnie za nimi! W tym roku ponownie mieliśmy przyjemność wesprzeć zbiórkę naszej ulubionej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Jeśli ktoś z Was jeszcze nie wspomógł orkiestry nadal ma szansę, bo orkiestra gra cały rok!

Podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak ogłosił, że po raz pierwszy w historii za zebrane pieniądze zostanie zakupiony sprzęt, który posłuży każdej osobie. W tym roku WOŚP ma zamiar zakupić nowoczesny sprzęt do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy. Warto wiedzieć, że sepsa nie jest chorobą, tylko skrajną reakcją organizmu walczącego z infekcją. To niebezpieczny stan, który dla chorego stanowi sytuację zagrażającą jego życiu. Infekcje, które prowadzą do sepsy, rozpoczynają się w drogach moczowych, płucach, przewodzie pokarmowym i na skórze. Bez odpowiedniego leczenia może nie tylko dojść do niewydolności narządów i uszkodzenia tkanek, ale także do śmierci.
 

 

 


Jeśli nadal zastanawiacie się jak możecie pomóc chorującym na sepsę to nic prostszego: najlepszym i najskuteczniejszym sposobem na wsparcie WOŚP jest przekazanie darowizny. Można to zrobić na kilka sposobów. W czasie finału Wielkiej Orkiestry można wrzucić do puszki pieniądze, a także wziąć udział w licytacji, które nadal trwają w internecie a z których cały dochód przekazany jest na WOŚP. Innym sposobem na wsparcie Wielkiej Orkiestry jest zrobienie przelewu na konto fundacji albo comiesięczne wsparcie. Numer konta oraz wszystkie potrzebne informacje dotyczące przekazania darowizny znajdują się na stronie WOŚP. Aby wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy można również przekazać 1% podatku na rzecz WOŚP. Pomaganie jest fajne!Więcej informacji o działaniach oraz celach tegorocznego finału znajdziecie >>TUTAJ<<