22 stycznia 2020

W długi weekend majowy odbędzie się największy festiwal sportów wodnych: King Of The Bay!

POWRÓT DO LISTY

Już w następny weekend, w malowniczej miejscowości nadmorskiej Rewa, gdzie błękitne wody Zatoki Puckiej spotykają piaszczyste plaże, szykuje się niezwykłe sportowe wydarzenie! 30 maja rozpoczyna się King of the Bay - największy w tej części Europy festiwal sportów wodnych, który potrwa aż 4 dni.

Pierwsza edycja zbliżającej się imprezy budzi nie lada emocje w świecie sportów wodnych w naszym kraju, ale również poza jego granicami. Miłośnicy windsurfingu, kiteboardingu, windfoilu i SUP z Polski i zagranicy zmierzą się bowiem w emocjonujących zmaganiach o tytuł Królowej i Króla Zatoki. Wyścigi długodystansowe przez Zatokę Pucką, konkurs skoków Kite Big Air nad cyplem Rewskim, wyścigi na E-Foilach, Konkurs Pumpfoil czy Hydrosfera Tow-In Freestyle to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na fanów sportów wodnych. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o Windmagedonie, to koniecznie odwiedźcie nas w długi weekend w Rewie i zobaczcie jak wyglądają największe zawody sportów wodnych w naszym kraju.

W Rewie nie zabraknie również gwiazd sportu. Swoją obecność już potwierdzili między innymi legenda polskiego windsurfingu Wojtek Brzozowski, olimpijka Monika Bronicka, mistrz świata we Freestyle Windsurfing Amado Vrieswijk oraz mistrz świata SUP Claudio Nika.

Pamiętajcie, że King of the Bay to impreza dla wszystkich, bez względu na poziom umiejętności-od weekendowych amatorów po mistrzów świata-podkreśla Maciek Rutkowski, pomysłodawca i organizator wydarzenia. - Na starcie stanie ponad 200 zawodników, a to dopiero początek! Oprócz wyścigów, na Cyplu Rewskim będzie można spotkać i odwiedzić stoiska największych mark sprzętu sportowego na polskim rynku, które zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Goście będą mieli niepowtarzalną okazję przetestowania sprzętu na żywo. Nie zabraknie również wydarzeń towarzyszących i wieczornych aktywności.

 

Dokładne miejsce wydarzenia:

 

 

Szczegóły wydarzenia i zapisy na stronie: www.kingofthebay.pl