17 czerwca 2021

Wystartowała pierwsza runda GKA freestyle 2021 w Tarifie!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów GKA! Po długim oczekiwaniu GKA Freestyle World Cup Tarifa powraca! Będzie to pierwsze wydarzenie tego typu w 2021 roku, które zapoczątkuje szereg rund prowadzonych na całym świecie, mających na celu wytypowanie Mistrza Świata w kitesurfingu w kategorii freestyle.

 

 

Gospodarzem pierwszej rundy jest dobrze wszystkim znana Tarifa. Ze względu na swoje położenie Tarifa jest wiatrową stolicą Europy, napędzana niezmiennie przez dwa sprzeczne wiatry: Levante ze wschodu i Poniente z zachodu. Energia Tarify jest niesamowita, a spot Valdevaqueros stanowi mekkę kitesurfing w obszarze tego miasta. Kilometrowe białe piaszczyste plaże i niepowtarzalny widok na Maroko sprawiają, że jest miejsce warto odwiedzenia nawet, wtedy kiedy nie jesteśmy aktywnymi fanami sportów wodnych. To właśnie tu, na wysokości Tarify spotyka się Morze Śródziemne i Ocean Atlantydzki. O spocie i okolicy koniecznie poczytaj więcej TUTAJ.

 

 

 

Puchar Świata GKA Freestyle Tarifa 2021 rusza za niecałe dwa tygodnie. Zawody w kategorii freestyle zorganizowane przez międzynarodową organizację kitesurfingową są zaplanowane na ostatnie dni czerwca tj. 22 - 27 czerwca 2021 ( okno wiatrowe zawodów ). Lista zawodników wygląda imponująco, a ku naszej uciesze w grupie damskiej pojawi się reprezentantka polski, tj. Helena Borchocka. Trzymamy za Was mocno kciuki i już nie możemy się doczekać tej wyjątkowej rywalizacji. Jeśli nie możecie uczestniczyć w zawodach osobiście, organizator przygotował specjalne relacje na żywo by każdy zainteresowany mógł oglądać imprezę online. Więcej na temat zawodów poczytasz TUTAJ.