22 stycznia 2020

Pierwsza runda zawodów Land Rover Kite Cup 2022 zakończona sukcesami!

WYPRAWY

POWRÓT DO LISTY

Właśnie dobiegły końca najważniejsze zawody kitesurfingowe w naszym kraju: Land Rover Kite Cup 2022! Przez trzy dni czołowi zawodnicy naszego kraju rywalizowali o tytuł Mistrza Polski na jednym z najlepszych spotów w naszym kraju, czyli w Rewie. Na plaży na Cyplu Rewskim, gdzie łączą się wody Zatoki Puckiej i Zatoki Gdańskiej rozegrane zostały pierwsze w tym roku zawody w randze Pucharu Polski oraz mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu. Popularne zawody przebiegły z planem, bo żeglarzy przywitało słońce i stabilny wiatr.

Po zaciętej rywalizacji w kategorii freestyle open po raz szósty tytuł zdobył Marek Rowiński, zaś wśród kobiet po raz pierwszy wygrała Alina Ungeheuer. Najlepszym zawodnikiem do lat 18-tu okazał się Jakub Kapturski. Lekki wiatr wiejący z północnego zachodu pozwolił w Rewie na rozegranie aż 18 wyścigów w formule kite. Najszybsi w Rewie byli Izabela Satrjan oraz Jan Marciniak. W konkurencji A’s wśród młodzieży do lat 17-tu mistrzem Polski został Jan Koszowski, natomiast mistrzem Polski A’s do lat 15-tu został Jakub Balewicz. Wyścigi na wingfoilu wygrał Bartosz Kulczyński oraz Paulina Ziółkowska. Po raz pierwszy w Polsce odbyła się również rywalizacja w wingfoil freestyle. W tej konkurencji najlepiej zaprezentował się Bartosz Kulczyński.

 

 

 


Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, czuwał Polski Związek Kiteboardingu oraz Polskie Stowarzyszenie Wing, które już stworzyło ramy szkolenia i certyfikuje instruktorów. Zawody Land Rover Kite Cup, które są rozgrywane nieprzerwanie od 17 lat, w tym roku odbywają się pod banderą Land Rover, czyli marki kultowych modeli terenowych. Dystrybutorzy wyróżniających się marek sportowych w Polsce - North Kiteboarding, Mystic i Starboard, Duotone, ION i Fanatic, F-One i Manera oraz RRD - przeznaczyli dla zwycięzców w tym roku nagrody o łącznej wartości 150 tysięcy złotych.


Warto również wspomnieć, że w tym roku organizatorzy ponownie wspierają fundację MARE i przekazują 100 zł od wpisowego każdego zawodnika. Zebrana kwota będzie przeznaczona na działania statutowe Fundacji MARE i na ochronę Morza Bałtyckiego. W tej edycji powstał nowy portal bezpiecznybaltyk.com, gdzie można znaleźć najważniejsze informacje na temat ochrony tego akwenu, a także poradnik dotyczący bezpieczeństwa nad wodą. Najmłodsi znajdą tam przystępne infografiki, zaś nauczyciele - scenariusze lekcji o Bałtyku. Organizatorom zależy na poprawie bezpieczeństwa na wodzie, dlatego w nadchodzących tygodniach zostanie przeprowadzona w szkółkach kitesurfingowych na całym półwyspie seria szkoleń z podstawowych zasad reanimacji i ratownictwa dla dzieci i dorosłych.
 

 


Program zawodów Land Rover Kite Cup 2022:


22-24 lipca, Jastarnia: Puchar Polski w kitesurfingu i wingfoilu oraz mistrzostwa Polski w wingfoilu. Biuro zawodów na plaży w strefie zawodów
11-14 sierpnia, Puck: Puchar Polski w kitesurfingu i wingfoilu oraz mistrzostwa Polski w formule kite i wingfoilu. Biuro zawodów na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym

 

Co ważne w rywalizacji może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy w pierwszym dniu zawodów zgłosić się między 8.00 a 9.30 do biura zawodów i zarejestrować.
 

 

 Wyniki zawodów Land Rover Kite Cup 2022 w Rewie:


FREESTYLE – OPEN KOBIETY – MISTRZOSTWA POLSKI
1. Alina Ungeheuer
2. Martyna Konkel
3. Marta Włodarczyk

FREESTYLE – OPEN MĘŻCZYŹNI – MISTRZOSTWA POLSKI
1. Marek Rowiński
2. Mateusz Włodarczyk
3. Oskar Cholewiński

FREESTYLE – JUNIOR (U18) – MISTRZOSTWA POLSKI
1. Jakub Kapturski
2. Maksymilian Mielczarek
3. Marcel Stępniewski

A’S U17 – MISTRZOSTWA POLSKI
1. Jan Koszowski
2. Jakub Balewicz
3. Marcel Stępniewski

A’S U15 – MISTRZOSTWA POLSKI
1. Jakub Balewicz
2. Marcel Stępniewski
3. Rafał Sawicki

FORMULA KITE – OPEN MĘŻCZYŹNI
1. Jan Marciniak
2. Michał Wojciechowski
3. Piotr Szymiec

FORMULA KITE – U21 MĘŻCZYŹNI
1. Michał Wojciechowski
2. Piotr Szymiec
3. Jan Koszowski

FORMULA KITE – U17 MĘŻCZYŹNI
1. Piotr Szymiec
2. Jan Koszowski
3. Jakub Balewicz

FORMULA KITE – U21 KOBIETY
1. Nina Arcisz

FORMULA KITE – OPEN KOBIETY
1. Izabela Satrjan
2. Nina Arcisz