24 maja 2022

Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022

POWRÓT DO LISTY

Już na początku czerwca br. wystartują po raz 17. Mistrzostwa Polski i Puchar Polski w kitesurfingu i wing foilu. W tym roku pod banderą Land Rower Kite Cup, czyli dobrze znanego producenta samochodów luksusowych. Kitesurfing w Polsce staje się coraz popularniejszy. W ciągu ponad 20 lat, od kiedy ta dyscyplina pojawiła się w naszym kraju, nastąpił niebywały skok.

W kitesurfingu ewaluował nie tylko sprzęt, ale i technika pływania oraz rozgrywane konkurencje. Prężnie rozwijają się szkoły przygotowujące zawodników i instruktorów, do których zgłaszają się coraz młodsi adepci chętni do rozwijania się w obszarze sportów wodnych. Kitesurfing ma tak wielu fanów na świecie, że znalazł się w programie Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, w którym również nie zabraknie reprezntantów z naszego kraju.

 

 

Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022

 


Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022

 

Polscy zawodnicy mogą sprawdzać swoje zdobyte umiejętności podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski organizowanych od 16 lat na wodach Zatoki Puckiej. Organizatorami są firma Eureka oraz szkoła sportów wodnych BO Sport Travel. W tym roku zawody odbędą się po raz siedemnasty i partnerem głównym oraz sponsorem tego wydarzenia będzie Land Rover Polska. Jako firma rozwija się bardzo dynamicznie na polskim rynku, wprowadzając na rynek samochody luksusowe. Wsparcie zawodów kitesurfingowych, niezwykle atrakcyjne i prężnie rozwijającej się dyscypliny sportowej doskonale wpisuje się w charakter marki.


Podczas tegorocznego cyklu zawodów zarówno zawodnicy, jak i widzowie będą mieli okazję odkryć komfort i wygodę między innymi modelu Land Rover Discovery Sport podczas jazd próbnych. Kitesurfing, tak jak samochody Land Rover jest dla ludzi pełnych pasji, aktywnych, otwartych na świat, którzy nie przestają odkrywać, stąd nasza obecność w tym sezonie przy zawodach – dodał Łukasz Goździor – dyrektor marketingu i PR Jaguar Land Rover Polska.

 

 

Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022

 

 

Zawody kitesurfingowe Land Rover Kite Cup w sezonie 2022 zostaną rozegrane w trzech miastach: Rewie (16-18 czerwca 2022), Jastarnia (22-24 lipca 2022) oraz w Pucku (11-14 sierpnia 2022) w czterech konkurencjach głównych: Freestyle, Formula Kite, Arrows Open oraz w Wing foil'u. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, jak co roku czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu. Bardzo cieszymy się również, że wing foil przyjął się w zeszłorocznej edycji i w Mistrzostwach Polski w roku 2022 również będziemy mogli podziwiać zmagania w tej dyscyplinie. Wing Foil to bardzo młody sport, w którym zawodnicy płyną na hydroskrzydle z wingiem, rozgrywana w jednej z trzech konkurencji: Race czyli wyścigi po wyznaczonej trasie, Freestyle lub Wave, czyli ewolucje na fali – konkurencja ta będzie rozgrywana po raz drugi w historii na polskich zawodach – tłumaczy Michał Zieliński, organizator zawodów, General Manager w firmie Eureka, wiceprezes PSKite.

 

 

Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022


W zawodach Land Rover Kite Cup może wziąć udział każdy sportowiec. Wystarczy, że w dniu imprezy zgłosi się on rano do biura zawodów i złoży odpowiednie dokumenty rejestracyjne. Każda edycja zawodów zaczyna się o godzinie 10:00, jeśli tylko będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów. Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia cyklu imprez i trzymamy mocno kciuki za jego wszystkich uczestników!
Widzimy się już niebawem na pierwszej edycji, czyli w Rewie w dniach 16-18 czerwca 2022!

 

 

Mistrzostwa Polski w Kitesurfingu Land Rover Kite Cup 2022