26 grudnia 2021

Pierwsze w historii opłyniecie Przylądka Dobrej Nadziei na kajcie!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Dziewicza natura, piękne krajobrazy i bezkres oceanu to wszystko, co można zobaczyć, udając się w podróż na Przylądek Dobrej Nadziei, który znajduje się na południowym krańcu RPA oraz kontynentu afrykańskiego. Bogactwo flory i fauny – królestwo pingwinów, pawianów, niezwykłe wybrzeże obfitujące w piękne plaże i mnogość trekkingowych tras wytyczonych przez strome klifowe skały to główne atrakcje tego miejsca. Pewne jest, że wycieczka w ten region potrafi pozytywnie zaskoczyć każdego, kto wybierze ten kierunek!

Nasi ulubieni riderzy: Nick Jacobren (North Kiteboarding), Joshua Emanuel (Core), Liam Whaley (Duotone), Lasse Walker (F-One) wybrali się przed paroma dniami na bardzo wyjątkową podróż: na najbardziej wysunięty przylądek południowy Afryki. Ich celem było opłynięcie Przylądka Dobrej Nadziei (lub jak nazwano go wcześniej Przylądek Burz) jako pierwsi w historii kitesurfingu. Ich zadaniem było opłynięcie go od strony wschodniej do zachodniej, przepływając przez wzburzone wody wokół wybrzeża gdzie łączą się Ocean Atlantydzki z Oceanem Indyjskim. Jest to jednocześnie obszar jednej z najwyższych na świecie aktywności wyładowań atmosferycznych.

 

 


Chłopcy dojechali na spot najnowocześniejszym modelem samochodu elektrycznego marki Porsche: Taycan Cross Turismo, w ramach nawiązanej współpracy prestiżowej marki z zawodami King Of The Air, dając tym samym auta na test jazdy w ciężkich warunkach, po sypkim piasku. Jak przebiegła ich wyprawa na kajcie? Koniecznie obejrzyjcie sami!